Rubeola FC Csömör - UTC Futsal Team 7-2 (3-1)

Rubeola: Horváth G. - Schrancz, Tõsér, Vadászi, Zoufal.
Csere: Smeló, Nagy R., Jenei, Varsányi, Maruzsi, Fórizs, Tihanyi, Józsa.
Vezetõedzõ: Balogh István.

UTC: Tombácz - Puskás, Dürgõ, Bullás, Szentes-Bíró.
Csere: Ondrejó, Bilics, Bánóczki, Balogh Á., Teimel, Béry (kapus).
Vezetõedzõ: Brinszky Adrián.

Gól: Tõsér (3′), Maruzsi (14′), Tihanyi (15′), Ondrejó (37′ - öngól), Jenei (39′, 40′), Fórizs (40′), ill. Puskás (20′), Dürgõ (39′).

Sárga lap: Ondrejó (30′).

Korán hátrányba került az UTC Futsal Team a Rubeola FC Csömör otthonában, s bár folyamatos nyomás alatt tartották a vendégek a házigazda kapuját, a remek kapusteljesítményt felvonultató, kontrákra játszó vendéglátók tovább tudták növelni az elõnyüket a szünetig, jóllehet pár másodperccel az elsõ húsz perc végét jelzõ sípszó elõtt Puskás Csaba szépíteni tudott (3-1). A folytatásban a szegediek sorra alakították ki helyzeteiket, ám pontatlan játékuk mezõnyfölényük ellenére sem hozott gólt. Azután a hajrában egy csömöri kontra végén Ondrejó Tamás sarkáról az UTC kapujába pattant a labda, s 4-1-es állásnál, a 37. percre eldõlt a meccs. A remek védéseket bemutató Tombácz Róbert ezt követõen még egy tízméterest is hárított, ám az utolsó percekben kialakuló adok-kapokból is az UTC jött ki rosszabbul: egy gyors gólváltás után Dürgõ Péter szépségdíjas sarkazós góljával még ugyan 5-2-re módosult az eredmény, ám az utolsó percben nem figyeltek a szegediek, s két újabb gólt kapva végül 7-2-es vereséget szenvedtek.

A játéknap másik mérkõzésén a DEAC némi meglepetésre megverte 6-5-re a Haladást, ami azt jelenti, hogy a 35 pontos UTC továbbra sem nyugodhat meg, mivel a szombathelyiek és a debreceniek még mindig lõtávolban vannak a 7. helyhez. Egyszerû a képlet: május 19-én Szegeden le kell gyõzni a Haladást, s akkor megvan az alsóházi gyõzelem!