Másodszor is legyőztük a dánokat
2019.04.28 | 15:22
Másodszor is legyőztük a dánokat A pénteki 3-0-ás győzelem után szombaton 3-2-re nyert a dán válogatott ellen futsalcsapatunk a Gabányi-sportcsarnokban. Pénteken a második félidőben biztosította be sikerét a magyar futsalválogatott, amely Harnisch Ákos duplájával és Nagy Imre góljával 3-0-ra verte ellenfelét. A szombati visszavágón a dánok tudatosabban játékkal rukkoltak ki, ennek ellenére az első 3-4 percet kivéve irányítottuk a mérkőzést. A kapu előtt azonban sokat hibáztunk, utolsó átadásaink nem voltak pontosak, így nagy helyzet nem alakult ki a dán kapu előtt.  Az ellenfél kontrái viszont veszélyesek voltak, többször is Alasztics Marcellnak kellett védenie (aki egyébként a meccs előtt vette át a tavalyi év legjobb kapusának járó elismerését). Egy alkalommal azonban már kapusunk sem háríthatott, a dánok egy éles szögből leadott lövéssel szereztek vezetést (0-1).  A folytatásban támadásban öt a négy elleni játékkal próbálkoztunk, és a fordulás után sikerült egyenlítenünk, Gál István volt eredményes egy labdaszerzés után (1-1). A dánok is öt a négyben támadtak, és egy egyéni hibát követően ismét előnybe kerültek (1-2).  Mi is folytattuk az emberfölényes támadásainkat, és egy szabadrúgás után Dróth Zoltán egyenlített (2-2), majd négy perccel a vége előtt Dróth megszerezte saját maga második gólját is, ami már a magyar válogatott vezetését jelentette (3-2). A hátralévő időben a dánok hiába támadtak öt mezőnyjátékossal, nem tudtak helyzeteket kialakítani, a magyar csapat megnyerte a találkozót. 54731012_2142639445817146_2065416521009594368_n– Akárcsak pénteken, ezúttal is sok hibát vétettünk az utolsó átadásoknál, nem volt megfelelő a koncentráción. Örülök, hogy a mérkőzésen jól reagáltunk az öt a négyes szituációkban, és újabb értékes győzelmet arattunk. Az elmúlt egy évben lejátszott 18 felkészülési mérkőzésünkből tizenegyet megnyertünk, ez a magyar válogatottól mindenképpen jó eredmény, bízom benne, hogy az őszi vb-selejtezőkön is eredményesek tudunk majd lenni – értékelt a mérkőzés után Turzó József. Magyarország-Dánia 3-2 (0-1) Budapest, Gabányi Sportcsarnok Vezette: Farkas Balázs, Futó Tamás Magyarország: Alasztics Marcell - Soltész István, Nagy Imre, Dróth Zoltán, Fekete Olivér Cserék: Varsányi Áron, Tatai József, Komáromi Péter, Harnisch Ákos, Vas Ádám, Pál Patrik, Bencsik Ádám, Gál István, Fekete Márk, Rábl János, Siska Gergő Edző: Turzó József  Forrás: MLSZ.hu