Már három forduló után tetemes a TF előnye!
2021.04.14 | 15:00

Az NB II Nyugati csoportjában rangadót nyert a TF, ezzel nemcsak a feljutás, de a bajnoki cím felé is nagy lépést tett, nyolcpontos előnnyel várja a folytatást! A REAC tovább remekel, míg az UTE megszerezte első sikerét a rájátszásban. Az alsóházban folytatta mélyrepülését a PEAC, a Hidegkút pedig meglepetésgyőzelmet ért el.

FELSŐHÁZ

Kezdjük a forduló rangadójával, a TF az alapszakasz végén kétszer is kikapott a Haladás II-től, így bár az első helyen várta a rájátszást, nem a legjobb formában. Volt tehát miért visszavágnia a szombathelyieknek. A mérkőzés a 27. percig most is szoros volt, 2-2 volt az állás, ám ekkor Gyimesi Mátét, a vendégek kapusát kiállították. Ezt követően Vatamaniuc-Bartha Dávid öngólt vétett, majd a hazaiak két újabb góllal eldöntötték a találkozót. A TF előnye így nyolc pont a tabella élén.

Amint írtuk a rájátszás előtt, a REAC az első számú célját már elérte a rájátszással, és felszabadultan játszhat, olyannyira, hogy két győzelemmel kezdte a folytatást. Ezúttal pedig a Szigetszentmiklóstól rabolt el egy pontot. A vendégek 11 perc alatt 4-1-re vezettek, de a szünetre visszajöttek a hazaiak, 4-5 volt az állás az első félidő végén. Öt perccel a vége előtt megint kettővel mentek az emberelőnyt kihasználó miklósiak, ám a végére egyenlíteni tudtak a három (!) öngólt is vétő rákospalotaiak, így 8-8 lett a végeredmény.

A rájátszást jól kezdő ELTE a rosszul rajtoló UTE-t fogadta, igaz, a vendégekhez visszatértek a hiányzók. Ennek meg is lett az eredménye, már a szünetre 3-1-re vezettek, és végül 4-2-vel elhozták a három pontot a BEAC Sportcsarnokból.

ALSÓHÁZ

Egyre nagyobb bajban a PEAC, amely a harmadik meccsét is elvesztette a rájátszásban. Ezúttal Nagykanizsáról jöttek el pont nélkül, ráadásul a hazaiak nagyon simán, 9-2-re nyertek.

Ennél is nagyobb meglepetés született a Tihany- Hidegkút meccsen, amelyen a vendégek el tudták hozni a három pontot első rájátszásbeli meccsükön. A hazaiak az alsóház egyértelmű esélyeseként vágtak neki az alapszakasz után a folytatásnak, ám két döntetlen után ezúttal kikaptak, 6-3-ra. Nagyon sűrű így a mezőny, öt ponton belül mind a hat csapat!

FELSŐHÁZ
ELTE – UTE
2-4 (Appl, Soltész, ill. Czerman 2, Medveczki, Huszty)
REAC – SZIGETSZENTMIKLÓS 8-8 (Sztraka P. (öngól), Kollár 3, Reznek (öngól), Pálmai, Maczinkó (öngól), Orosz, ill. Reznek 3, Bagó, Kuti, Nagy, Sztraka P., Kovács)
TF – HALADÁS II 5-2 (Kulik, Sóvári, Vatamaniuc-Bartha (öngól), Szalmás, Lipl, ill. Vatamaniuc-Bartha, Németh B.)

ALSÓHÁZ
NAGYKANIZSA – PEAC
9-2 (Vénosz (öngól), Bagó, Józsa 2, Szakmeiszter J., Bogyó 2, Fujsz, Csavari, Józsa, ill. Vénosz, Bartal)
TIHANY – HIDEGKÚT 3-6 (Póta, Bakay, Kovácsfi, ill. Rusvai 3, Stankovics, Jobbágy, Walker)