Magyarország-Ukrajna 2-5
2015.01.31 | 18:17
Magyarország-Ukrajna 2-5 A magyar női futsalválogatott barátságos mérkőzés keretében 5-2-re alulmaradt Ukrajna ellen Berettyóújfaluban. A Pálfi István Rendezvénycsarnokban a mérkőzés elején az ukránok domináltak, és a 3. percben a vezetést is megszerezték: Kateryna Sheremet jobb oldalról, tíz méterről kilőtte a hosszú alsót, esélyt sem hagyva Vincze Anikónak (0-1). A 9. percben Nagy Ágnest csak szabálytalanul tudták megállítani a büntetőterületen belül, a jogosan megítélt hatméterest Halászi Kinga rúgta félmagasan a kapu jobb oldalába (1-1). Sajnos nem örülhettünk sokáig, ugyanis egy gyors kontrából visszavették a vezetést a vendégek (1-2). Az első játékrész további részében kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, de nagy helyzet egyik csapat előtt sem adódott. A második félidő 5. percében labdát veszítettünk az ukránok térfelén, melyet kíméletlenül kihasználtak a vendégek, két gyors kényszerítővel átjátszották a védelmet és góllal fejezték be az akciót (1-3). A 27. percben tovább nőtt az ukrán előny: Anna Shulha lőtte közelről a hálónkba a labdát (1-4). A 28. percben Bernáth Csilla és Nagy Ágnes játszott össze az ukrán kapu előtt, az akció végén pedig előbbi játékos bal oldalról laposan a kapu jobb oldalába lőtt (2-4). A magyar csapat öt a négy elleni játékban is több támadást vezetett, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A 30. percben az ukránok ismét eredményes kontrát vezettek, melynek végén Marianna Ignatenko vette be a kapunkat (5-2). A 38. percben az hatodik vendég szabálytalanság után sorfal nélküli szabadrúgást rúghattunk, de Halászi Kinga az oldalhálóba lőtt.  Összességében elmondható, hogy a válogatott helytállt a magasabb játékerőt képviselő vendégek ellen. Sito Rivera a különbséget elsősorban a koncentrációban és a kellő tapasztalat hiányában látta, a játékosok hozzáállásával a spanyol szakember szerint nem volt gond. - A mai napon az Európa négy legjobb csapata között számon tartott ukrán válogatott volt az ellenfelünk, ezért nem mi voltunk az esélyesek, de úgy érzem, több volt ebben a mérkőzésben. A célunk a lányokkal továbbra is a fejlődés, tapasztalatszerzés, amellyel a gond csak az, hogy kevesen edzenek rendszeresen, és ez a pár nap nem elég ahhoz, hogy behozzuk a lemaradást. A csapat hozzáállásával elégedett vagyok, úgy érzem, hogy mindegyik játékosban megvan a kellő motiváció - mondta Sito Rivera az mlsz.hu-nak. Magyarország-Ukrajna 2-5 (1-2) Berettyóújfalu, Játékvezetők: Farkas balázs-Takács István Magyarország: Vincze Anikó - Megyes Ágnes, Szekér Anita, Varga Adél, Nagy Ágnes Cserék: Torma Lilla, Benkő Mónika, Kovács Aliz, Bernáth Csilla, Halászi Kinga, Pinczi Anita, Ganczer Hajnalka, Buchmüller Petra, Radics Ágnes  A második mérkőzés korábbi 15 órás kezdési időpontja változott, így a "visszavágót" csütörtökön 16:30-tól rendezik Hajdúböszörményben.

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00