Másodszor is legyőzte a Dunaferr a Haladást
2016.12.20 | 11:20
Magabiztos, 4-1-es győzelmet aratott a Swietelsky Haladás elleni hazai mérkőzésen a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata a bajnokság 12. fordulójában.
A Férfi Futsal NBI. bajnoki sorozatának 12. fordulójában Dunaferr DUE Renalpin FC a Swietelsky Haladás VSE-t fogadta. Nem nézett könnyű mérkőzés elé a Dunaferr akkor sem, ha a Vas megyei csapat a tabella közepén helyezkedik el, hiszen jó képességű, harcos játékosokból álló csapatról beszélhetünk, viszont ez az idei szezon eddig nem sikerült jól nekik. A Dunaferr sem brillírozott minden hazai meccsén, viszont minden alkalommal megpróbálták a maximumot kihozni az aktuális találkozóból. Ez történt a most is, hiszen már a második percben megszerezték a vezetést. Óriási Hosszú góllal indult a derbi, aki a sarokrúgásból a lábára ívelt labdát kapásból vágta a vendég kapuba (1:0). A folytatásban is megmaradt a hazai fölény, mely a hetedik perc legvégén érett újabb góllá. A Varga Csaba ellen elkövetett szabálytalanságot követő szabadrúgást Schrancz Balázs bombázta a kapuba a szétrebbenő sorfal között (2:0). A megilletődötten játszó Haladás nyolc perc alatt begyűjtötte az öt szabálytalanságot, így nekik már arra is figyelniük kellett, nehogy több büntetőpont kerüljön a nevük mellé. Gyurcsányi Zsolt tesztelte a hazai kapus reflexeit, aki szépen tolta ujjbeggyel kapu fölé a kilenc méterről leadott lövést, mely jelezte, felébredtek a vendégek. Ehhez viszont kellettek a hazaiak is, akik visszavettek a kezdeti tempóból, és kontrákra építve átadták a játékterek a Halinak. Vidák lövését védte lábbal Reveland a 14. percben, majd Halmos ziccerénél megint rá, és önfeláldozó mozdulatára volt szükség, hogy megóvja kapuját a góltól. Klacsák előtt adódott lehetőség a lefújás előtt három perccel, akinek a lábát kézzel, nem túl szabályosnak tűnő módon, az ellenfél kapujától két méterre kulcsolta össze a vendég kapuba csereként beállt Gyimesi Máté, ám a játékvezetők sípja néma maradt. A hullámzó játékot hozó első félidőt Horváth Norbert zárhatta volna le sikerrel, de lövése a védőkön elakadt. Ami azonban ennél sokkal nagyobb baj volt, hogy a hazaiak gólkirálya, Hosszú Ádám egy Gyurcsányival történt ütközéskor annyira megsérült, hogy nem tudta folytatni a játékot, hiszen bokája azonnal a kétszeresére duzzadt. A vendégek megérezték az esélyt a felzárkózásra, akik nagy nyomás alá vették a második félidő elején a hazaiakat. Revelandnak azonnal két védést kellett bemutatnia, majd gyorsan jött a válasz Fridrichtől, aki centikkel lőtt kapu fölé. Mivel a Haladásnak a meccsben maradáshoz égetően szüksége volt a gólokra, ezért teljes erővel a támadásokra fordította energiáit, ettől hátul kinyíltak, és a meccs is izgalmasabbá vált. Ezt tudta kihasználni a Dunaferr Fekete Róbert révén, aki a 26. percben remekül tartotta meg a labdát a kapu torkában, majd addig húzogatta azt a kapus orra előtt, míg végül be nem tudta gurítani a gólvonalon túlra (3:0). Azonnal taktikát váltottak a vendégek, kapusuk helyett mezőnyjátékost küldve a pályára. Ez be is jött nekik, hiszen a létszámfölényben Halmos Máté maradt őrizetlenül a kapunknál, aki közvetlen közelről gurított a hálóba (3:1). A szépítés után is maradt a négy az öt elleni felállás, melyben hősiesen védekeztek a hazaiak, ám Öreglaki Norbert butasága piros lapot eredményezett, mely kettő perces emberelőnyt jelentett a Dunaferr számára. Ez elég volt ahhoz, hogy kipihenjék a védekezés okozta fáradalmakat, és még egy megnyugtató gólhoz, melyet Schrancz passzából Németh Péter szerzett (4:1). Ettől kezdve okosan, teher nélkül, az eredményt megtartva játszottak a hazaiak, melyet Reveland megmozdulásai szépítettek, aki még a védhetetlennek tűnő labdákat is hárítani tudta, ezzel óriási támaszt adva csapatának. A karácsonyfa alá így ez a megérdemelt hazai siker is bekerült. Dunaferr DUE Renalpin FC - Swietelsky Haladás VSE 4:1 (2:0) Dunaferr DUE Renalpin FC: Revaland Zoltán – Varga Csaba, Hosszú Ádám 1, Horváth Norbert, Klacsák Bence. Cserék: Rigó László – Schrancz Balázs 1, Fridrich Dávid, Horváth Szabolcs, Józsa Tamás, Fekete Róbert 1, Németh Péter 1, Csányi Dávid István. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Swietelsky Haladás VSE: Tyukász Péter – Gyurcsányi Zsolt, Hegyesi Zsolt, Hajmási Milán, Vidák Balázs. Cserék: Gyimesi Máté Ármin - Öreglaki Norbert, Horváth Péter, Halmos Máté 1, Németh Balázs, Németh Erik, Rácz Bence, Bencsik Roland, Sipos Gergő. Fehér Zsolt: - Az első félidőben uraltuk a játékot, az történt a pályán, amit mi szerettünk volna. 2-0-ás vezetésünknél 3 egyértelmű faultot nem kaptunk meg (amikor már megvolt az 5.)amiből, ha csak egyet gólra váltunk, eldönthettük volna a találkozót a mi javunkra! Ekkor sérült meg Hosszú Ádám is aki sajnos 6-7 hetes kényszer- pihenőre szorul! A másodikban kiegyenlítettebb volt a játék képe de a góljainkkal eldöntöttük a három pont sorsát! Kellemes ünnepeket jó pihenést kívánok minden honi Futsalosnak. Pálmay Tamás: ­- Gyengén kezdtünk, kétgólos előnyt ajándékoztunk a házigazdának, és a folytatásban végig futnunk kellett az eredmény után. Összességében megérdemelten nyert a Dunaferr.  nnnn Forrás: dunaujvaros online