Megérdemelt dunaújvárosi siker
2015.09.09 | 08:56

Kétgólos, 5-3-as sikerrel zárta az Aramis elleni bajnoki mérkőzést a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata a sportcsarnokban. Fehér Zsolt együttese a meccs nagyobbik részében jobban játszott ellenfelénél, s ha helyzeteit jobb százalékban értékesíti, még simább győzelmet arathatott volna.
Az Aramis elleni hazai találkozóval folytatta a bajnoki küzdelmeket a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata. Mivel mindkét gárda győzelemmel kezdte a idei szezont, ezért szoros, izgalmas mérkőzésre volt kilátás, melynek külön pikantériát adott, hogy a Dunaferr és az Aramis együttesében is voltak olyan játékosok, akik az előző szezonban még mai ellenfelüket erősítették. Fehér Zsolt tanítványai bátran vetették magukat a küzdelembe, Fekete már a második percben ziccerbe került, s bár ezt még védte Sikur, a következő támadás végén Schrancz lőtt távolról hatalmas gólt úgy, hogy a labdát a bal kapufa segítette a hálóba (1-0). A Dunaferr továbbra is támadásban maradt, Nagy Attila lőtt zúgó kapufát, Hosszú hibázott újabb ziccert, majd Schrancz bombáját védte hatalmas bravúrral a vendégek hálóőre. A kilencedik percben időt is kért az Aramis szakvezetője, ami a játék képét látva értető is volt, de a következő helyzet is a hazaiak előtt adódott, de Horváth lövését is a kapufa hárította. A 16. percben már semmi sem segíthetett a vendégeken, mert Hosszú kilenc méteres bombája már utat talált a bal alsóba (2-0). A hajrá parázs küzdelmet, kemény belépőket hozott, majd a 19. percben szépített a vendégcsapat, ám Jovánczai gólja után sem örülhettek sokáig a budaörsiek, mert Horváth Szabolcs pár másodperccel később visszaállította a kétgólos előnyt, melyet már a szünetig megőriztek (3-1). A fordulás után sem engedett a tempóból a Renalpin, s ha Hosszú pontosabb, akár a második percben tovább növelhette volna előnyét a csapat. A túloldalon Reveland tolta ki Tony távoli lövését, s ez is jelezte, hogy nem adja magát könnyen az Aramis. Ez a mérkőzés keménységén is látszott, bőven akadt dolga a játékvezetőknek, akik egymás után három sárga lapot is kiosztottak a vendégeknek. A 27. percben tovább növelte vezetését a Dunaferr, miután Horváth Szabolcs nyúlt bele gólt érően a vendégek egyik kapu előtt elgurított labdájába (4-1). A vendégek azonban ekkor sem adták fel, a 32. percben Roni szépségdíjas találatával kettőre csökkentették hátrányukat (4-2). Hamar meglőhette volna ötödik gólját is a Dunaferr, de Hosszú "kisbüntetője" a kapu mellett hagyta el a játékteret. Mindössze két percig bízhatott azonban a felzárkózásban az Aramis, mert a 34. percben Klacsák parádés mozdulattal, sarokkal vette be a vendégek kapuját (5-2). Az Aramis azonban továbbra is keményen harcolt, s a 38. percben Szeghy közeli fejesével ismét feljött kettőre, de tovább már nem jutott, így a Renalpin végül 5-3-as, teljesen megérdemelt győzelemnek örülhetett a forduló rangadóján. Dunaferr DF Renalpin FC - Aramis SE 5-3 (3-1) Dunaferr DF Renalpin FC: Reveland - Hosszú, Horváth Sz., Fekete, Klacsák: Csere: Rigó (kapus), Nagy A., Ivacs, Schrancz, Aradi, Bognár, Hajnal, Fridrich. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Aramis SE: Sikur, Frank, Roni, Tony, Szeghy. Csere: Farsang, Sebestyén, Jovánczai, Pál, Boznánszky, Csopaki, Pap, Breno, Soós. Edző: Frank Tamás. Gólszerzők: Schrancz a 3., Hosszú a 16. Horváth Sz. a 19. és 27., Klacsák a 34. illetve: Jovánczai a 19., Roni a 32., Szeghy a 38. percben. Fehér Zsolt: A mai mérkőzésen minden olyan dolog megtörtént, amiért szeretjük ezt a játékot! A kilátogató szurkolók nagyon jól szórakozhattak! Voltak helyzetek mind a két kapu előtt. Parázs jelenetek, szép gólok! Mégis azt kell, hogy mondjam a mai nap folyamán jobban akartuk a győzelmet és megérdemelten tartottuk itthon a három pontot!  - forrás: dunaujvaros.com -  A forduló további eredményei: Rába ETO – Déli Futsal 13-1 (6-0) Gólszerzők: Amrani (1., 3., 34., 36.), Dróth (15., 33.), Seidler (16., 19.), Harnisch (18.), Nagy G. (26. öngól), Lódi (28.), Drahovsky (35.), Farkas B. (39.), illetve Faragó (25.) Swietelsky-Haladás VSE – Nyírgyulaj KSE 7-3 (4-1) Gólszerzők: Németh P. (4., 12.), Horváth P. (6.), Öreglaki (14., 29., 33.), Hegyesi (37.), illetve Varga D. (7.), Kovács I. (26.), Nagy B. (27.) Rubeola FC – Göcsej SK 2-4 (1-1) Gólszerzők: Varga Cs. (9.), Érsek (21.), illetve Sámson (16., 24.), Tóth Z. (34.), Halmos (40.) Kiállítva: Érsek (40.) Október 16. péntek 19.30: Mezei-Vill FC Berettyóújfalu – FC Veszprém 01