Meglepetések hétvégéje
2019.04.23 | 12:34
Meglepetések hétvégéje Meglepetések hétvégéje volt az női futsal NBI-ben, ahol a Miskolc, a Tolna és a HTE került előnybe. A rájátszás első találkozója pénteken volt, ahol az alsóházban találkozott egymással a Miskolci Vénusz és a TFSE. A hazai együttes mindenképpen szeretné megtartani első osztályú tagságát, ennek megfelelően neki estek ellenfelüknek az első félidő elején. A miskolciak nem bíztak semmit a véletlenre, nagy elánnal támadták Terdik Tamara kapuját, aki ezúttal is bravúrt bravúrra halmozott. A 4. percben Miliczki Noémi egy látványos hazai támadást vágott a hosszú felsőbe, majd 4 perccel később újra ő volt a gólszerző. Galambvári Gréta az első játékrész 13 percében könyörtelenül mattolta a vendégek kapuját, majd Kardosi Blanka szépített 10 méteres büntetőből. A 26. percben, a második játékrész elején az utóbbi gólszerző a vendégeknél utolsó emberként visszarántotta ellenfelét, melynek köszönhetően megkapta piros lapját, így emberhátrányba kerültek az amúgy is nehéz helyzetben lévő vendégek. Bernáth Csilla ki is használta az emberelőnyt, 3 gólos előnyre tettek szert a hazaiak. Juhász Andrea a mérkőzés vége előtt 4-2-re módosította az eredményt, de a borsodiak ezt másképp gondolták, az utolsó másfél percben 3! gólt is szereztek Bunda-Tóth Panna, Kovács Aliz és Miliczki Noémi révén, beállítva a kiütéses 7-2-es végeredményt, így nagy előnnyel várhatja a májusi visszavágót a Miskolc. Miskolci Vénusz – TFSE 7-2 (3-1) Gólszerzők: Miliczki Noémi (3), Kovács Aliz, Bernáth Csilla, Galambvári Gréta, Bunda-Tóth Panna illetve Kovács Andrea, Kardosi Blanka Miskolci Vénusz: Ádám Anna - Kovács Aliz, Galambvári Gréta, Bernáth Csilla, Miliczki Noémi Csere: Bunda-Tóth Panna, Tirpák Zsanett, Váradi Cintia, Vajkó Csenge, Molnár Enikő, Berki Dzsesszika, Visnyánszki Dalma TFSE: Terdik Tamara - Bede Anna, Koch Fruzsina, Török Kitti, Winternitz Katalin Csere: Kardosi Blanka, Winternitz Anna, Molnár-Sáska Ildikó, Juhász Andrea, Janicsek Zsanett Az Astra Soroksáron fogadta a rapszodikus teljesítményt nyújtó, de mindig lelkes és összeszedett játékot mutató Tolna-Mözs együttesét. A hazai és a vendégcsapat sem teljes kerettel vágott neki a vasárnap megrendezésre került mérkőzésnek, így ki-ki meccset vártak a kilátogató nézők. Meddő hazai fölénnyel kezdődött a találkozó, gól azonban szinte a semmiből a vendégek oldalán született, Szalkai Kitti a 3. percben volt eredményes. A találat nem szegte kedvét az Astrának, sőt, a 7. percben először Nagypál Fatima, majd Krascsenics Csilla és Dikanová Dominika volt eredményes a 14. és 16. percben. A fővárosi alakulat ostrom alá vették a remekül védő Deczki Vanda kapuját, de újabb gól csak a vendégek szereztek, akik szervezett védekezésből kontrára építve a 17. percben szépítettek, egy lövés pattant meg Gál Tímeán, így öngól született a félidő vége előtt. A második játékrészben minden ugyanúgy folytatódott, ahol az első abba maradt. Folyamatosan támadott az Astra, a Tolna pedig olyan szervezetten játszott, hogy egyszerűen nem tudtak gólt szerezni a hazaiak. Garay-Simon Boglárka, majd Urbán Anett góljával megfordította az állást a vendégcsapat, így az utolsó percekben egy kapuztak a hazaiak. Ennek ellenére a remek napot kifogó vendégek nem kaptak több gólt, így szenzációs teljesítménnyel, fegyelmezett játékkal megszerezték a győzelmet, így tolnai előnnyel várhatják a felek a május 5-ei visszavágót. Astra–Herbária Kiskunfélegyháza FC – WSH–Palmfood Tolna-Mözs 3-4 (3-2) Gólszerzők: Nagypál Fatima, Krascsenics Csilla, Dikanová Dominika illetve Urbán Anett, Gál Tímea (öngól), Garay-Simon Boglárka, Szalkai Kitti Astra: Farkas Katalin - Zsabó Boglárka, Gál Tímea, Dikanová Dominika, Krascsenics Petra Csere: Krascsenics Csilla, Nagypál Fatima, Gelb Mónika, Sipos Lilla Edző: Dombó János Tolna: Deczki Vanda - Varga Adél, Szalkai Kitti, Urbán Anett, Garay – Simon Boglárka Csere: Körmöczi Ildikó, Csapó Orsolya, Bajcsy Krisztina Edző: - Nagy Roland A Szekszárd Bonyhádon fogadta a HTE együttesét, ennek ellenére rengeteg szurkoló és néző elkísérte a csapatokat. A hazai együttes mindenképp győzelemmel szerette volna kezdeni a rájátszást, ennek ellenére fordulatokban gazdag összecsapást láthattak a nézők. A lelkes hazai csapat ellen a HTE dominált, majd fokozatosan vette át a játék irányítását a Szekszárd. A 16. percben Megyeri Boglárka veszített labdát az ellenfél térfelén, majd Bokor Adrienn értékesítette társa átadását, így vendég előnnyel cserélhettek térfelet a csapatok. A második játékrészben jóval szervezettebbnek tűnt a Böszörmény ellenfelénél, görcsössé vált a hazai támadása, mintha a győzni akarás rányomta volna bélyegét játékukra. A rutinos vendégek Benkő Mónika találatával a 39. percben eldöntötték a találkozót, így Quirikó Vivien lányai örülhettek a győzelemnek. A visszavágóra május 4-én Hajdúböszörményben kerül sor, ahol nehéz helyzetben szeretne kiegyenlíteni a Szekszárd. Nem lesz egyszerű, kíváncsian várjuk a mérkőzést. 58443241_2144134075704407_6306514262713958400_n Agenta-Girls Szekszárd – Hajdúböszörményi TE 0-2 (0-1) Gólszerzők: Bokor Adrienn, Benkő Mónika Szekszárd: Hargas Annamária - Kágyi Rebeka, Buchmüller Petra, Megyeri Boglárka, Vaskovets Mariia Csere: Ganczer Hajnalka, Mausz Renáta, Lovász Viktória, Yarova Yuliia, Beke Adrienn, Horváth Katalin, Edző: Micskó Márk HTE: Torma Lilla - Tell Zsófia, Pádár Anita, Bokor Adrienn, Folk Zsuzsanna Csere: Nagy Mária, Nagy Anikó, Benkő Mónika, Madzin Dóra, Kota Gabriella, Mogyorósi Zsuzsanna Edző: Quirikó Vivien Quirikó Vivien, a HTE vezetőedzője: Kiélezett mérkőzésre számítottunk. Mindkét csapaton érződött a feszültség, a védekezésre mindkét gárda nagy hangsúlyt fektetett. A játék képe és a helyzetek alapján úgy gondolom, megérdemelten nyertük meg a találkozót. A csapatmunkát emelném ki ezen meccsen, mindenki koncentrált játékkal, jó teljesítménnyel járult hozzá a sikerhez. Gratulálok a lányoknak!