Magyarország- Székelyföld 5-3
2014.08.29 | 00:00

A szerdai böszörményi meccs után csütörtökön Berettyóújfaluban is összecsapott a magyar és a székely válogatott.  Maga a helyszín nem lehetett ismeretlen a két csapatnak, ugyanis tavalyelõtt decemberben ugyanitt már találkoztak, akkor 2-1-re a székelyek bizonyultak jobbnak, az akkor még Frank Tamás irányította magyar válogatottnál.
A „visszavágó" pikantériája, hogy Szécsi és Gál akkor még az ellenfél gárdáit erõsítették, elõbbi a hazaiakét, utóbbi a vendégekét.
Az elsõ játékrész jobbára kiegyenlített mezõnyjátékot hozott. Inkább a székelyek akarata érvényesült a pályán, a vezetést mégis a magyar csapat szerezte meg Dróth révén, aki 10. percben pimasz módon juttatta a labdát a rövid sarokba (1-0). A vendégek válaszára nem kellett sokat várni, a rengeteget vállaló és remekül játszó Szécsi Barna két percre rá elõbb egyenlített (1-1), majd nem sokkal késõbb a vezetést is megszerezte a kék mezeseknek (1-2). A meccsnek nem volt különösebb tétje, az összecsapás a pályán azonban nem öltött nagyon barátságos jelleget, idõnként kicsit forróbb volt a hangulat, ezért a játékvezetõk többször tartottak a szereplõknek békéltetõ és szabályismertetõ kiselõadásokat.

A második játékrészben valamivel jobban játszott a Sito-csapat. A 30. percben Dróth egyenlített (2-2) és már a közönség az újabb hazai gólt várta, amikor egy hatalmas védelmi hiba után újra Szécsiéknél volt az elõny (2-3). Ezt követõen Lódi percei jöttek, elõbb remek megoldással egyenlített (3-3), majd egy szélrõl belõtt labdából, két perccel a vége elõtt a vezetést is megszerezte (4-3). Jakab Zoltán csapata egyáltalán nem adta fel és az utolsó másodpercekre öt a négy elleni játékra váltottak. Jóllehet veszélyesen támadtak és egy alkalommal a kapufát is eltalálták, gólt azonban már nem tudtak szerezni. Sõt, Dróth az utolsó másodpercekben lõtt újabb találatával magabiztossá vált a hazaiak gyõzelme (5-3).
Egy döntetlenszagú, kiegyenlített mérkõzésen a magyar válogatott Drót és Lódi egyéni képességei révén tudott a székelycsapat fölé kerekedni, csapatjátékban a két gárda között nem volt számottevõ eltérés.

Magyarország- Székelyföld 5-3 (1-2)

Barátságos válogatott futsalmérkõzés, Berettyóújfalu, 500 nézõ. V.: Flinta, Viczián, Erdélyi

Magyarország: Tihanyi, - Dróth, Lódi, Rábl, Öreglaki
Cserék: Tóth, Trencsényi, Lovas, Tatai, Komáromi, Dávid, Szeghy, Gál
Edzõ: Sito Rivera
Székely válogatott: Klein - Mihály, Mánya, Szõcs L, Szécsi
Cserék: Péter, Bíró, Kovács Á, Simon, Máté, Szabó Zs, Szõcs Lóránd, Miklós T
Edzõ: Jakab Zoltán
Gólszerzõk: Dróth 3, Lódi 2, illetve Szécsi 2, Máté