Már az UTE sem hibátlan; nyolcat vágott az MFA és a Tihany
2021.10.26 | 11:03

Nincs már százszázalékos csapat az NB II Nyugati csoportjában, a forduló rangadóján 3–3-as döntetlent játszott az UTE és a Sárvár. Ikszelt a PEAC és a Haladás II is, nagyot fordított az MFA, nyert az ELTE, a REAC és a Tihany is.

Írtuk a beharangozóban, hogy több van a Dunaújvárosban, és az előző szezonban az NB I-től búcsúzó csapat jól is kezdett az MFA otthonában, a szünetben 2–1-re vezetett. A második félidőben azonban elkezdte szórni a gólokat a hazai csapat, tíz perc alatt már 5–2-es előnyben volt, végül 8–3-ra nyert. Az MFA a győzelmével a második helyre lépett, ráadásul egy meccsel kevesebbet játszott, mint a harmadik helyezett Haladás II…

…amely Pécsre utazott, és a szünetre hátrányba került. A második félidőben azonban Vidák Balázs mesterhármasával megfordította a meccset a kis Hali. A PEAC ugyanakkor nem adta fel, a 38. percben két góllal egyenlíteni tudott. Mindkét csapat egy helyet visszaesett a tabellán.

A forduló rangadójához méltó volt a Sárvár–UTE meccs. Az első 13 perc nem hozott gólt, aztán a hazaiak kétszer is előnybe tudtak kerülni a szünetig. A második félidőben másodszor, majd a 37. percben harmadszor is egyenlíteni tudott az UTE, így ennek a meccsnek is 3–3 lett a vége. Az UTE ezzel már nem százszázalékos, de maradt az élen, a Sárvár pedig továbbra is negyedik.

Parádésan kezdett az ELTE Nagykanizsán, már az első percben előnybe került, a szünetig pedig megduplázta az előnyét. Egészen a 36. percig nem esett újabb gól, a végjátékban azonban háromszor is betaláltak még a vendégek, végül 5–1-re nyertek, így vesztett pontok tekintetében már dobogósak.

Két rossz formában lévő csapat találkozóján hat perc alatt kétgólos előnybe került a REAC a Szigetszentmiklós ellen. A második félidő elején már hárommal mentek a hazaiak, de a vendégek feljöttek egyre a végjátékra. A hajrá azonban a rákospalotaiaké volt, 5–2-re nyertek, ezzel pontszámban beérték a hetedik helyre csúszó miklósiakat.

Szoros meccsnek indult a BAK-Maximo–Tihany találkozó, a szünetben még csak egy góllal vezettek a vendégek, a második félidőben azonban kiszakadt a gólzsákuk. A Tihany 8–1-re kiütötte a kékeket, ezzel közelít a nagyon sűrű mezőnyhöz, a BAK-Maximo azonban továbbra is nyeretlen sereghajtó.

FÉRFI FUTSAL NB II NYUGATI CSOPORT, 7. FORDULÓ

MFA – Dunaújváros 8–3 (Lőrincz 2, Véghelyi 2, Hunyadi, Mári, Tarpai 2, ill. Csányi 2, Bartha)
PEAC – Haladás II 3–3
(Kovács, Forró, Bartal, ill. Vidák 3)
Sárvár – UTE 3–3
(Kuti, Tóth, Manganelli, ill. Medveczi, Szűcs, Huszty)
Nagykanizsa – ELTE 1–5
(Kollár P., ill. Boros 2, Dunai, Horváth, Tóth)
REAC – Szigetszentmiklós 5–2
(Sztojanovits 2, Hegyi, Fehértói, Kaszala, ill. Csapó, Vincze)
BAK – Tihany 1–8 (Lőrinczy, ill. Tóth, Szücs, Rusvai 2, Körösi, Bencsik, Csernay, Bocsev)