Már a harmadik helyen a Nyíregyháza
2023.11.28 | 09:30

Hétfő este rangadót rendeztek a Contienntal Arénában. A mérkőzést nyugodtan illethetjük ezzel a megnevezéssel, ugyanis a negyedik a másodikat fogadta, ráadásul a két csapat első találkozóján 3–3-as döntetlen született.

A vendégek így is esélyesebbek voltak, de a hazai együttes gyorsan megmutatta, hogy mennyit fejlődött már az idényben. Az első pillanattól a nyíregyháziak irányítottak, több lövéssel is próbára tették ellenfelük kapusát, aki állta a sarat. A hatodik percben aztán egy kontrával végig mentek a bakonyiak, amivel megszerezték a vezetést. Itt megmutatkozott, hogy ilyen szintű csapat ellen semmilyen hiba nem fér bele.

Ám nem esett szét Lovas Norbert gárdája, sőt, higgadtan folytatta a játékát. Maneca révén hamarosan megszületett az egyenlítő találat és fél perc sem telt el Gregory bombagóljáig. A vendégek brazilja, Everton sem akart lemaradni a góllövőlistát vezető honfitársától, a 12. percben kétszer is megvillant, ezzel újra előnyhöz juttatva a csapatát.

Itt egy picit elbizonytalanodott a Nyíregyháza, Gagyi Sándornak kétszer is nagyot kellett védenie, hogy ne változzon az eredmény, de aztán a rövid hullámvölgyből kilábalva visszakerült a meccs a korábbi medrébe. Maneca nagy lövése még a kapufáról kipattant, ám a jól helyezkedő Öreglaki Norbert a kapuba pofozta a labdát, majd a 19. percben duplázott, miután befejezett egy szépségdíjas akciót (4–3).

A második félidőben nem tartott sokáig az előny, mert a 24. percben senki nem állította meg Fridrich Dávidot, így kezdődött minden előröl. A hazaiak a 29. percben három az egyben hozták a labdát annak köszönhetően, hogy Gregoryt lerántani sem tudták, Manecával kényszerítőzött, és újabb gólt szerzett. Rögtön ezután megint örültek a nyíregyháziak, ám Lakatos László gólját nem adták meg, miközben ezt reklamálta minden piros mezes, a vendégek kontrát vezettek és csak a kapufát találták el.

A folytatásban nagyon fegyelmezett volt a Stúdió, az első és a második sor is nagyot küzdött védekezésben, támadásban pedig igyekezett tartani a labdát. Az utolsó két-három percben már kapus nélkül játszottak a veszprémiek, amiből nagy helyzetet nem tudtak kialakítani, ráadásul fél perccel a vége előtt végzetesen elveszítették a labdát, Dávid Richárd beállította a végeredményt (6–4).

A nyíregyházi csapat sorozatban a negyedik győzelmét aratta, jelenleg harmadik helyen áll (a Veszprém két meccsel kevesebbet játszott) és több üldözőjével szemben is növelte előnyét.

Futsal: NB I, 15. forduló
A’Stúdió Futsal Nyíregyháza–1. Futsal Club Veszprém 6–4 (4–3)
Continental Aréna, Nyíregyháza
Vezette: Szabó - Balla - Sántha

Nyíregyháza: Gagyi – Öreglaki, Gregory, Dávid, Maneca.
Csere: Petró, Szabó, Krajnyák, Kovács R., Kovács G., Urr, Kovács E., Lakatos, Kovács Á. Vezetőedző: Lovas Norbert.

Veszprém: Spandler – Tatai, Everton, Gavrilovics, Gerencsér.
Csere: Koncsol, Fridrich, Dorogi, Ábrahám, Bencsik, Bognár, Fellembek, Kiss, Lux. Vezetőedző: Fehér Zsolt.

Góllövők: Maneca (8.), Gregory (9., 29.), Öreglaki (17., 19.), Dávid (40.), illetve Gerencsér (6.), Everton (12., 12.), Fridrich (24.).

Forrás: szon.hu