Megerősítette harmadik helyét a Haladás!
2015.05.19 | 09:01
Megerősítette harmadik helyét a Haladás! ARAMIS SE - SWIETELSKY- HALADÁS VSE 5-6 (1-4) Budaörs, 200 néző Játékvezetők: Futó, Czene-Joó, Puskás Aramis: Boldizsár - Frank, Hosszú, Horváth Sz., Roni Cserék: Sikur - Soós - Sebestyén, Farsang, Klacsák, Vattamány, Horváth N., Csopaki, Kovács Játékos-edző: Frank Tamás Haladás: Tyukász - Gyurcsányi, Hegyesi, Öreglaki, Hajmási Cserék: Matyi - Borsi, Németh, Biró, Sipos, Rácz Vezetőedző: Marcos Angulo Sárga lap: Boldizsár, Farsang, Horváth N. illetve Hegyesi, Németh Piros lap: Csopaki Gólszerzők: Klacsák (3), Vattamány, Horváth N. illetve Németh P. (3), Borsi, Öreglaki, Hajmási A két csapat ellentétes utat jár be a rájátszásban. A hazaiak hiába fordultak a harmadik helyen és kezdtek győzelemmel, azóta mindössze egy pontot sikerült gyűjteni, és zsinórban négy vereséget számláltak. A Hali csak az ötödik helyen fordult, de több bravúrt bemutatva a harmadik helyről várhatta az összecsapást, és egy esetleges győzelemmel nagyon közel kerülhettek a bronzéremhez. Ennek megfelelően indult a találkozó, és hamar megszerezte a vezetést a Haladás Hajmási révén. Az Aramis támadott, míg a vendégek kontrára játszottak, ami elég sok veszélyt hordozott magában, de a következő találatot az Aramis szerezte, Klacsák váltotta gólra Horváth Szabolcs remek keresztpasszát. Ezzel a félidőre a vendéglátók ellőtték minden puskaporukat. Innentől csak a szombathelyiek találtak be gyors kontrákból. Előbb Öreglaki szerezte meg a vezetést, majd Németh duplázott. Utóbbi gólja igen szépre sikeredett. Egy szép labdaátvétel után, két védőt kicselezve gurított a kapuba. Fordulás után a játék képe nem változott. A Hali átadta a területet az Aramisnak, és kontrákra apellált. A taktika kiválóan működött, rengeteg lehetősége volt Gyurcsányiéknak az újabb gólszerzésre, de rendre kihagyták őket. Ekkor már kicsit paprikás volt a hangulat, és egy reklamálást követően Csopakit állították ki a kispadról. A 28. percben aztán Borsi betalált, és mindenki azt gondolta eldőlt a találkozó. de jött egy vendég rövidzárlat, amiből a budaörsiek remekül jöttek ki. Előbb Vattamány szépített távolról, majd Klacsák volt ismét eredményes közelről. Ekkor még nem volt vége a Haladás megpróbáltatásainak, mert Horváth Norbert is gólt szerzett, így már csak egy gól volt a különbség, és a félidő fele még majdnem hátra volt. Támadott is a Frank legénység, de pár perc elteltével, a mezőny legjobbja, Németh Péter ismét visszaállította a két gólos különbséget. A hajrára a vendéglátók levitték a kapust, és számtalan lehetőségük akadt, amiből egyet kihasználtak. Az utolsó másfél percben több egyenlítési lehetőség adódott, de vagy hősiesen mentettek a védők a vonalról, vagy Tyukász védett bravúrral, így végül, ha nehezen is, de megnyerték a mérkőzést a szombathelyiek. Győzelmükkel szinte nyakukban érezhetik a bronzérmet a Haladás játékosai, hiszen hat pont az előnyük a hullámvölgyben lévő Veszprémmel szemben két fordulóval a vége előtt. A Hali a következő játéknapon otthon játszik a Dunaújvárossal és már egy pont is elég a sikerhez. Marcos Angulo: - Nagyon boldogok vagyok, hogy nyertünk a mai estén, így ott vagyunk a 3. helyen biztosan. Örülök, hogy ma győzni tudtunk az Aramis otthonában. Gratulálok az egész csapatnak, főleg Németh Péternek, aki három góljával nagyon sokat tett a három pontért, valamint a fiatal Hajmásinak, aki remekül játszott. Büszke vagyok a csapatomra. Gyurcsányi Zsolt: - Jól játszottunk, rengeteg helyzetünk volt, sokkal simább győzelmet kellett volna aratnunk, helyette épp hogy sikerült nyerni. Ennek ellenére értékes három pontot szereztünk, amivel elértük a klub legnagyobb sikerét. Horváth Szabolcs: - Sajnos a mostani formánkat tükrözte hűen az első félidejű teljesítményünk, ami az eredményen is megmutatkozott. Második félidőben megpróbáltunk mindent megtenni, a játékunk feljavult végre. Volt tűz a csapatban, de sajnos így is vesztesen hagytuk el a pályát. A hátralevő meccseken küzdenünk kell a minél jobb hely eléréséért. Gratulálok a Halinak a harmadik helyhez! Frank Tamás: - Semmilyen mérkőzésen nem szabad egy félidőnyi előnyt adni az ellenfélnek, nemhogy egy ilyen kiélezett szituációban. Mindenképp megérdemelt a Haladás győzelme, gratulálunk nekik a bronzéremhez.