Magyarország - Székely válogatott 3-2
2014.08.28 | 00:00

Telt ház, közel ötszáz lelkes nézõ és remek hangulat fogadta a csapatokat a nõi elsõ osztályba idén feljutó Hajdúböszörmény csarnokában.  A hazai szurkolótábor, akik Bocskai katonái néven váltak híressé a magyar nõi futsalban, fantasztikus hangulatot varázsoltak a székelyek és a magyar válogatott tiszteletére.
Az elsõ félidõ rendkívül kiegyenlített játékot hozott, a magyar válogatott helyenként tetszetõsen játszva több ígéretes akciót is kidolgozott, de a székely csapat is bátran visszatámadott, és egy pillanatra sem került alárendelt szerepbe. Bár a két válogatott rúgott gól nélkül vonult szünetben az öltözõkbe, a megjelentek magas színvonalú, intenzív elsõ játékrészt láthattak.

A folytatásban már a gólok sem hiányoztak, a 29. percben Lódi Tamás egy felívelés után készítette le a labdát az érkezõ Vasas játékos, Szeghy Szabolcs elé, aki a léc alá lõtt, megszerezve a vezetést a magyar válogatottnak (1-0). Az örömünk nem tartott sokáig, egy perccel a gólunk után Szõcs László révén egyenlítettek a székelyek (1-1), majd kevéssel ezt követõen megszerezték a vezetést is Szécsi Barna által (1-2).

A magyar csapat a 33. percben válaszolni tudott Lovas révén, aki egy precízen kijátszott akciót fejezett be eredményesen (2-2). A találkozó legvégén, néhány másodperccel a végsõ dudaszó elõtt Dróth Zoltán lefordult a védõjérõl és hét méterrõl a hálóba talált (3-2), megszerezve a mieink gyõztes gólját.

Összességében egy nagy iramú, kiegyenlített mérkõzést játszott a futsal válogatott egy nagyszerû ellenféllel. Csütörtökön 18 órakor ismét megmérkõzik egymással a két válogatott, ezúttal Berettyóújfaluban, a Pálfi István Rendezvénycsarnokban.

- Az elsõ félidõ a lehetõségeké volt, azonban nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket. A második játékrészben két gólt ajándékoztunk az ellenfélnek, ez elkerülhetõ lett volna, de nagyon örülök, hogy a végén megfordítottuk a mérkõzést. Célunk, hogy minél több hasonló iramú, színvonalas mérkõzést játsszunk, amely az õszi felkészülésünk részét képezi a márciusi Eb-selejtezõre - mondta a lefújás után Sito Rivera.

Magyarország - Székely válogatott 3-2 (0-0)
Hajdúböszörmény, Vezette: Szabó F, Takács I, Tóth M, Takács A
Magyarország: Tóth - Szeghy, Dróth, Lódi, Rábl
Cserék: Tihanyi, Dávid, Lovas, Trencsényi, Gál, Öreglaki, Tatai, Komáromi
Edzõ: Sito Rivera
Székely válogatott: Klein - Mánya, Szécsi, Szõcs L, Mihály
Cserék: Péter, Bíró, Kovács Á, Simon, Máté, Szabó Zs, Szõcs Lóránd, Miklós T
Edzõ: Jakab Zoltán