Meglepetés nélküli forduló Nyugaton
2018.11.14 | 22:48
Meglepetés nélküli forduló Nyugaton ETO SC FUTSAL CLUB – ELTE-BEAC 7-2 Szinte el sem kezdődött a találkozó és már két góllal vetettek a győriek, és úgy tűnt, sima hazai siker lesz, de kissé a semmiből a félidő közepén egy perc alatt Kupás duplázott az egyetemistáknál, és kezdődhetett minden elölről. Azért a hazaiak nem estek kétségbe, és szünetig visszavették a vezetést, majd szünet után érvényesítették a nagyobb játékerőt. Püspök vezérletével a játékrész derekára eldöntötték a három pont sorsát.   91a366e4-bf19-467f-8737-ac9099c7be11AIRNERGY FC – PAFC 1-4 A kissé tartalékos hazaiak jól tartották magukat, mindössze egyszer tudtak csak a csabaiak betalálni, így minimális vendégelőny volt a szünetben. A fordulás után egyenlített az Airnergy, de hamar visszavette a vezetést a PAFC. Keresztury egy percen belül duplázni tudott, ahonnan nem volt visszaút a vendéglátóknak. A találkozó végképp a 33. Percben dőlt el, egy újabb vendég találatot követően. A Piliscsaba ismét magabiztosan nyert, és veretlenül zárta az alapszakasz első körét.   NAGYKANIZSAI FUTSAL CLUB – TFSE 2-1 Nehéz meccsre számíthattak az egyetemisták Kanizsa otthonában, ami az ősz végére igazi oroszlánbarlangnak számít a nyugati csoportban. A két csapat találkozója kiegyenlített küzdelmet hozott, javarészt mezőnyjáték folyt, és ritkábban kerültek helyzetbe a felek, de a kapusok a helyükön voltak. Az első találatra a félidő hajrájáig kellett várni, ekkor a vendéglátók kerültek előnybe, de a TF hamar válaszolni tudott. A fordulás után a játék képe nem sokat változott, azzal a különbséggel, hogy most hamarabb szereztek ismét vezetést Bagó Gábor fiai. A hátrány tudatában nagyobb sebességre kapcsoltak a fővárosiak, de hiába a helyzetek, a kanizsai kapus megbabonázta őket, és nem tudtak túljárni az eszén. Telt az idő, rohamoztak az egyetemisták, de csak kapufáig jutottak, így jött a vészkapus játék. A létszámfölényes támadásokból is megvoltak a lehetőségek, de így sem sikerült egyenlíteni, és a vendéglátók hősies védekezést követően ismét értékes három ponttal gazdagodtak hazai pályán. 45833268_1948194375256714_1982910319512518656_n   UTE – 5 STARS-ÉRDI VSE 1-6 Az alsóházi rangadón sokáig nem kellett várni az első találatra, az érdiek az első percben megszerezték a vezetést, de utána szünetig nem esett újabb találat. Nem tudták kihasználni a helyezeteket egyik oldalon sem. A második félidő ugyanúgy kezdődött mint az első, vendéggóllal. Innentől a lila-fehéreknek végképp szaladni kellett az eredmény után, amit ellenfelük remekül használt ki és tovább növelte előnyét. Az UTE szépített a hajrá előtt, de többre nem futotta, így az Érd könnyedén nyert, és megelőzte a Rákospalotát a tabellán.   REAC-SISE – PTE PEAC R-BUS A találkozót januárra halasztották.   Pénteken játszották: TIHANYI FC – MAGLÓDI TC 1-3 A hétközi kupafiaskót kiheverte a Maglód, és Tihanyból elhozta a három pontot. Hiába szerzett vezetést a hazai csapat, a maglódiak gólfelelősei révén a szünet után fordítani tudott, és megérdemelten nyert. A vendégek ezzel megerősítették második helyüket a tabellán.