Megfogyatkozva a dobogó 2. fokán
2008.07.06 | 00:00

Három gyõzelemmel a háta mögött, de tábornokait részben elveszítve kellet a döntõben a harcot felvenni a magyar válogatottnak a hazai pályán legjobb összeállításában felálló portugálok ellen, akik a korábbi mérkõzéseiken parádézva számolatlanul lõtték a gólokat.

Nos semmi kétséget nem hagytak afelõl, hogy ezt a tornát õk szeretnék megnyerni. Nagyon belekezdtek, s már a 12. másodpercben a magyar kapuban volt a labda, sõt egy perc múlva már két gól volt az elõnyük. Ekkor mintegy 10 percig álltuk a sarat, de mindez sok energiát elvett a mieinktõl, s ismét olyan percek következtek, melyben a hazaiak fölénye gólokban is kifejezésre jutott. Hat gólos hátránnyal kellett az elsõ részt zárnunk.

A szünetben Kozma Mihály megpróbálta rendezni a sorokat. Biztatta a fiatalokat. Az elsõ percben nem sok látszata volt, hiszen rögtön gólt kaptunk ismét, de ezután használtak a szünetben hallottak, mert egyenrangú ellenfeleivé váltunk a luzitánoknak. Gólt ugyan nem sikerült rúgnunk, de már nem kaptunk többet. Így a hat csapat részvételével zajlott tornán válogatottunk az értékes második helyet szerezte meg.

Kozma Mihály: Sajnos a döntõre teljesen elfogyott a muníció. Rutinos játékosaink megsérültek, ma az elsõ félidõben még Németh Péter is kivált. Gyakorlatilag csak az újoncok szálltak szembe Európa egyik legjobb csapatával. Mindent mérlegelve a második hely kiváló eredménynek mondható ettõl a fiatal csapattól. Bebizonyították, hogy lehet rájuk számítani.

Mundialito de Futsal Outdoor 2008
Döntõ

Arena da Praia de Alagoa/Altura (Castro Marim)
1. játékvezetõ: Danijel Janosevic (Croácia)
2. játékvezetõ: Shota Kukhilava (Geórgia)
3. játékvezetõ: Hélder Carmo (Portugal)
Idõmérõ: Rui Pinto (Portugal)

PORTUGÁLIA - MAGYARORSZÁG 7-0 (6-0)
Portugália: Bebé; Jardel, Israel, Pedro Costa, Arnaldo;
Cserék: Sandro Azenha, Pedro Cary, Gonçalo Alves, Formiga, Cardinal, Marinho, Tiago.
Szövetségi kapitány: Orlando Duarte.
Gólok: Arnaldo (1-0, 1"), Israel (2-0, 2"), Pedro Costa (3-0, 13"), Arnaldo (4-0, 14"), Cardinal (5-0, 15"), Pedro Cary (6-0, 19") és Gonçalo (7-0, 21").

Magyarország: Tóth Gyula; Frank Péter, Lódi Tamás, Angyalos András, Németh Péter.
Cserék: Pallai Gábor, Nagy Tamás,  Lovas Norbert, Trencényi János, Rábl János, Harnisch Ákos.
Szövetségi kapitány : Kozma Mihály
Sárga lap: Rábl János (35").