Megnehezítette a Nyírgyulaj az ETO dolgát
2016.05.10 | 00:26
Megnehezítette a Nyírgyulaj az ETO dolgát Hiába játszott a Győr végig fölényben a remekül felkészített hazaiak ellen, főleg Pallai bravúros védéseivel lépést tartott a Nyirgyulaj, a szorossá vált első félidőben. A helyzetek alapján a négy gólos vendég vezetés sem lett volna túlzó. Juanra tudott egyedül betalálni Pallai kapujába, mikor szerencsésen megpattant lövése védhetetlenül vágódott a hazai kapuba (0-1). A szünet után nagyobb sebességre kapcsolt az ETO, ismét több ígéretes támadás után Alex talált be a hazai kapuba. Lapos nagy erejű lövésével kettőre növelte a vendég előnyt az 25. percben (0-2). Nem esett össze a Nyirgyulaj, sőt vészkapus játékra váltva Kovács góljával visszahozták a hazai reményeket (1-2). Sokáig nem örülhettek a hazaiak, mivel ezután eldöntötte a találkozót a bajnok. Még ugyanebben a percben egy mintaszerű győri támadást követően Jaison nagy labdát adott Solanonak, aki a jobb szélen érkezve bombázott a hazai kapu bal oldalába és ezzel visszaállította a két gólos különbséget (1-3). A hajrában mindkét csapat előtt voltak még lehetőségek, de nem változott végül az 1-3-as eredmény, győri siker született Nyírbátorban.. Az ETO a rájátszásban négy forduló után továbbra is megállíthatatlan. Hét pontos előnnyel vezeti a Felsőház tabelláját a Dunaferr a Haladás és a Berettyóújfalu előtt. Nyírgyulaj KSE - Rába ETO 1-3 (0-0) Nyírbátor, Vezette: Takács I - Szabó F - Kövér T Góllövők: Kovács I, illetve Juanra, Alex, Solano Kollázsok16Lovas Norbert: - Jó mérkőzést sikerült játszanunk a Győrrel, aminek nagyon örültem. Mivel a kitűzött célt már teljesítettük, ezért mindenki kap lehetőséget. Akik ma pályára léptek, éltek is ezzel, hiszen kiváló teljesítményt nyújtottak. Büszke voltam rájuk, mivel Magyarország legjobb csapata ellen bizonyítottak nekem! 2:1 es állásnál egyből kaptuk a 3. gólt, és ott egy picit megtörtünk. A meccs összképe alapján megérdemelt sikert aratott a vendégcsapat. További sok sikert nekik. Mi pedig elkezdtünk egy munkát, és úgy érzem, hogy jó úton haladunk. Még egyszer gratulálok a játékosaimnak, mert a mai játék rendben volt. JordiJordi Illa Solé: - Nagyot harcoltunk és megérdemeltünk a sikert, gratulálok a csapatnak! Nehéz mérkőzésre számítottunk, valóban így lett, ehhez még Pallai több hihetetlen védésével versenyben tartotta a hazaiakat, akik hősiesen küzdöttek a mai napon. A győzelmünk véleményem szerint azonban nem forgott veszélyben. Készülünk a jövő heti győri ETO-BERI rangadóra, amit szeretnék megnyerni hazai közönség előtt. Forrás: eto.hu