Megállíthatatlan a Haladás
2022.03.12 | 11:15

Az NB I-es futsalbajnokság felsőházi rájátszásának negyedik fordulójában a Haladás VSE magbiztos, 4-1-es győzelmet aratott a vendég Debrecen ellen.

Természetesen a listavezető, remek formában lévő Haladás lépett pályára esélyesként – annak ellenére is, hogy a sérüléssel bajlódó Dávid Richárd és Sipos Gergő is kihagyta az összecsapást.

Haladás VSE–Debreceni EAC 4-1 (3-0).
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 450 néző,
Vezette: Wittner J. - Tóth-Tolnay A. - Imrő J.

HVSE: Alasztics – Kovács M., Hajmási, Dróth, Vas.
Csere: Gyimesi, Homlok, Szalmás, Luiggi, Dávid, Vatamaniuc-Bartha, Papp, Gerencsér, Henrique.
Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon.

DEAC: Krajcsi – Faragó, Szentes, Siska, Harmati.
Csere: Dobi, Tóth B. (kapusok), Rodrigo, Thiago, Rácz, Berecz, Sándor, Sebestyén.
Edző: Elek Gergő.

Gólszerzők: Henrique (5.), Vatamaniuc-Bartha (11.), Gerencsér (17.), Luiggi (32.), ill. Szentes (34.).

Haladás-helyzetekkel indult a meccs. Mezőnyfölényben futballozott a házigazda, letámadott, kitámadott, erős tempót diktált – a DEAC védekezésre kényszerült, nem tudta megtartani a labdát. Sikerült is a nyomasztó hazai fölényt gyorsan gólra váltani: egy szépen kijátszott akció végén Henrique passzolt higgadtan közelről a kapuba (1-0). A korai gól után is támadásban maradt a szombathelyi gárda, Dróth találta el a kapufát. Aztán kezdett magára találni a DEAC, így Alasztcsinak is kellett védenie néhány távoli löketet. De mielőtt igazán belelendült volna a vendég szépségdíjas gól rúgott a Haladás: Luiggi sarokkal tálalt a második hullámban érkező Vatamaniuc-Bartha elé, aki hat méterről bombázott a kapuba (2-0) – a brazil légiós második gólpasszát osztotta ki.

FOTÓGALÉRIA

A DEAC próbált bátrabb játékra váltani. Ám jött a harmadik hazai találat: Henrique jobbról erősen belőtt labdáját Gerencsér passzírozta be közelről, szinte a gólvonalról a kapuba (3-0). Az első félidő hajrájában vészkapus játékra váltott a vendég – de csak helyzetekig jutott, Thiago lökete például a kapufa tövéről csapódott vissza a mezőnybe.

Fordulás után rögtön egy óriási debreceni helyzet maradt ki, a gólvonalon pattogott a labda. Biztos előnye tudatában a Haladás mintha kiengedett volna, így több támadást is vezethetett a vendég. De aztán rendezte sorait a Haladás. Ettől függetlenül kiegyenlített meccset vívtak a felek, mind a két oldalon akadt helyzet – a DEAC nem adta fel. Magánál tartotta az irányítást a HVSE, biztosan őrizte stabil előnyét, de azért sok hibával játszott.

A Debrecen pedig sokat erőltette a vészkapus játékot. A 32. percben Luiggi lopott labdát, végigrobogott a pályán, majd szép góllal zárta egyéni akcióját – és ezzel tulajdonképpen pontot is tett az összecsapás végére (4-0). Nem sokkal később a minden mindegy alapon rohamozó DEAC öt a négy elleni játékból szépített (4-1). Igaz, ekkor már a hazai kulcsjátékosok nagy része pihenőt kapott – de a hazai fiatalok is jól teljesítettek. Végül az eredmény már nem változott, a Haladás érvényesítette a papírformát, biztosan nyert – és talán ki sem adott mindent magából.

A HVSE remek formának örvend, negyedik meccsét is megnyerte a felsőházi rájátszásban, biztosan áll a tabella élén.

Forrás: vaol.hu