Meggyőzőek voltak a kicsik
2014.12.09 | 00:00

Férfi U19-es válogatottunk már az elsõ félidõben dominált a szlovákok elleni találkozón. A gólgyártást hamar elkezdte a magyar válogatott. Vas Ádám és Klacsák Bence összjátéka után az utóbbi éles szögbõl lõtt a hálóba.  Nem akart lemaradni Apatini Márk sem, és szinte mindenkit kicselezett a bal szélen, majd megszerezte második gólunkat. (0-2). A magyar csapat nem hagyott kétséget afelõl, hogy jobb az ellenfelénél, a szlovákok próbálkoztak „erõfutsallal", de kontroll alatt tartottuk az elsõ félidõt

A második játékrészre egy motivált szlovák csapat érkezett a pályára, letámadta a mieinket, az utolsó nyolc percben pedig öt a négyben rohamozták a magyar kaput. Elõször a már szintén felnõtt válogatottságig jutó Vas Ádám (0-3), majd Bognár Bálint is betalált (0-4), ezzel eldöntöttük a találkozó sorsát. Közben egyszer ugyan mattolták védelmünket a szlovákok (1-4), de így is magabiztos sikert aratott a magyar csapat.

Gyõzelmével van esélye a tornaelsõségre U19-es válogatottunk, a keddi játéknapon a másik mérkõzésen a cseheket legyõzõ lengyel válogatott lesz a mieink ellenfele a döntõben.

- Az elsõ félidõben minden olyan taktikai elemet végrehajtottunk, amit megbeszéltünk. A második félidõben nem azt játszottuk, amit szerettem volna, de ettõl függetlenül megérdemelten gyõztünk. Kedden egy nagyon nehéz mérkõzés vár ránk, hiszen a lengyel válogatott roppant erõs ellenfél lesz. Holnapig sokat kell fejlõdnünk ahhoz, hogy megverjük a lengyel csapatot - mondta Fehér Zsolt, az U19-es válogatott szövetségi edzõje az mlsz.hu-nak

Szlovákia- Magyarország 1-4 (0-2)
Ostrava,

Magyarország: Soós Arnold - Apatini Márk, Klacsák Bence, Vas Ádám, Bognár Bálint
Cserék: Farkas Péter, Magyar Zsolt, Harmati Tamás, Sáhó Kristóf, Kocsi János, Ragadics Krisztián, Varsányi Áron, Faragó Lajos
Edzõ: Fehér Zsolt