Matheus show Nyírbátorban
2021.08.24 | 11:17

Ritkán látható bravúrt mutatott be hétfőn este a Nyírgyulaj brazil játékosa, Matheus.
Klasszikus mesterhatost szerzett 24 perc alatt, őrületbe kergetve ezzel az egy hete még a bajnok Haladást legyőző Veszprém játékosait.

A bajnoki címvédő Haladás elleni remek bajnoki rajtot követően idegenbeli összecsapásra készült hétfőn este a Balaton Bútor FC Veszprém. Tatai József és társai az első osztályú futsal-bajnokság második körében a Nyírgyulaj otthonába látogattak, amely az első fordulóban a jó erőt képviselő Berettyóújfalu ellen mindössze egyetlen góllal maradt alul. Izgalmas találkozóra volt kilátás.

Veszprémi részről igencsak fájóan vette kezdetét a találkozó: a vendégek több védekezési hibát is vétettek, amelyeket a nyírségiek játékosai könyörtelenül kihasználtak. Csoma Alpár már az első percben betalált, őt követte a sorban a légiós Matheus (4. perc: 2-0).

Továbbra sem sikerült rendeznie sorait a Balaton Bútornak. A Nyírgyulaj brazil játékosa a tizenegyedikben és a huszonharmadikban is bevette Spandler Mátyás kapuját, így már az első felvonásban mesterhármast szerzett (4-0). Több találat nem esett a játékrészben.

A fordulást követően a Nyírgyulaj ott folytatta, ahol abbahagyta: Matheus nyolc perc alatt ismét háromszor volt eredményes, így már 7-0-ra vezetett a házigazda. A veszprémiek azonban nem adták fel: Rutai és Pál találataival szépítettek a kék-fehérek (33. perc: 7-2).

Három perc volt hátra, amikor Tatai József is feliratkozott a góllövők közé. Feltámadtak a vendégek, de igencsak kevés idejük maradt a zárkózásra. Rutai nem törődött ezzel, ismét gólt szerzett (38. perc: 7-4). Az utolsó minutumban Tatainak is sikerült dupláznia, ám a Nyírgyulaj győzelme már nem forgott veszélyben

A mérkőzés megtekinthető ITT

Férfi futsal NB I alapszakasz, 2. forduló:

Nyírgyulaj KSE–Balaton Bútor FCV 7-5 (4-0)
Nyírbátor, Városi Sportcsarnok.
Vezette: Szűcs - Forgács - Takács

Nyírgyulaj:
 Dobó – Szöcs, Matheus, Csoma, Lapa.
Csere: Petró, Opre, Szabó, Orosz, Krajnyák, Tóth, Domokos, Tamás.
Vezetőedző: Lovas Norbert.

Balaton Bútor FCV: Spandler – Tatai, Pál, Boromisza, Rutai.
Csere: Klcsó, Fridrich, Ward, Dorogi, Paulista, Bencsik, Fellembek, Kiss.
Vezetőedző: Fehér Zsolt.

Gólszerző: Csoma (1.), Matheus (4., 7., 11., 23., 26., 28.) ill. Rutai (30., 38.), Pál (33.), Tatai (37., 39.)

Lovas Norbert: - Jó mérkőzést játszottunk. Bravúr győzelmet arattunk, amit nem sokan vártak mérkőzés előtt tőlünk. Egy nagyon jó Veszprém ellen sikerült itthon tartani a három pontot. Úgy gondolom 30 percig remekül játszottunk és jó időben szereztük a gólokat. Az utolsó hat-hét percben pedig megmutatta a vendég csapat miért is ők a bajnokság egyik nagy esélyese. Minden hibánkat kegyetlenül büntettek. Szerencsére a szívünk a helyén volt és kivédekeztük a maradék időt. Gratulálok a csapatomnak és sok sikert a Veszprémnek.

Fehér Zsolt: - Van olyan nap amikor egyiknek minden a másiknak szinte semmi nem sikerul…sajnos a mai napon utóbbi jelző illet minket! Dekoncentráltak voltunk a mérkőzés elején főleg a helyzeteknél hoztunk rossz döntéseket!Vagy az ellenfél kapusa hárított aki a mai nap a mezőny legjobbja volt! Ellenfelünk szinte minden lehetőségéből gólt szerzett az 1. felidoben! A 2.félidőben nagy arányú hazai vezetésnél sem adtuk fel, mentünk, küzdöttünk, de sajnos újabb elkerülhető gólokat kaptunk! Csapatom tartását mutatja, hogy ha van még vissza akár 1 perc is minimum 1 pontra jók lettünk volna! Gratulálok ellenfelünknek, megérdemelten nyertek a mai napon! Játékosaimnak pedig köszönöm, hogy hittek abban, hogy 7-0 ról is fel lehet állni! Jókor jött a pofon! Legközelebb hazai környezetben javítani fogunk szurkolóink előtt!