Meglepi-e otthon a Rubi a Ferencvárost?
2019.11.17 | 19:46
Meglepi-e otthon a Rubi a Ferencvárost? NYÍRGYULAJ KSE - SG KECSKEMÉTI FUTSAL 18:00 Nyírbátor, Városi Sportcsarnok A csapatok a nyitó fordulóban nagy meglepetésre döntetlenre végeztek, akkor az újonc Kecskemét el tudott csípni egy pontot hazai környezetben. Most a hasonló cselekedett még nagyobb meglepetés lenne. A vendégek most először állnak kieső helyen a bajnokság folyamán, mindössze a Rubit előzik meg, így kellenének a pontok, de nehezen elképzelhető, hogy a Nyírgyulaj otthonában összejön a bravúr. A Lovas-alakulat nagy rangadót nyert legutóbb, a Fradit győzték le egy látványos meccsen, amivel még jobban megerősítették harmadik helyüket, amit szeretnének megtartani, így kötelező a Három pont. Pallaiék különösen erősek otthon, mindössze a Mezei-vill távozott pontokkal, mindenki más kapitulált, és vélhetően ez vár a vendégcsapatra is.   RUBEOLA FC CSÖMÖR  - FTC-FISHER KLÍMA 19:00 Csömör, Városi Sportcsarnok Továbbra sem megy a Rubinak, legutóbbi hat meccsükön mindössze két pontot szereztek, így nem meglepő, hogy az utolsó helyen állnak. Ennek ellenéra az előző játéknapon is megvolt az esélyük a győzelemre a Dunaferr ellen, hiszen emberelőnyt és hatméterest is kihasználatlanul hagytak, és a végén örülni kellett az egy pontnak is. Érsek néhány másodperccel a vége előtt egalizált. Mostani ellenfelük, a Fradi rosszabbul járt, hiszen pont nélkül maradt a Nyírgyulaj vendégeként, egy igen jó mérkőzésen, ahol rengeteg helyzetet hagytak kihasználatlanul, plusz szintén kisbüntetőt hibáztak és nem tudták gólra váltani a két perces emberelőnyt sem. A vereség ellenére a zöld-fehérek továbbra is az előkelő negyedik helyen állnak, és ha szeretnék megtartani vagy megerősíteni, akkor mindenképpen szükség van a három pontra. Erre minden esélyük megvan, ha úgy játszanak mint az elmúlt két fordulóban, jobb helyzetkihasználás mellett. Ezt persze a Csömör is elmondhatja magáról, hogy ha a kapu előtt koncentráltabbak, akkor nem itt tartanak. Ami a vendéglátók dolgát nehezíti, hogy Horváth Szabolcs sérült, míg Keresztúryt kiállították az előző meccsen, így rájuk nem számíthat a szakvezetés. Az esélyek a teljes kerettel érkező Ferencváros mellett szólnak, de Jenei Ottó fiai megmutatták már, hogy hazai környezetben bárki ellen győzelmi eséllyel lépnek pályára. Az első fordulóban egy igen izgalmas meccsen Jenei triplája döntött. Most is kiélezett csata várható.   ARAMIS SE - DUNAFERR DUE-RENALPIN FC 19:20 Budaörs, Aramis Sportcsarnok Nehéz fordulókon van túl az Aramis, három vereség az elmúlt három fordulóban. Igaz, ebből kettő kalkulálható volt, hiszen előbb a Hali, majd a Mezei-Vill következett. A nagyobb probléma talán, hogy az elmúlt 120 percben mindössze egy gólt szerzett a csapat, amivel nehéz meccset nyerni. Ha szeretnének javítani, akkor leginkább ezen kellene változtatni, a  helyzetkihasználáson, amivel akár meglephetik a Dunaferrt. A két csapat a nyitómeccset játszotta a bajnokságban a szezon legelején, és akkor Újvárosban mindössze egy gól esett, amivel Fehér Zsolt fiai szerezték meg a három pontot. Céljuk most is a győzelem, de talán nehezebb dolguk lesz, mind az első játéknap. A Dunaferr legutóbb is idegenben szerepelt, és mindössze 10 másodperc választotta el a győzelemtől, de a végén meg kellett elégedniük az egyik ponttal Csömörön. Ott talán túlságosan ráültek a minimális előnyre, ami megbosszulta magát. Jelenleg három pont van a két csapat között a tabellán, így egy budaörsi sikerrel beérnék ellenfelüket, így igazi hat pontos meccsre van kilátás. Ha Németh Péterék valóban a felsőházban szeretnének zárni, akkor az ilyen meccseket hozniuk kellene, kérdés, hogy ez sikerül-e.