Már csak nevében székely rangadó az FK-Sepsi összecsapás
2017.02.28 | 15:23
Már csak nevében székely rangadó az FK-Sepsi összecsapás Székelynek igen, rangadónak sajnos nem lehetett nevezni a hétfő esti futsalmeccset. Leseperte ellenfelét az FK.
A tavalyi idény őszén még horvát és spanyol játékosokkal teletűzdelt (akkor még ott játszott Mihály Zoltán és Grigoraș is) Sepsi Futsal ma már csak árnyéka a régi önmagának: idegenlégiósuk nincs, két igazán jó futsalost, Cornel Țicalót és Vlăduț Pavelt leszámítva a harmincas éveik végén járó Máté és Bocz, valamint fiatal háromszéki játékosok alkotják a csapatot. A másfél éve még nagy gallérral, tényleg minőségi játékosokkal érkező Sepsi most csak az első félidőben, a meccs elején volt veszélyes, igazából egy percig sem forgott veszélyben a hazai győzelem. fksepsi1 Az FK-tól Szécsi Barna hiányzott sárgalapos eltiltás miatt, az első sorba így Miklós került fel, de a gólok sorát Mihály nyitotta. Igaz, azt megelőzően a szentgyörgyiek két kapufát is rúgtak. fksepsi2 A vezető gólt követően egy lepattanóból Țicalo elindult és végigvitte, ezzel utoljára volt döntetlen az állás. Biró két remekbeszabott akció után duplázott, majd a játékrész végén Mánya fordult le ellenfeléről és vágta be a negyedik gólt egykori csapatának. fksepsi3 Az FK a második félidő elején rögtön betalált: kezdésből Biró legurította Mányának, aki rátűzte, a kapufa beverte, 5-1 volt ide. Máté ugyan hamar bevágott egyet a Grigorașt váltó Kleinnak, ám az FK tovább uralta a meccset, a vendégek erejéből csak néhány kontrára futotta – igazából már lefutott mecs volt ez, amin annyi említésre méltó még történt, hogy a fiatal udvarhelyiek, Tifán, Gálfi és Boda is kaptak lehetőséget, de gólt csak Mánya lőtt a második játékrészben is. fksepsi5 Még kétszer jött össze neki, így megérdemelt, 7-2-es győzelemnek örülhetett a székely himnuszt a meccs elején és végén is eléneklő közönség. Az FK vasárnap fontos meccsen lép pályára a Temesvári Informatica otthonában, a március 5-i, 18 órakor kezdődő találkozót a Futsal Romania youtube-csatorna közvetíti majd.
Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 19. forduló FK Székelyudvarhely–Sepsiszentgyörgyi Sepsi Futsal 7–2 (4–1) Székelyudvarhelyi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Hanceariuc Bogdan (Jászvásár) és Meterciuc Petre (Târgu Neamț) Gólszerzők: Mihály (6.), Biró (12., 14.), Mánya (17., 21., 26., 32.), illetve Țicalo (7.), Máté (22.) FK: Grigoraș – Biró, Mánya, Szőcs László, Miklós. Csere: Klein – Mihály, Szőcs Lóránd, Kedei, Hadnagy, Gálfi, Tifán, Boda. Edző: Jakab Zoltán. Sepsi Futsal: Papp – Vlăduț Pavel, Țicalo, Pulugor, Máté. Csere: Bocz, Incze, Czintos, Bartos. Edző: Farkas Attila  - Katona Zoltán/uh.ro -  A mérkőzés felvétele:

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00