Még nem dőlt el a bronzérem sorsa
2019.06.04 | 14:01
Még nem dőlt el a bronzérem sorsa Egyenlített a Dunaferr!
Feszült hangulatú mérkőzésen vágott vissza a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata a Veszprémnek a bronzcsata második, dunaújvárosi felvonásán.
Győzelmi kényszerben lépett pályára az NBI második bronzmeccsén a Dunaferr DUE Dutrade FC a Veszprém ellen. Ennek oka egyszerűen az volt, hogy a valamely csapat második győzelméig tartó párharcának első, veszprémi ütközetét a bakonyiak nyerték 5-2-re. Fehér Zsolt együtteséből azonban a két legfőbb gól gyáros, Fekete Róbert és Hosszú Ádám is sérülés miatt hiányzott, akiknek a pótlása az utóbbi fordulókban sem volt egyszerű, így nagyon nehéz, kiélezett, izgalmas csatát vártunk. A várakozásoknak megfelelően feszült hangulatban kezdtek a felek, így a jó megoldások helyett elég sok volt a pontatlanság. A csapatok feszülten arra vigyáztak, nehogy hibázzanak, ez pedig ahhoz vezetett, hogy ne alakuljanak ki helyzetek. Sáhó váratlan, a félpályáról leadott lövése volt az első nagy gólszerzési lehetőség, hiszen a labda a felső lécen csattant. A Veszprémtől azonban azonnal érkezett válasz, mivel Rigónak kellett hatalmasat védenie. Sáhó lövő kedve nemhogy elszállt volna, hanem inkább megjött, de ismét a felső lécet találta el, mely után megélénkült a találkozó. Úgy tűnt, hogy a kezdeti feszültséget hamarabb a Dunaferr vetkőzte le, hiszen a labdát egyre többször járatta meg a vendégek kapujának előterében. A folytatásban azonban a fölény elmúlt. Pál lapos lövését tornázta ki Spandler, majd kétszer egymás után a hazai védőknek kellett blokkolniuk a veszprémi lövéseket. A 11. percben Tatai cselezte tisztára magát, akinek kapuba tartó lövését utolsó emberként Horváth lőtte az oldalvonalon túlra. Fridrich is távolról eresztett el lövést, melyet Spandler vetődve tenyerelt a mezőnybe Németh elé, de a duplázás nem talált kaput. A 13. percben góltól mentette meg csapatát Rigó, aki reflex mozdulattal ütött bele Márkus közeli bombájába. Izgalmassá vált a meccsnek ez a szakasza, hiszen helyzetek mindkét oldalon kialakultak. A félidő hajrájában Fridrich tekert jobbal centikkel kapu mellé, majd Horváth emelése tévesztett célt. Pál Patrik szabadrúgását Spandler szedte ki a jobb felső sarok elől, majd Tatai hagyta ki a veszprémi ziccert, így gól nélkül zárult az első húsz perc. Fordulás után nagyon beszorította a Dunaferr a Veszprémet kapuja elé, de a fölény meddőnek bizonyult. Klacsák lövése zúgott el a kapufa mellett, majd Németh lövését blokkolták a vendégek. A lüktető iramú ütközetben Rigó védett nagyot Márkus perdítése után, majd Sáhó jobb felső sarokba tartó labdáját szedte ki Spandler. A 27. percben Horváth lövése ismét a felső lécen csattant. Mivel az idő közben fogyott, egyre idegesebbek lettek a fiúk. Ebből Horváth merített erőt, aki remek egyéni akció végén a 30. percben szerezte meg a Dunaferr vezetését (1-0). Két perccel később, mivel a vendégek elérték a hatodik szabálytalanságukat, büntetőhöz jutott a hazai csapat. A labda mögé Pál állt, aki laposan küldte a hálóba a játékszert (2-0). A hátrány miatt sebességet váltó Veszprémnek ezt követően két nagyobb lehetősége maradt ki, majd ismét a feszültség vezérelte a játékot. Ennek több sérülés lett vége. Először Rigót, majd Komáromit kellett emiatt ápolni. Kockáztatnia kellett a vendégcsapatnak, ezért a 34. perctől vészkapusos játékra állt át. A Dunaferr hősiesen védekezett, majd miután Fridrich megszerezte a labdát, a saját szaggatott vonaláról emelt a veszprémi kapuba (3-0). Ekkor még kettő perc volt vissza a meccsből, melyet nagyszerűen oldott meg a hazai csapat, amely végül háromgólos győzelmével kiharcolta, hogy a mindent eldöntő meccsen harcoljon a bronzéremért.

Dunaferr DUE Dutrade FC – Futsal Klub Veszprém 3-0 (0-0) Dunaújváros, Városi Sportcsarnok Vezette: Futó - Kovács G - Janitz Dunaferr DUE Dutrade FC: Rigó – Németh P., Klacsák, Sáhó, Horváth Cserék: Cseresnyés, Reveland - Öreglaki, Danó, Fridrich, Pál, Móra, Csányi. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Futsal Club Veszprém: Spandler, Simon – Tatai, Márkus, Komáromi, Gyurcsányi. Cserék: Schmidmajer – Tar, Dávid, Boromisza, Varga, Bognár, Bencsik R.. Edző: Németh Gábor. Góllövők: Horváth, Fridrich, Pál A bronzérem így június 6-án Veszprémben lelhet otthonra, ugyanis csütörtökön 18.30 perckor a Március 15. utcai sportcsarnokban kerül majd sor a harmadik, egyben mindent eldöntő ütközetre. Forrás: dunaujvaros.com