Málta bravúr a Kinizsi ellen!
2015.11.19 | 17:58
Málta bravúr a Kinizsi ellen!   PTE ÁOK-PETŐFI SE - ROMHÁNY SE 6-3 (5-1) Alsóházi csatát rendeztek Kozármislenyben, ahol a vendégek elég foghíjasan érkeztek. A meccset a pécsiek kezdték jobban, hiszen a félidő közepére 4-0 volt az eredményjelzőn. A folyatásra feljavultak a romhányiak, így nagyobb pofonba nem szaladtak bele, de felzárkózni nem tudtam. Sima hazai siker a vége.   INTER CDF SE - PTE PEAC FUTSAL 4-5 (4-2) Utolsó az első ellen. Ilyenkor nem szokott nagy kétség lenni a győztest illetően. Ehhez képest az Inter meglepte ellenfelét és bátor játékkal szünetig két gólos előnyre tett szert. A szünet jót tett a pécsieknek, akik rendezték soraikat, és egy jobb játékkal megfordították az állást, és végül minimális különbséggel, de nyertek, és őrzik vezető helyüket. Az Inter közel állt a bravúrhoz. Ha így folytatják, előbb-utóbb megszerzik első pontjaikat.   1988 DÉLI FC - VÁC FUTSAL SE 4-5 (1-3) Remekül kezdtek a vendégek, hiszen rögtön két gólos előnyre tettek szert, amit a folytatásban még növelni is tudtak. A Déli ezután ébredezett, és szünetig szépítésre futotta. A térfélcserét követően ismét a Vác volt a jobb, visszaállította a három gólos különbséget, de a hazaiak nem adták fel, és szép gólokkal feljöttek, és még az egyenlítés is összejött. A hajrában mind a két oldalnak volt sansza eldöntetni a 3 pontot, de ez a váciaknak jött össze, így övék lett a nagyon fontos három pont, amivel feljöttek a negyedik helyre.   PAFC-MITRE - SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC 12-0 (6-0) A fejlövőben lévő Kecskemét a csoport egyik élcsapatához látogatott, és megtapasztalhatta, mekkora a különbség a többi csapathoz képest. A hazaiak nem bíztak semmit a véletlenre, és 6 perc alatt lerendezték a találkozót, és a folytatásban csak a különbség volt a kérdés. A vége egy tucat lett, ráadásul a vendégek szépítő találatig sem jutottak.   GARVITTAX - BRAND MISSION TOLNA-MÖZS 8-9 (3-3) Kiegyenlített játékot és eredményt hozott az első félidő. Rengeteget hibáztak a csapatok, így nem alakult ki túl nagy színvonal. A második félidőre magára talált a Tolna, és javuló játékkal 5 gólos előnyre tettek szert. A hajrához érve talán a vendégek már elkönyvelték a három pontot, de a Garvittax nem adta fel, és remek véghajrával el kezdte ledolgozni hátrányát, de az idő rövidsége miatt csak egy gólra tudtak feljönni, de egalizálni már nem sikerült. Majdnem ráfizetett a Tolna a végén.   MMSZ SE - DUNAKESZI KINIZSI FUTSAL 3-2 (1-2) A vendég Kinizsinél hiányzott a csapat két gólfelelőse, így a Málta joggal gondolhatta, hogy most jó esélye van hazai pályán meglepni ellenfelét. A találkozón a vendégek domináltak, de meddő mezőnyfölényüket nem tudták sokáig gólra váltani. A Keszi irányított, míg a Málta kontrázott. Az első gólra 17 percig kellett várni, ekkor a vendégek fiatal támadója, Gémesi talált be, de örömük fél percig se tarthatott, mert jött a válasz Pupos révén. A szünetre mégis Kinizsi előnnyel mehettek a csapatok, mert Somorai egy távoli lövése utat talált a kapuba. Fordulást követően is a vendégek voltak a kezdeményezőbbek, de átütőerő nem volt a támadásaikban, így nem volt meglepő, hogy az MMSZ egalizált, így kezdődhetett minden elölről. A Keszi szerette volna visszaszerezni a vezetést, de ezen az estén Bita és Temesi nélkül nem volt bennünk kreativitás, így már nem tudtak betalálni. Ahogy telt az idő, egyre jobban úgy tűnt, hogy megosztoznak a csapatok a pontokon, vagy ha valaki betalál, azzal meg is nyeri a találkozót nagy valószínűség szerint. Már csak két perc volt hátra, amikor a vendéglátóknál Pupos ismét betalált. A Dunakeszi rögtön vészkapusra váltott, de hiába a lövőhelyzetek, kaput sem nagyon találtak. Ennek ellenére a pontszerzésre az utolsó másodpercekben is megvolt a lehetőség. Egy buta szabálytalanságot követően 10 métereshez jutottak, amit mellélőttek, így maradt a Málta minimális előnye, és a lefújás után ők örülhettek a három pontnak, amit fegyelmezett védekezésüknek, és lelkesebb játékuknak köszönhettek.