Magyarország-Ciprus 6-4 (2-1)
2014.12.01 | 00:00

Futsalválogatottunk felkészülési mérkõzésen 6-4-re gyõzött Ciprus ellen Szombathelyen.

A 2016-os, szerbiai futsal Eb-selejtezõkre készülõ magyar válogatott keretébe az utóbbi idõszakban mutatott jó teljesítményének köszönhetõen néhány új játékos is bekerült,. Vas Ádám és Boromisza Gábor Veszprémbõl kapott meghívást, míg a kapus Mezei Dávidot - aki már egyszer viselhette a válogatott mezt - Berettyóújfaluból hívta be ismét Sito Rivera szövetségi edzõ. A sikeres felkészülés érdekében a hétfõi mérkõzés után kedden is találkoznak a felek, ekkor Pápán játszanak majd a csapatok, szintén 18 órakor.

A szombathelyi Savaria Arénában rendezett mérkõzésen a ciprusiak kezdtek jobban, Constantinos Kouloumbris közeli lövését azonban nagy bravúrral hárította Tóth Gyula. Röviddel ezután, a 4. percben egy kavarodás után Dróth Zoltánhoz került a labda, aki a kapus mellett jobbal, laposan a jobb alsó sarokba gurított (1-0). A 7. percben Dróth Zoltán próbálkozott ismét, ezúttal csak a kapufa mentette meg a vendégeket. A rendszeres elmozgásokkal láthatóan sikerült megzavarnunk az ellenfelet, több ígéretes helyzetet is kidolgozott a magyar csapat. A 14. percben kétgólossá vált a magyar elõny, egy kipattanó lövés után Rábl János eszmélt a leghamarabb, és öt méterrõl a kapus mellett jobbal a hálóba gurította a játékszert (2-0). A félidõ vége elõtt Christos Stylianou révén szépítettek a ciprusiak (2-1), így egygólos elõnnyel várhattuk a folytatást.

A második játékrész nem indult jól a mieink számára. A 22. percben egyenlítettek a vendégek, egy oldalberúgást követõen Georgios Toumazis lõtt tíz méterrõl nagy erõvel a kapunkba (2-2). Szerencsére a magyar csapatnak hamar sikerült visszavennie az irányítást. A 26. percben ismét nálunk volt az elõny, Rábl beadására Dávid Richárd érkezett jól, és tíz méterrõl, jobb oldalról a hosszú sarokba lõtt (3-2). A mérkõzés ezután ismét kiegyenlítetté vált, és sajnos Ciprus szerzett gólt, egy kavarodást követõen Georgios Toumazis egyenlített (3-3). Ellenfelünk nem állt meg, és Constantinos Kouloumbris révén a vezetést is megszerezte (3-4).

Dróth Zoltán ekkor bebizonyította, hogy nehéz helyzetekben is számíthat rá a csapat: nyolc méterrõl fontos gólt szerzett, amivel ismét döntetlen volt az állás (4-4). A 34. percben Lódi Tamás vezette elõre a labdát és jó ütemben passzolt a jobbján futó Harnisch Ákos elé, aki újra vezetéshez juttatta a mieinket (5-4). Másodpercekkel ezt követõen ismét gólnak örülhettünk, Dróth Zoltán tizenhárom méterrõl jobbal, laposan, nagy erõvel a vendég kapuba lõtt (6-4). Az utolsó percekben öt a négyben támadott ellenfelünk, de több gólt már nem szereztek a csapatok.

Összességében elmondható, hogy a válogatott egységesen, csapatként mûködött. Dróth Zoltán játéka folyamatos veszélyt jelentett az ellenfélre, góljai döntõnek bizonyultak. A mieink ezúttal a mérkõzés végéig koncentráltan játszottak és megérdemelt sikert arattak.

- Az elsõ félidõben el kellett volna döntenünk a mérkõzést, de nem tettük, ezért saját magunknak tettük nehezebbé a folytatást. A második félidõben bravúrral hoztuk vissza a mérkõzést. Természetesen voltak hibáink, de a találkozó pozitívuma az, hogy kulcsfontosságú pillanatokban szereztünk gólokat. A befejezésekre kell jobban figyelnünk és a védekezésben is láttam olyan kulcsfontosságú hibákat, melyeket nem szabad elkövetnünk. A holnapi mérkõzésen a hibák kijavítása az elsõdleges célunk - mondta Sito Rivera az mlsz.hu-nak.

Magyarország: Tóth Gyula - Tatai József, Lódi Tamás, Harnisch Ákos, Dróth Zoltán
Cserék: Mezei Dávid, Vas Ádám, Boromisza Gábor, Lovas Norbert, Rábl János, Gál István, Dávid Richárd

edzõ: Sito Rivera

Gólszerzõink: Dróth Zoltán a 4., 30., 34., Rábl János a 14., Dávid Richárd a 26., Harnisch Ákos a 34. percben