Megizzadt a Kinizsi az Airnergy ellen.
2015.03.15 | 19:36
Megizzadt a Kinizsi az Airnergy ellen. Közép csoport RÁBA ETO II-DUNAKESZI KINIZSI - AIRNERGY FC 3-2 (1-0) Két jó formában lévő csapat találkozott péntek este Dunakeszin, ahol a hazaiak számítottak a favoritnak. A Kinizsi a Szeged múltkori botlását követően felzárkózott egy pontra, legalábbis ami a vesztett pontokat illeti, így tudta, hogy nem hibázhat, ha versenyben akar maradni a bajnoki címért. Ennek megfelelően kezdett a Keszi, nagy rohamokat indított, de a vendégek állták a sarat, majd a 4. percben egy gyors kontrát követően megszerezték a vezetést a vendéglátók. Temesi lépett meg egy gyors kontrával és hozta kihagyhatatlan helyzetbe Somorait. A folytatásban is a Kinizsi maradt lendületben, de hiába a helyzetek, remekül védett a vendég kapus, így maradt az 1-0. Ahogy telt az idő, a vendég fiatalok egyre bátrabban támadtak és több lehetőségük is akadt az egyenlítésre, de nem tudtak élni vele, így minimális előnnyel mehettek szünetre a hazaiak. Fordulás után jól kezdett az Airnergy. Egy szép kontra végén Králl cselezte ki a kapust és emelt a hálóba, így kezdődhetett minden elölről. A Dunakeszi nagyobb sebességre kapcsolt, de nem hoztak eredményt a támadások, nem úgy a másik oldalon. A játékrész közepén Králl cselezett ki két védőt majd Brganunc elé tálalt, aki a kapus lábai között megszerezte a vezetést. A fővárosiak sokáig nem örülhettek a vezetésnek. Nem sokkal később egy kidobást követően sokat várt a vendégek kapusa, így a Keszi jöhetett közelről szabadrúgással, amit ismét Somorai juttatott a kapuba, egalizálva az eredményt. Az újabb hazai gól épp hogy felkerült az eredményjelzőre, újabbnak örülhetett a szépszámú hazai publikum. Egy visszagurított szögletet követően Somorai bombázott védhetetlenül az ellenfél kapujába, így ismét náluk volt az előny. Ezután sürgős lett a Gabura-legénységnek, támadtak is, de nem jött össze az egyenlítés, hol a hazai kapus, hol a kapufa mentett. Az utolsó percben még adódott egy nagy lehetőség az Airnergy előtt, de Takács remekelt, így végül maradt a 3-2 a Kinizsi javára. Izgalmas, fordulatos meccset játszottak a felek, ahol hiába volt több helyzete a Keszinek, majdnem ráfázott, a remekül küzdő vendégek ellen, akik talán az egyik pontot megérdemelték volna. A fővárosiak remek teljesítménye azért is érdemel dicséretet, mert 10 játékosa közül 7 még csak U17-es volt ezen az estén. fotók: Simonffy Norbert Dunakeszi facebook   GARVITTAX - ÚJPEST FC-220 VOLT 6-11 (3-6) A felek nem sokáig ismerkedtek a mérkőzés elején és egy gyors góllal jelezte mind a két fél, hogy szeretné begyűjteni a három pontot. A folytatás az Újpestnek sikerült jobban, akik szünetre három gólos előnyre tettek szert. A vendégek talán azt gondolták eldőlt a találkozó, ami majdnem megbosszulta magát, mert a fordulás után egy percen belül duplázott Vitányi, így már csak egy volt a különbség. A lilák ezután összeszedték magukat és újra ők domináltak, így végül magabiztosan nyerték meg a mérkőzést, amivel egy pontra megközelítették mostani riválisukat.   Nyugati csoport KORMÁNYŐR SE – TFSE 2-3 (0-2) Nem volt kérdés a találkozó előtt, hogy melyik csapat az esélyesebb. A TF valóban futsalozott, Póta Balázs csapata szépen forgott, kereste a lyukakat a hazaiak védelmén. Az első tíz percben még nem, a szünet előtt aztán kétszer már sikerült is betalálniuk a „tesiseknek”, de így is rengeteg helyzetet kihagytak. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: a TF irányított, helyzeteket alakított ki, de egy kivétellel rendre elpuskázta azokat. A Kormányőr türelme pedig eredményes volt. Szűk fél óra elteltével gyorsan kétszer betalált, és újra érdekessé tette a találkozót. Újabb gól azonban már nem született, a TF a végén lehozta kapusát, jól tartotta a labdát és előnyét is. Összességében a vendégek teljesen megérdemelten gyűjtötték be a három pontot, de jobb helyzetkihasználással még simább lehetett volna a sikerük, a hibák pedig majdnem meg is bosszulták magukat. A Kormányőr nagyot küzdött, óriási bravúr lett volna a pontszerzésük, de ahhoz szerencse is kellett volna.   Keleti csoport PESTSZENTLŐRINCI SFA - ENERGIA SC GYÖNGYÖS 3-3 (2-2) A kérdés az volt melyik csapat tud kijönni a hullámvölgyből egy olyan meccsen, ahol előzetesen a vendégek voltak az esélyesek. Ennek ellenére a lőrinciek meglepték ellenfelüket és jó védekezéssel szünetig két gólos előnyre tettek szert. A második félidőre Berkes mester összeszedte csapatát és megfordította az eredményt, és úgy tűnt egészen a hajárig, hogy meg is nyerik a találkozót, de a vendéglátók két perccel a vége előtt egalizáltak, és megérdemelten tartották otthon az egyik pontot. MAG-LOG TEAM CFT - ROMHÁNY SE 7-1 (3-1) Előzetesen csak a gólarány volt a kérdéses ezen a mérkőzésen, ahol a hazaiak fölénye egyértelmű volt, amit a pályán is megmutattak. Sok helyzetet dolgoztak ki, de a helyzetkihasználásuk igen rossz volt, így szünetre csak két gólos volt az előnyük. A térfélcserét követően feljavultak a vendéglátók, és ha nem is sziporkázó játékkal, de hozták a kötelezőt.