Meglepetés nélküli kupaforduló!
2018.11.23 | 14:15
Meglepetés nélküli kupaforduló! Hiába álltak szünetben továbbjutásra a másodosztályú csapatok, a végén érvényesült mindenhol a papírforma, és az NB I-es csapatok örülhettek a párharcok végén.   CSENGER FUTSAL – FUTSAL CLUB VESZPRÉM 3-9 (2-2) Nagyon sok hiányzója volt a Csengernek, így több játékost is a második csapatból hoztak fel, de az első félidőben ez egyáltalán nem látszott. Mi több, meglepetésre két gólos előnyre tettek szert a találkozó elején. A veszprémiek csak ezután kezdtek ébredezni, és hiába irányították a találkozót, csak a félidő hajrájára jött össze az egyenlítés. A fordulás után még néhány percig élt a remény a hazai oldalon, de aztán helyreállt a világ rendje, és nagyobb tudását érvényesítette a Madarász alakulat. A Csenger minden dicséretet megérdemel, hiszen remekül helyt állt a sok nehézség ellenére, és megnehezítette nagynevű ellenfele dolgát.   MÁD FC – SZIGETSZENTMIKLÓS FUTSAL 3-10 (3-5) Talán ez a párharc tűnt a legegyértelműbbnek a szerdai játéknapon, és a miklósiak nem is hibáztak. Már a találkozó elején megmutatták, hogy ki a mérkőzés esélyese, és rögtön két gólos előnyre tettek szert, amit a folytatásban tovább növeltek. A lelkes mádiak szünetig tudták tartani a lépést, de fordulás után már csak a vendégcsapat tudott gólt szerezni, és könnyedén harcolták ki a továbbjutást. 46494528_2252747598080262_8262022136827215872_n   SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC – MVFC BERETTYÓÚJFALU 0-4 (0-0) Ahogy várható volt, a Kecskemét felszívta magát rendesen a kupameccsre, és igencsak megnehezítette a Mezei dolgát. A vendégek hiába domináltak és dolgoztak ki helyzeteket, nem tudták gólra váltani, így közel 30 percig a másodosztályú alakulat állt továbbjutásra. A jég a második félidő derekán tört meg, ekkor megszerezte a vezetést a Berettyóújfalu, majd nem sokkal később újra betaláltak, amivel el is döntötték a továbbjutást. A Kecskemét remekül tartotta magát, talán Ráblék sem számítottak ilyen nehéz mérkőzésre.

REAC-SISE – DEBRECENI EGYETEMI AC 1-3 (1-1) A vendégek számítottak az esélyesnek, de a fővárosiak szerették volna borítani a papírformát, amiért rengeteget tettek, és a hajráig úgy tűnt, hogy nem esélytelenek. A DEAC volt a kezdeményezőbb, de hiába a nagyobb tudás, és a rutin, nem tudták megszerezni a vezetést, a REAC remekül állta a sarat. Az első találatra egészen a félidő legvégéig kellett várni, ekkor a debreceniek jött össze a vezetés, de a rákospalotai alakulat még a szünet előtt válaszolni tudott, így a fordulás után kezdődhetett minden elölről. A térfélcsere után hamar visszavették az előnyt az egyetemisták, amit jól őriztek. A vendéglátók próbáltak egalizálni, ami a továbbjutást is jelentette volna, de nem jött össze az egyenlítés, majd az utolsó percben szerzett újabb DEAC gól eldöntötte a párharcot. Elek Gergő tanítványai, ha nehezen is, de ott vannak a legjobb 8 között.   KINCSEM LOVASPARK SE – NYÍRGYULAJ KSE 2-4 (2-1) Ahogy az első két fordulóban, most is többnyire a fiatalok, és a második csapat játékosai kaptak lehetőséget a Kincsemnél a kupameccsen, így még meglepőbb, hogy csak nagy nehézségek árán tudta kiharcolni a továbbjutást a vendégalakulat. Az első félidőt követően még a Lovaspark vezetett, de hiába az előny, a fordulás után a Lovas legénység összeszedte magát, és nagyobb rutinjának és játékerejének köszönhetően megfordította az eredményt.   Később rendezik: Kedden este TV-s meccset játszott a Haladás a Dunaferr ellen, így a két csapat kupamérkőzését jövő hét szerdára halasztották. PTE PEAC R-BUS – DUNAFERR DUE DUTRADE FC TFSE – KÚTHÁZ HALADÁS VSE AIRNERGY FC – RUBEOLA FC CSÖMÖR A két csapat megegyezett, hogy december 6-ára halasztják a találkozót.