Meg sem állt 22-ig a Budaörs, második helyre jött fel az ASE
2019.10.28 | 19:34
Meg sem állt 22-ig a Budaörs, második helyre jött fel az ASE Öt mérkőzésen 53 gól esett a női NB II hétvégi fordulójában. Akár még több is lehetett volna ha az ELTE - Dévaványai SE összecsapás az eredeti szabályok szerint 2x20 perc tiszta játékidővel ment volna végig. A találkozó 13:00 órakor kezdődött, 10 perc szünet volt, s 13:59-kor fújták le a játékvezetők. Egyes vélekedések szerint 2x12, míg mások szerint 2x13 perc volt a tiszta játékidő. Az eredményjelző tábla nem működött. Ami biztos Béres Adrienn góljával győztek az egyetemisták, de az előzmények ismeretében az olvasóinkra bízzuk, hogy mekkora sportértéke van ennek az eredménynek.. Screenshot_2019-10-28 Futsal Hungary Futsal Magyarország(1)Az Atomerőmű sikerét jövendöltük a hétvégén, s ez be is következett. Pedig az MVFC futsalosok a szünetben még 3-2-re vezettek Pakson, a térfélcserét követően azonban a hazaiak átvették az irányítást és megérdemelt sikert arattak. Mind a két alakulat megérdemli az elismerést, igen eseménydús 40 percet produkáltak. Érdekesség, hogy a találkozót megtekintette a Paksi szépségkirálynő választás győztese Horváth Csenge és első udvarhölgye Fodor Kitti is. Mentálisan és fizikailag is nagyon egyben van az ASE, amely elsősorban csapatként múlta fel a berettyóiakat. Ez persze nem jelenti azt, hogy Horváth György alakulatában ne lettek volna olyanok akik átlagon felül teljesítettek. Ki lehet emelni Trapp Enikő, Sajabó Boglárkát, Klézli Szandrát és a nagyot fejlődő Kovács Mónikát is. Győzelmével az ASE második helyen áll a tabellán ami nem akármilyen előrelépés. Orosz József szakosztályvezető végig kitartott Horváth György vezetőedző és a női futsalcsapat mellett, s a türelem úgy tűnik meghozta gyümölcsét.

5db5728cadc46Trapp Enikő két góllal járult hozzá sz ASE győzelméhez

Fordulatokban gazdag, drámai meccset vívott egymással a Viadukt és a PAFC együttese. Különösen a második játékrész volt élvezhető, többször is vezettek a látogatók, a végén azonban az egy pontért is meg kellett izzadniuk, szinte az utolsó pillanatban Pintér Denissza volt az aki tett arról, hogy a piliscsabaiak ne vereséggel hagyják el a játékteret. 75429439_2741202742590609_6387651864292229120_n Várható volt, hogy a bajnokság favoritja a Budaörs kiüti a Csorvást, a 22-1-s végeredmény hűen kifejezi a minőségbeli különbséget. Koch Fruzsináék mind a négy bajnokijukat behúzták, s 47-3-as gólkülönbségük is jelzi, hogy kiemelkednek a másodosztály mezőnyéből. Valamennyi mezőnyjátékosuk betalált vasárnap, így biztosan jókedvűen utaztak haza a Békéscsabáról. Ugyanezt elmondhatják a Kalafa futsalosai is, akik az öt gólig jutó Pap Eszter vezérletével játszi könnyedséggel múlta felül a Békéscsabai Wanted SC-t. Sikerükkel a száriak jelen pillanatban feljöttek a harmadik helyre. A második és a nyolcadik helyezett között mindössze három pont a különbség, ami mutatja, hogy roppant kiegyensúlyozott az NB II mezőnye, rengeteg a körbeverés. Női NB II, 4. forduló ELTE SE - Dévaványai SE 1-0 (0-0) Gólszerző: Béres Adrienn Atomerőmű SE - MVFC Berettyóújfalu 6-4 (2-3) Gólszerző: Trapp Enikő (2), Sajabó Boglárka (2), Klézli Szandra, Debreceni Kata illetve Erdős Edina (2), Erős Zsanett, Donkó Szilvia Viadukt SE - PAFC 4-4 (1-1) Gólszerző: Lengyel Zsanett, Bozsik Nikolett, Ferenczi Anna, Papp Petra (öngól) illetve Hajdú Dorina, Héjja Krisztina, Simon Noémi, Pintér Denissza Csorvási SK - Budaörs 1-22 (1-10) Gólszerző: Zvolenszki Vivien illetve Kardosi Blanka (5), Balya Dorottya (5), Koch Fruzsina (4), Bede Anett (3), Bede Anna (3), Kajdy Janka Janina (2) Békéscsabai Wanted SC - Kalafa SE 3-8 (2-6) Gólszerző: Durkó Tímea, Szántó Szabina, Németh Viktória illetve Pap Eszter Zsanett (5), Fehér Angéla (3)