Már csak a Kinizsi és a Pécsi Egyetem hibátlan!
2015.09.30 | 22:47
Már csak a Kinizsi és a Pécsi Egyetem hibátlan! NB II Közép csoport   PAFC-MITRE - INTER CDF SE 11-1 Ahogy előzetesen számítani lehetett, a Piliscsabának nem okozott különösebb gondot az Inter legyőzése. Az elején még akadozott a gépezet, de már szünetre megnyugtató volt az előny. A fordulást követően fáradtak a vendégek, amit a PAFC kihasznált és fölényes győzelmet aratott.   GARVITTAX - MMSZ SE 5-6 (4-3) Kiegyenlített játékot a hozott az egész mérkőzés.  Közel két azonos képességű csapat találkozott, ahol a vendéglátóknak sikerült jobban az első félidő, a vendég kapus hathatós segítségének köszönhetően. Aztán a második játékrészre az MMSZ hálóőre jóvátette minden hibáját. Több bravúrt bemutatva meccsben tartotta csapatát. A Málta küzdött az egyenlítésért, amit a hajrá előtt el is ért, majd rá egy perccel már a vezetést is megszerezték, de előnyük nem tartott sokáig, hiszen a Garvittax egalizált. Az utolsó két percben mind a két oldalnak volt lehetősége, hogy megszerezze a győztes gólt, de ez Tóth Keve fiainak jött össze. Simon Péter igazolta klasszisát, és jókor volt jó helyen az utolsó percben, amivel megszerezték a 3 pontot.   BRAND MISSION TOLNA-MÖZS - PTE PEAC FUTSAL 2-4 (1-2) A Tolnának eddig nem igazán megy ebben a szezonban. Eddig mindössze egy pontot gyűjtött és úgy gondolták, hogy az újonc pécsiek ellen meglehet az első győzelem. Nos, a vendégek nem így gondolták, és két gólos előnyre tettek szert, ami után a vendéglátóknak egész meccsen szaladni kellett az eredmény után. Hiába zárkóztak az első félidő végén, egalizálni nem sikerült, majd a második játékrész közepén ismét kettő lett a különbség, majd a hajrá előtt megadta a kegyelemdöfést a Pécs, így két meccsből két győzelemmel állnak a tabellán.   ROMHÁNY SE - DUNAKESZI KINIZSI FUTSAL 0-7 (0-3) Két pontveszteség nélküli csapat találkozott a Kerék utcában. A vendégeknél hiányzott a két ász, Bita és Temesi, ezért aggódva várták a találkozót. A szép számban megjelent vendégszurkolók azonban örömmel konstatálhatták, hogy a helyi fiatalok megfelelően pótolták a hiányzókat. Tetszés szerint rúgták a szebbnél szebb gólokat. Ezzel a győzelmével egyedüli kilenc-pontosként vezeti a Közép csoportot.   PTE ÁOK-PETŐFI SE - VÁROSGAZDA UP. AKADÉMIA 6-6 (3-2) Hihetetlen izgalmakat és fordulatokat hozott a találkozó. A Pécs álomszerűen kezdett, fél perc után már vezettek is, de utána kissé megállt a tudomány. A vendégek, ahogy telt az idő, kezdtek magukra találni. Ennek köszönhetően a 10. percben kihasználtak egy hazai rövidzárlatot és fél perc alatt fordítottak. a vendéglátók nem estek kétségbe és tovább rohamoztak, és előbb egyenlítettek, majd a félidő legvégén megszerezték ismét a vezetést. Térfélcserét követően Simonyiék pár perc alatt háromszor is beköszöntek, és úgy tűnt, övék lesz a három pont. A Pécs nem esett össze, és tovább rohamozott. Érződött, hogy a fővárosiak fáradnak, amit fél perc alatt kapott két gól is jelzett, így ismét döntetlen volt az állás. Már az utolsó percben jártunk, de az igazi izgalmak még hátra voltak. Fél perccel a vége előtt a Városgazda megszerezte a vezetést, és úgy tűnt, a 3 pontot is, de a Pécsnek még erre is volt válasza, és néhány másodperccel a vége előtt megmentette az egyik pontot.   SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC - VÁC FUTSAL SE 4-4 (2-2) Egyik csapat sem kezdte jól a bajnokságot, és kérdés volt, hogy melyik csapatnak sikerül javítani. Mint utóbb kiderült, egyik oldal sem lehet túl boldog az egy ponttal. A tavalyi bronzérmes váciaknál többen nem játszottak és ez nagyban meghatározta a teljesítményüket, a lelkes hazaiak ellen. Hiába szerzett vezetést hamar a vendég együttes, két helyzetét gólra váltotta a Kecskemét, és fordított, de a félidőben az utolsó szó a váciaké volt. 2. félidő gyors gólváltással kezdődött, majd a folytatásban sok helyzetet kihagytak a csapatok. 10 percet kellett várni a következő gólra, aminek a vendégek örülhettek, igaz csak két percig, mert jött a hazaiak egyenlítése. A hajrában mind a két oldal maga javára fordíthatta volna az eredményt, de elpuskázták a lehetőségeket, így maradt az igazságosnak mondható döntetlen.   UTE - ÚJPEST FC-220 VOLT 2-8 (2-3) Az eddigi fordulók alapján úgy tűnt, hogy mind a két fél az alsóházhoz fog tartozni, így felértékelődnek az egymás elleni mérkőzések eredményei, a presztízs mellett. Az újpesti házi rangadón az UTE kezdett jobban, hamar szerzett két gólt, de mint később kiderült, ezzel minden puskaporukat ellőtték. A vendégek folyamatosan vették át a játék irányítását, és fordították meg az eredményt szünetig. A fordulást követően sokáig nem esett újabb gól, így nyílt volt a találkozó. A fordulat a játékrész közepén érkezett. Ekkor egy perc alatt kétszer is betaláltak a vendégek, amivel eldöntötték a 3 pontot. A hátralévő percekben már csak a különbség volt a kérdés.