Megalázó vereséget mért a BME a TF-re
2018.02.28 | 12:37
Megalázó vereséget mért a BME a TF-re A BME nyerte a nyugati alapszakaszt Hétfőn az egész NB2 figyelme a BME-BT FC - TFSE-Szertarsport.hu mérkőzésre szegeződött, mivel keleten már nem változhatott az első 3 helyezett sorrendje, de Nyugaton ezen a mérkőzésen múlt az alapszakasz első helye. A két csapat mérkőzéseinek nagy hagyománya van az egyetemeken, és mindig kiélezett, parázs hangulatú mérkőzéseket játszanak. Az utóbbi időben többször tudott felülkerekedni a BME, de ősszel például döntetlen lett az eredmény. Már fél órával a mérkőzés előtt teltház volt, kb. 350 néző gyűlt össze a Gabányi László sportcsarnokban. Köztük William Gallas is, a Chelsea-, Arsenal-, és Tottenham korábbi játékosa. A 84-szeres francia labdarúgó válogatott saját BME-BT mezt vett át a csapat fő együttműködő partnerének ügyvezető igazgatójától, majd elindult a mérkőzés. BME_Futsal_2018_02_26_by_fejesbence-26 Gólban is gyorsan megmutatkozott az, amit az első pillanattól érezni lehetett a pályán: a műegyetemisták extázisban, ihletett formában játszottak, míg a TE-sek hiába próbálták magukat fejben felpörgetni. Alig telt el a félidő fele, már 3 gólos előnyben volt a BME, a hazai publikum legnagyobb örömére. Bár kósza helyzetekig eljutott a TFSE, Sikurt nem igazán tornáztatták meg. Még az első félidőben vészkapusos játékra váltott a TFSE, amiből bár veszélyes helyzetük nemigen volt, a labdát tudták birtokolni és 3:0 maradt az állás. A második félidőben folytatta vészkapusos játékát a TFSE, de valószínűleg Szabó Zoltán és Csernai Gábor a félidőben letáblázta a helyes védekezést, és elcsípett passzokból betalált többször betalált a hazai csapat. A 27. percre már 7:0 volt az eredmény, amiből a lefújásra 8:1 lett.  BME_Futsal_2018_02_26_by_fejesbence-53 A BME-BT csapata ezzel alapszakasz győzelmet ünnepelhet, de ünnepelheti magát a mérkőzést is, hiszen ilyen nagyarányú győzelmet még nem arattak a Testnevelési Egyetem legjobbjai ellen. A mérkőzésen a teltház mellett közel 2000 konzervet is átadott a BME a Magyar Ökumenikus Segélyszervezetnek, valamint cheerleader- és Teqball bemutatót is szerveztek. Ilyen, és ehhez hasonló rendezvények viszik előre a sportot, reméljük a jövőben is megőrzik ezt a hangulatot a BME-TFSE rangadók.  - Fábián Gábor - [gallery ids="97692,97695,97696,97698,97700,97704"]