Már csak a Fradi hibátlan az másodosztályban!
2015.11.12 | 15:44
Már csak a Fradi hibátlan az másodosztályban!   Keleti csoport Egy piros okozta a Nyíregyháza vesztét   ALUKONSTRUKT ECS - KASTÉLYDOMBI SE 3-8 (2-2) A hazai hibátlan mérleg volt a tét a Nyíregyháza számára a 9. fordulóban, ahol az idegenben eddig gyengélkedő Kastélydombi SE-t fogadta. Jól kezdtek a hazaiak, már a második percben megszerezték a vezetést Orgován részén, miután a monoriak elaludtak egy szögletnél. Ezt követően a vendégek is magukra találtak, így váltakozva forogtak veszélyben a kapuk. Azonban az egyenlítés helyett a hazaiak duplázták meg az előnyüket, Lakatos góljával. A kétgólos hátrány nemhogy visszavetette volna a Kastélydombot, hanem egyre veszélyesebbek lettek a támadásaik, és végül a 15. percben Simon révén sikerült szépíteni. A 17. percben pedig olyan esemény történt, ami utána az egész mérkőzésre hatással volt. Egy vendég akció végén a hazaiak kapusa, Imrő a hatoson kívül ért bele kézzel a gólba tartó labdába, így a kiállítás sorsára jutott és mivel az Ezüstcsikónak nem volt más kapusa, egy mezőnyjátékosnak kellett beállnia a kapuba. Az emberelőnyt, ha nem is rögtön, de kihasználták a vendégek, így már 2-2 volt az állás. Több gól azonban már nem született a félidőben, tehát döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok. Várható volt, hogy a Kastélydomb nagy erőket mozgósít majd a második félidőben, hogy minél többször lőhessenek kapura, hisz már "csak" egy mezőnyjátékos eszén kellett túljárni a kapuba. Ez be is igazolódott, mert villámrajtot vettek a vendégek és három perc alatt berámoltak három gólt. Erre még volt válasza a hazaiaknak Orgován révén, illetve azért akadtak hazai helyzetek is szép számmal, de innentől már csak az volt a kérdés, hogy hány gólnál áll meg monori csapat. Végül 8-3 arányban nyertek a vendégek, ezzel megszakítva az Ezüstcsikó tökéletes hazai, illetve saját maguk rossz idegenbeli sorozatát.   ENERGIA SC GYÖNGYÖS - CSENGER FUTSAL 6-3 (1-1) Annak ellenére, hogy jelenleg a Gyöngyös csak a középmezőnyben áll a tabellán, jó eséllyel pályázott a győzelemre a Csenger elleni rangadón. Hazai szempontból rosszul indult a találkozó, hiszen fél perc után hátrányba kerültek. A Berkes tanítványok nem estek kétségbe és jól játszottak, és a félidő közepére egalizálták az eredményt. A változatos összecsapáson szünetig már több gól nem esett, így döntetlenre álltak a csapatok. A második félidő az elsőhöz hasonlóan rosszul indult a vendéglátóknak. Fél perc után a kiállítás sorsára jutott Csoszánszki, idén már nem először. A csengeriek előtt nagy lehetőség adódott, de nem tudták kihasználni az előnyt. A folytatásban felgyorsultak az események, és a vendégek megszerezték a vezetést, de a Gyöngyös hamar fordított. Innen még Mándiék tudtak egalizálni, de a hajrá a vendéglátóké volt, akik kihasználtak egy vendég rövidzárlatot és elhúztak két góllal, majd a legvégén megadták a kegyelemdöfést. Ezzel a sikerrel már csak három pontra van a Gyöngyös a dobogótól.   REAC SPORTISKOLA SE – FISE 7-3 (1-1) A hazaiak számítottak az esélyesebbnek, de ehhez képest az első félidőben nem bírtak a vendégekkel, és mindössze 1-1 volt az eredmény jelzőn a szünetben. A fordulás után aztán helyreállt a világ rendje. A REAC kihasználta helyzeteit, és bedarálták ellenfelüket.   MVFC BERETTYÓÚJFALU II. - SZTE EHÖK SE 2-6 (1-3) A vendégeknek nagyon fontos volt a találkozó, mivel legutóbb botlottak otthon, így több hiba már nem nagyon fér bele. Ennek megfelelően játszottak és már az első félidőre eldöntötték a három pontot. A hazaiak küzdöttek, de nem forgott veszélyben a szegediek győzelme.   NAGYKÁTA FUTSAL - KINCSEM LOVASPARK SE 5-17 (2-10) Igazi presztízs meccset rendeztek Nagykátán, ahol a sereghajtó újonc a Listavezető Kincsemet fogadta. A találkozó pikantériájáról mindent elmond, hogy teljes teltház fogadta a csapatokat. A három pont nem volt kérdés, hogy a vendégeké lesz, csak a különbség. A Kincsemesek érvényesítették nagyobb tudásukat, és ilyen arányban is megérdemelten nyertek, a lelkes vendéglátók ellen.   MAGLÓD TC – DEAC 3-2 (0-2) Újabb értékes győzelmet aratott a Maglód. Nem számíthatott könnyű meccsre a DEAC, ennek ellenére jól játszottak az első félidőben és két gólos előnyre tettek szert. Ekkor talán ők sem gondolták, hogy végül pont nélkül kell távozniuk. A Maglód a fordulás után Rábold duplájával egalizált a félidő közepére, és a hátralévő időben úgy tűnt, hogy aki újra betalál, az nagy valószínűség szerint megnyeri a találkozót. Ez a hazaiaknak sikerült, így övék lett a három pont.     Nyugati csoport Először botlott a Bőny, így már a Fradi áll az élen!   TFSE - BŐNY-SZAVILL CONSULTING 1-1 (1-1) A vendégek listavezetőként érkeztek a találkozóra, és itt volt a lehetőség, hogy bebizonyítsák, hogy nem csak azért vannak az első helyen, mert csak alsóházi csapattal találkoztak. A TF-nél az elmúlt héten edzőváltás volt, így kérdés volt, hogy sikerült rendezni házon belül a gondokat. A találkozót a vendégek kezdték jobban, és hamar megszerezték a vezetést, és a folytatásban is ők domináltak. A TF a félidő közepére kezdett magára találni és egyre jobban vették át az irányítást. A mezőnyfölény a 13. percben érett góllá egy távoli lövést követően. Az egyenlítést követően a hazaiak maradtak lendületben, és több lehetőségük is akadt a vezetés megszerzésére, de rendre elhibázták a gólhelyzeteket. A második félidő ott folytatódott ahol az első véget ért. Hazai fölény, de nem tudták gólra váltani. A hajrához érve nagy lehetőséget szalasztottak el a bőnyiek. Egy szigorú kiállítást követően emberelőnybe kerültek, de még helyzetet sem tudtak kialakítani, nem hogy gólt szerezni. Az utolsó percben majdnem örülhettek az egyetemisták, de a kapufa megmentette a vendégeket. A vége 1-1-es döntetlen, így először botlott a Bőny és két pont hátrányba került a Fradival szemben. AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU - BME FC 0-14 (0-10) A találkozó már az 5. percben eldől, hiszen ekkor már 0-4 volt az eredményjelzőn. Az egyetemisták nem kényelmesedtek el, és sorba rúgták a gólokat, és végül 14-ig meg sem álltak. A Villám küzdött becsülettel, de ezúttal a becsületgól sem jött össze. A BME ezzel a győzelemmel fellépett a dobogóra.   BARÁTI FUTSAL CLUB - FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA 0-15 (0-7) A Fradi úgy készülhetett, hogy egy nagyobb győzelemmel átvehetik a vezetést a tabellán, jobb gólarányuknak köszönhetően. Nem is bíztak semmit a véletlenre a zöld-fehérek, és végig nyomás alatt tartották ellenfelük kapuját. Összesen 15 gólig jutottak, míg a vendéglátóknak még becsületgólra sem futotta. A fővárosiak ráadásul a Bőny botlásának köszönhetően nem csak gólaránnyal, hanem két pont előnnyel az élre álltak.   GYŐRLADAMÉRI SASOK - ALBA REGIA FUTSAL 3-12 (0-7) Nem volt kérdés a vendégek sikere, inkább csak a különbség. A hazaiak próbálták megnehezíteni ellenfelük dolgát, de ez nem annyira sikerült. Mindössze a második félidőt tudták szorosabbra tenni, de így is 9 gólos vereséget szenvedtek, bár az előző fordulókhoz képest ez is előrelépés.   KELEN SC - ELTE-BEAC 7-3 (3-3) Hasonlóan állt a két csapat a mérkőzés előtt, így igazi hatpontos meccsre volt kilátás. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Mind a két oldal letámadt, így jó iramú volt az összecsapás. A vendéglátók domináltak, de az ELTE kapusa meccsben tartotta csapatát. A térfélcserét követően sokáig nem esett újabb gól, majd a félidő derekán a hazaiak megszerezték a vezetést, ami után rögtön gólra váltottak egy 10 méterest, amivel el is dőlt a találkozó. Innen az egyetemisták már nem tudtak újítani, így magabiztos Kelen siker lett a vége.   ASTERIX SC - CORVINUS-TOTALLSPORT.COM 2-7 (1-3) A vendégek legutóbb kikaptak, így szerettek volna javítani, ami utólag kiderült összejött. Hiába szerzett vezetést az Asterix, szünetig háromszor köszöntek be a vendégek. A fordulást követően az érdiek szépítettek, amivel visszajöttek a meccsbe, de csak egy percig örülhettek, mert rögtön gólt kaptak, amit újabbak követtek, így végül könnyedén nyert a Corvinus, amivel felléptek az 5. helyre.   Közép csoport Először botlott a Pécs – A Málta lenullázta az Újpestet   VÁC FUTSAL SE – UTE 16-2 (5-1) Igen foghíjasan érkeztek a vendégek, így sok jóra nem számíthattak. 3 perc után három gólos hátrányba kerültek, de innen még tudtak kozmetikázni szünetig. A fordulást követően, ahogy fáradtak, jöttek a váci gólok, és végül egy nagyobb pofonba szaladtak bele, idén nem először.   SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC – GARVITTAX 7-1 (4-0) A hazaiak esélyeshez méltóan 10 perc alatt eldöntötték a három pont sorsát, és onnantól csak formalitás volt csak a találkozó. A Garvittaxnak nem volt esélye a pontszerzésre, mindössze egy szépítő találatra futotta.   PTE PEAC FUTSAL - 1988 DÉLI FC 7-7 (5-3) A forduló rangadóját Pécsen rendezték, ahol a hibátlan hazaiak a fiatal fővárosiakat fogadták. A találkozón a vendégek irányítottak és próbáltak futsalozni, míg a hazaiak kontrákkal próbálkoztak. Úgy tűnt, a pécsiek taktikája lesz a nyerő, hiszen a második félidő közepén már három góllal is vezettek, de a Déli innen szép gólokat szerezve kiegyenlített és elsőként a szezonban pontot szerzett a listavezető Pécs ellen. A döntetlen igazságosnak mondható.   ÚJPEST FC-220 VOLT - MMSZ SE 0-8 (0-3) A találkozónak volt némi presztízse, hiszen a vendégek mestere és egyik játékosa nem rég még a lila-fehérek sikeréért dolgozott. Az újpestiek úgy gondolták, hogy győzelmi esélyük van, de nem hogy pontokat még gólt sem tudtak szerezni. A Máltánál Simon már az első percbe jelezte volt klubjának egy gyors találattal, hogy igényt tartanak a három pontra, amit két perccel később újabb találattal nyomatékosítottak.   DUNAKESZI KINIZSI FUTSAL - INTER CDF SE 4-1 (1-1) Könnyű meccsre számíthatott a Dunakeszi az eddigi eredmények alapján, de kissé nyögvenyelősebbre sikerült. Rengeteg helyzetet kihagytak Temesiék, és így az első félidőt követően döntetlenre állt a találkozó. Fordulás után összeszedték magukat a hazaiak, és győzelmük nem forgott veszélybe. A vendégek remekül helyt álltak nagynevű ellenfelük ellen.   BRAND MISSION TOLNA-MÖZS - PTE ÁOK-PETŐFI SE 17-1 (9-1) A Tolna számított az esélyesebbnek, de ekkora különbségre senki nem számított. A hazaiak hamar 4 gólos előnyre tettek szert, de nem álltak le és tovább rohamoztak. A pécsiek nem voltak képesek nagy ellenállásra, így eddig legnagyobb zakójukat kapták. Mindössze egy becsületgólra voltak képesek,   ROMHÁNY SE - VÁROSGAZDA UP. AKADÉMIA 1-5 (1-2) 5 meccs óta nem nyertek a vendégek, így égető szükség volt a győzelemre. Kiegyenlített volt mezőnyben a találkozó, de a kapu előtt a fővárosiak voltak a határozottabbak, így megérdemelten nyertek.