Meglepetéseket hozott az Európa-bajnokság csoport-szakasza
2022.01.31 | 16:30
 Az A-csoportban a címvédő és kimagasló tudású Portugália magabiztosan, kilenc ponttal jutott tovább. Mögötte azonban körbeverés volt az ukrán-szerb-holland hármasban, amiből az ukránok jöttek ki jól és mentek tovább a legjobb nyolc közé. A hollandok győzelme Ukrajna ellen volt borította legjobban a papírformát.

A B-csoport favoritja Kazahsztán végül meg is nyerte a négyest, ám nem volt könnyű dolguk. A másik nagy név, Olaszország is botlott az első két fordulóban, két döntetlen a finnek és a szlovénok ellen, így a kazahok ellen kellett volna kiharcolni a továbbjutást. Kakáék azonban 4-1-re verték Merliméket, így Olaszország az utolsó helyen végzett, míg a szlovénokat verő finnek a második helyre futottak be.

A szláv csapatok csoportja, a C-jelű az oroszok sikerét hozta, három győzelemmel mentek tovább. Mögöttük éles volt a harc és úgy alakult, hogy egy ki-ki meccsen Szlovákia és Horvátország egymás ellen dönthette el ki jut a nyolc közé. A papíron erősebb horvátokat azonban végig vezetve verték a szlovákok, így kiharcolták a negyeddöntőt helyet Drahovsky-ék.

A spanyolok a világversenyeken már nem veszik olyan könnyedén a csoportkört, s nem is az eredményekkel szokott a baj lenni, hanem inkább a teljesítménnyel. Verték ugyan a bosnyákokat, ám utána egy 2-2 jött az azeriekkel. A harmadik meccsen azonban már kijött a lépés, nyolcgólos siker Grúzia ellen. Igaz, ekkor már a grúzok két győzelemmel, Eb-újoncként ott voltak a második, továbbjutó helyen.