Már csak a DEAC hibátlan
2019.09.23 | 11:27
Már csak a DEAC hibátlan Üveges Katalin tanítványai a címvédő Hajdúböszörmény otthonában léptek pályára a 3. fordulóban. Már a mérkőzés elején tudatosították ellenfelükben, három ponttal a zsebben akarnak visszatérni Debrecenbe. A játékos-edző az 5. percre már kétszer is beköszönt a hazaiak kapujába, az első negyedóra letelte előtt Krascsenics Csilla góljával pedig megnyugtató előnyre tettek szert. A félidő vége előtt a Böszörmény szépített - a roppant tehetséges Ésik Enikő talált be Tóth Renáta hálójába-, s úgy nézett ki sikerül visszajönniük a mérkőzésbe, . Ez az álmuk hamar szertefoszlott, mert az utolsó percben Vaskovets visszaállította a háromgólos előnyt. A térfélcserét követően sem tudott zárkózni a címvédő, sőt, Üveges és Krascsenics góljaival kialakult a 6:1-es végeredmény. Mindenképpen pozitívum, hogy a Hajdúsági derby közel telt házat vonzott, nagyszerű hangulatot teremtett a fantasztikus hazai publikum, akiknek nagy vágya teljesült azzal, hogy helyi illetve környékbeli játékosokból áll a HTE kerete. A vereség ellenére megtapsolták és felállva ünnepelte a hálás publikum kedvenceiket, elismerve ezzel példás küzdőszellemüket. Talán ők is tudják, hogy most csupa olyan mérkőzések állnak a Zebrák előtt amik nyerhetők, így Quirikó Vivienék megkezdhetik a felzárkózást és célba vehetik a felsőházat. Női NB I, 3. forduló Hajdúböszörményi TE - DEAC SNK KFT. 1-6 (1-4) Hajdúböszörményi Városi Sport és Rendezvényközpont, 200 néző Játékvezetők: Takács Istvàn, Varga György, Kovács Ádám HTE: Torma Lilla - Nagy Anikó Andrea, Nagy Mária, Pálóczi Krisztina, Farkas Éva Csere: Petrik Szilvia, Quirikó Vivien, Nagy Fruzsina, Madzin Dóra, Bölömi Ibolya, Ésik Enikő Edző: Quirikó Vivien DEAC: Tóth Renáta - Krascsenics Csilla, Üveges Katalin, Horváth Viktória, Mariia Vaskovets Csere: Kósa Viktória Zsuzsa, Fekete Gabriella, Tóth Nóra, Pócsik Lívia, Horváth Petra, Böröczky Szilvia, Czégény Zsuzsanna Edző: Üveges Katalin Gólszerző: Ésik Enikő ill Üveges Katalin (3), Krascsenics Csilla (2), Mariia Vaskovets Quiriko VivienQuirikó Vivien: - Jelenleg van különbség a két csapat között, de a bosszantó az, hogy az első félidőben három gólt is mi készítettünk elő az ellenfélnek. Ennél fegyelmezettebb és koncentráltabb játékra van szükség! ŰvegesÜveges Katalin: - Nagyon elégedett vagyok a HTE ellen nyújtott teljesítményünkkel! Mint játékban, mint a gólok számában megmutatkoztak az elvártak! Hétről - hétre egyre jobban látszik az összeszokottság, az edzésmunka! Már az első félidőben nagy sebességgel kezdtük a mérkőzést, és a helyzetkihasználásunkra sem lehet most panasz! Örülök annak is, hogy azon játékosok, akik általában kevesebb lehetőséget kapnak a mérkőzéseken, azok becsületesen helytálltak, sőt! Náluk is egyre jobban látszik a fejlődés! Lendületes, élvezhető volt a játék kívülről és belülről is! Gratulálok a csapatomnak a nagyarányú győzelemhez, és a HTE-nek is a küzdelemhez! Nagyon fiatal gárda, de jó úton járnak!