Megalázta a Dunaferr a Göcsejt
2016.04.06 | 18:24
Mindkét félidőt egyaránt 4-1-re megnyerve aratott nagyon sima, 8-2-es győzelmet a Göcsej SK vendégeként a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata az alapszakasz utolsó fordulójában. Varga Csaba és Hosszú Ádám is triplázott, s utóbbi ezzel az alapszakasz gólkirályának járó címet is elhódította.
A hazaiak kispadján először ült vezetőedzőként Korolovszky Gábor. A találkozó elején alaposan be is kezdtek a vendéglátók, akik többször is kapuja elé szorították Fehér Zsolt együttesét, akik csak Hegedűs bravúros védéseivel kerülték el azt, hogy korán hátrányba kerüljenek. Idővel azért összekapta magát a Dunaferr, támadásba is lendült, s ezt igen eredményesen is tette, mert a hatodik percben Horváth, míg a hetedikben Varga talált be távolról a hazai kapuba, pillanatok alatt kétgólos előnyhöz juttatva ezzel csapatukat (0-2). Ezzel együtt sem nyugodhattak meg, mert a vendéglátók továbbra is jól küzdöttek, s a játékrész derekán szerzett találattal megfelezték hátrányukat, s újra teljesen nyílt lett a meccs (1-2). Meg is érezték a "vérszagot" a házigazdák, akik a 12. percben időkéréssel próbáltak finomítani taktikájukon, s újra Hegedűs védéseire volt szükség a minimális előny megtartásához. Sikerrel átvészelte a kritikus időszakot a Fehér-csapat, mely a félidő hajrájára ismét erőre kapott, s Varga önfeláldozó bevetődésével a 18. percben újra visszaállította a két gárda közti korábbi különbséget (1-3). Az utolsó pillanatok is tartogattak meglepetést a hazaiak számára, mivel egy szép kontra végén Hosszú Ádám mattolta a Göcsej védelmét, így a szünetre 4-1-es, magabiztos vezetéssel vonulhatott a Dunaferr. A térfélcserét követően még tettek egy erőtlen próbát a házigazdák a felzárkózásra, de a vendégek könnyedén visszaverték rohamaikat sőt, újabb helyzetekkel tudatosították vendéglátójukban, hogy nem elégszenek meg négy szerzett góllal. A 27. percben szépségdíjas találattal növelte tovább előnyét a Dunaferr, miután Ivacs perdítését Varga továbbította sarokkal a hazai kapuba, végleg eldöntve ezzel a pontok sorsát (1-5). A zalaiak becsületére legyen mondva, hogy tetemes hátrányuk ellenére sem adták fel a küzdelmet, s teljes erőbedobásra késztették Fehér Zsolt fiait a hátralévő időben, de Fridrich 38. percben szerzett találata végleg lezárta a meccset (1-6). Hosszú Ádám triplája gólkirályi címet ért! (Képek: DO-archív) A végére maradt azonban az igazi csattanó, ugyanis az utolsó két percben a hazaiak egy, míg a vendégek Hosszú Ádám révén két újabb gólt értek el (2-8), így a dunaújvárosi csapat kiválósága remek hajrával megelőzte a mesterlövészek listáján a Győr légiósát, Tomas Drahovskyt, s huszonnyolc lőtt találattal szerezte meg az alapszakasz gólkirályának járó címet. Göcsej SK – Dunaferr DF Renalpin FC 2-8 (1-4) Göcsej SK: Schmidt, Borsi, Sámson, Apatini, Nagy G. Csere: Tóth, Horváth D, Horváth E., László, Szabó, Szőke, Bogyó, Halmos. Vezetőedző: Korolovszky Gábor. Dunaferr DF Renalpin FC: Hegedűs, Varga, Aradi, Horváth N., Hosszú. Csere: Rigó (kapus), Huber, Gorjanácz, Fridrich, Bognár, Csányi, Ivacs. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Gólszerzők: Tóth Z. 1, Kovács 1, illetve: Varga 3, Hosszú 3, Horváth N. 1, Fridrich 1. qq
 forrás:dunaújváros.com