Még semmi sem dőlt el: legyőzte az ELTE az MFA-t!
2022.05.24 | 13:12

A férfi futsal NB II Nyugati csoportjában elképesztő izgalmakra számíthatunk a végjátékban! Az UTE pénteki botlása után ugyanis az ELTE legyőzte az MFA-t, így utóbbi nem tudott ellépni a riválisaitól, előbbi pedig visszakerült a bajnoki harcba. Az alsóházban viszont minden eldőlt: bent maradt a Dunaújváros és a BAK is, a Szigetszentmiklós kiesett.

FELSŐHÁZ

A forduló rangadója előtt a REAC a Tihanyt fogadta. A hazaiak háromszor is előnybe kerültek, a vendégek pedig háromszor is egyenlítettek. Aztán a Balaton-partiak kerültek előnybe, erre pedig a rákospalotaiak tudtak fordítani, de Csernay Dávid az utolsó percben egyenlíteni tudott – érdekesség, hogy a REAC mind az öt gólját Hegyi Péter szerezte. Ami pedig még ennél is érdekesebb, az az a tény, hogy a Mr. X, alias Tihany egymás után ötödször játszott döntetlent!

Az UTE pénteki veresége után az MFA nagyot léphetett volna a bajnoki cím felé az ELTE otthonában. A nyolcadik percben előnybe is került, aztán három percre rá jött a válasz, majd újra a vendégek szerezték meg a vezetést, de a szünet előtt ismét egyenlítettek a hazaiak. A második félidő nagyon kiegyenlített volt, és egészen a 37. percig nem született újabb találat, ekkor az ELTE viszont megszerezte a győztes gólt, ezzel megelőzte az UTE-t, és feljött két pontra a listavezető, nagy esélyt elszalasztó MFA-ra. Nagyon izgalmas utolsó két fordulóra van kilátás!

ALSÓHÁZ

Az alsóházi versenyfutásban egyetlen fontos kérdés volt hétfőn: a Szigetszentmiklósnak muszáj volt nyernie. A sereghajtó három perc alatt előnybe került a Sárvár ellen, majd a 27.-ben megduplázta az előnyét. Három perccel később szépítettek a vendégek, itt azonban még nem volt vége, az utolsó két percben megfordították a találkozót, pedig csupán öt mezőnyjátékossal utaztak el idegenbe! A Szigetszentmiklós ezzel végleg elbúcsúzott a másodosztálytól.

A Dunaújváros 10–0-ra kiütötte a tartalékos Nagykanizsát hazai pályán, ezzel szintén bebiztosította a bennmaradását. Az előző szezonban még élvonalbeli csapatot a szezon során megcsapta a kiesés szele, de a végén jól erősített és fontos győzelmekkel elkerülte a harmadosztályú folytatást.

A BAK szintén igencsak tartalékosan utazott a PEAC otthonában, és bár a szünetig még meccsben volt, a vége sima, 9–1-es hazai siker lett. A vendégek azonban így is bebiztosították az NB II-es tagságukat, mert maradt a kilencpontos előnyük a sereghajtó Szigetszentmiklós előtt. Tekintve, hogy a szezon során kétszer is úgy tűnt, megszűnik a csapat, ezzel igencsak boldogok lehetnek a fővárosiak.

FÉRFI FUTSAL NB II, NYUGATI CSOPORT, RÁJÁTSZÁS 8. FORDULÓ
FELSŐHÁZ

REAC – Tihany 5–5 (Hegyi 5, ill. Körösi, Rusvai, Horváth, Dévényi, Csernay)
ELTE-BEAC – Magyar Futsal Akadémia 3–2
(Szini, Kovács, Dunai, ill. Tarpai, Módly D.)

Pénteken játszották: Haladás II – UTE 6–5 (Volner, Vincze 2, Knizs, Vidák, Sodics, ill. Kocsi, Czéh, Czerman, Szűcs 2)

ALSÓHÁZ

Dunaújváros – Nagykanizsa 10–0 (Kovács 2, Boldizsár, Villám, Godslove, Kiss 2, Csányi, Ivacs, Gubics)
PTE PEAC-B Build&Trade – BAK 9–1
(Koronics 3, Vénosz 2, Romvári 2, Udvardi, Ndjodo, ill. Frankovszky)
Kisép Szigetszentmiklós – Sárvár 2–3