Megérdemelt Rubi siker a Fradi ellen!
2019.11.20 | 11:03
Megérdemelt Rubi siker a Fradi ellen!  A hazaiaknál több hiányzó is akadt, míg a Fradinál teljes kerettel vághattak neki a mérkőzésnek, így a fővárosiak voltak a mérkőzés esélyesei, bár ahogy a beharangozóban írtuk, a Rubi hazai pályán mindenkire veszélyes. 74428417_2661862247239183_7749669324809306112_o Ahogy várható volt, a zöld-fehérek voltak a kezdeményezőbbek és Rábold remek lövésével megszerezték a vezetést már az elején. A folytatás is a fővárosiakról szólt, ők kezdeményeztek, a Rubeola inkább kontrákkal próbálkozott, amiben benne volt a veszély. Egy félpályán eladott labdát követően egy ilyet meg is büntettek Fischer révén. Varsányiék mégsem örülhettek sokáig, mert Öreglaki fél perc múlva ismét a Fradit juttatta vezetéshez. A Csömör ezután jobban felvállalta a támadásokat, és a 16. percben ismét egyenlítésnek örülhettek, ezúttal Józsa volt eredményes, egy újabb nagy védelmi hibát követően. Ezután úgy tűnt, döntetlennel mennek a felek szünetre, de Bognár gyönyörű egyéni alakítás végén betalált, kettő másodperccel a félidő vége előtt. 72465136_2661863030572438_972489700868620288_o Az első játékrész alapján sokan azt gondolták, hogy a Fradi begyűjti a három pontot fordulás után, de nem így történt. A csömöriek nagy elánnal vetették bele magukat a 2. félidőbe, ahol Érsek egy szép lövéssel egyenlített, majd ezt követően lendületben is maradtak. A zöld-fehérek nem találták a fonalat, helyzetig sem nagyon jutottak, majd ahogy telt az idő, egyre jobban fölénybe került a vendéglátó. Ez a félidő második felében két gyors gólban is megmutatkozott. Két villámgyors kontra után már kettő volt a Rubi előnye. Előbb Horváth vitt végig egy támadást egyedül, majd egy perc múlva Fischer is betalált egy mintaszerű kontra után. Ahogy várható volt, jött a Fradinál a vészkapus, amiből egy szépen kijátszott támadást követően Büki szépített, de már csak két perc volt hátra. Ezalatt a Csömör remekül tartotta a labdát, így végül hosszú idő után ismét győzelmet ünnepelhetett. A meccs legvégére még azért maradt egy esemény. A rengeteget hibázó játékvezetőknek még a végére is maradt koncentrációjuk arra, hogy Fischer a végét jelző dudaszó előtt egy pillanattal előbb lépett be a pályára örülni, amiért megkapta második sárga lapját. 75627291_2661863367239071_5826887314785173504_o A Fradi a második félidőre látványosan visszaesett, míg a Csömör nagy lendülettel, és akarattal megfordította az eredményt, és megérdemelten tartotta otthon a három pontot, amivel elléptek az utolsó helyről. RUBEOLA FC – FTC-FISHER KLÍMA 5-4 (2-3) Csömör 350 néző Játékvezetők: Futó, Leél-Őssy, Urgyán Csömör: Varsányi- Dauner, Nehéz, Milavecz, Józsa Cserék: Oswald – Horváth, Érsek, Víz, Fischer Vezetőedző: Jenei Ottó FTC: Tóth – Büki, Bognár, Rábold, Cseri Cserék: Bajusz – Gellérfi, Öreglaki, Fekete, Hosszú, Lőrincz, Jenei, Gergály, Fülöp Vezetőedző: Roni Ribeiro Sárga lap: Büki, Fekete Piros lap: Fischer Gólszerzők: Fischer, Józsa, Érsek, Horváth illetve Rábold, Büki, Öreglaki, Bognár 66385879_2483620268344369_5164618510386593792_nJenei Ottó: - Sokat készültünk, hogy a Fradi jó egyéni játékosait és erős páros kapcsolatait féken tudjuk tartani. Nem a legideálisabb létszám állt a rendelkezésünkre, de tudtuk, hogy sok futással, futsal mozgással és ritmusváltással meg tudjuk majd bontani az ellenfelünket. Az első félidőben nagy hibákat követtünk el a veszélyes zónában, ezeket klasszisaik rendre megbüntették. A második játékrészben leredukáltuk a hibákat, labdával hatékonyak voltunk, sebességben felülmúltuk őket és szép gólokkal megfordítottuk a meccset. Tetszett, ahogy a csapat reagált és a nehézségek ellenére, a hiányzókért is küzdve, szép győzelmet aratott. Régóta tartoztunk ezzel szurkolóinknak, bízom benne, hogy ez hitet ad mindenkinek! fh szakmaivezető roniRoni Ribeiro: - A tegnap esti vereségbe szó szerint beleszaladtunk. Egy elfogadható első félidő után, egygólós vezetéssel fordultunk, ami ebben a játékban kevés. Fáradtság, ötlettelenség, és gyenge védekezés jellemezte a második játékrészt. Őszintén remélem, hogy ez nem fordul elő többet, ezen fogunk dolgozni a jövőben. A győzelemhez akarat is kell, ebből a Rubeolának volt több, gratulálok nekik.