Maglódi győzelem a Győr elleni rangadón!
2018.11.29 | 11:45
Maglódi győzelem a Győr elleni rangadón! Az NB II Nyugati csoportjának 13. fordulójában szinte minden mérkőzésen meglepő dolgok történtek. Váratlan idegenbeli győzelmek, bajnokaspiráns veresége, mérkőzés félbeszakadása, és sajnálatos módon egy súlyos sérülés is. ELTE-BEAC – PTE PEAC R-BUS 2-4 A nyugati csoportban az első öt hely nagyjából elkelt a felsőházban, de a még kiadó hatodik helyre több csapat is pályázik, köztük az ELTE és a Pécs, így igen fontos mérkőzésre került sor a fővárosban. A hazaiak két vereséget, míg a pécsiek egy PAFC elleni bravúr-döntetlent követően várták az összecsapást. Az első félidő a vendégeké volt, akik hamar megszerezték a vezetést, amire nem érkezett válasz. A térfélcserét követően sem változott a játék képe, a hazaiak csak helyzetekig jutottak, a pécsiek gólokig, így már 0-3 volt az eredményjelzőn. Eldőlni látszott a három pont sorsa, de a hazai remények a hajrára visszajöttek. Két perc alatt két gólt szerzett az ELTE, így egy karnyújtásnyira került a pontszerzés, de az utolsó szó a Pécsé volt, akik a kitámadó hazaiakat egy újabb góllal büntették, amivel megszerezték a győzelmet, aminek köszönhetően már csak két pont a hátrányuk riválisukkal szemben, ráadásul két meccsel kevesebbet játszottak.   0716371f-921c-48b6-9166-bebb04bad557 NAGYKANIZSAI FUTSAL CLUB – TIHANYI FC 2-3 (0-2) Hatpontos meccsre került sor Kanizsán, ahol két olyan csapat találkozott, akik egyaránt szeretnének a felsőházban zárni, de ehhez az ilyen mérkőzéseket kell megnyerni. A Tihany nem volt a legjobb formában a mérkőzés előtt, legutóbbi négy meccsén mindössze egyetlen pontot szereztek, míg a Kanizsa hazai pályán igen jól szerepel, így ezek fényében a vendéglátók számítottak az esélyesebbnek. A csarnok ezúttal is megtelt, így ismét kiváló volt a hangulat, de az első félidőben szomorúan kellett konstatálniuk, hogy kedvenceik nem tudnak betalálni a vendégek kapujába a legnagyobb helyzetekből sem, míg a tihanyiak kétszer is mattolták ellenfelüket, így ők lehettek nyugodtabbak a szünetben. A fordulás után megtört a jég, hamar szépített a Bagó legénység, majd egy perc múlva jött az egyenlítés, így kezdődhetett volna minden elölről, de a vendégek ismét megszerezték a vezetést, így a Kanizsának megint rohanni kellett az eredmény után. A hazaiak küzdöttek is lelkesen, de nem jött össze az újabb gól. Hiába a hajrában a vészkapus játék, a vendégcsapat hősiesen őrizte minimális előnyét, így végül övék lett a fontos 3 pont, amivel a Nagykanizsa lépéshátrányba került riválisaival szemben, bár még nagyon sok van az alapszakaszból.   5 STARS-ÉRDI VSE – AIRNEGY FC 5-2 A forduló talán legnagyobb meglepetése, hogy az érdiek legyőzték az élmezőnyhöz tartozó Airnergyt. Előzetesen a vendégek számára kötelezőnek tűnt a győzelem, de az érdiek nem így gondolták, és fegyelmezett lelkes játékkal meglepték ellenfelüket. Javarészt kiegyenlített játékot hozott az összecsapás, nem nagyon bírtak egymással a felek, így a második félidő közepén döntetlen volt az eredmény, így nyílt volt a mérkőzés végkimenetele. Az utolsó 10 percet végül a vendéglátók bírták jobban, akik újra megszerezték a vezetést, amit a hajrában tovább növeltek, így megnyerték a találkozót, és már elérhető közelségbe került a középmezőny. Az Airnergy ezzel a vereséggel eltávolodott a dobogótól, és visszacsúszott az ötödik helyre.   MAGLÓDI TC – ETO SZC FUTSAL CLUB 5-2 A forduló rangadójára került sor Üllőn, ahol a PAFC mögötti két dobogós csapott össze. Az első körben simán nyert az ETO, így a maglódiak most szerettek volna visszavágni. Egy szerencsés öngóllal szerzett vezetést a győri alakulat, de játékrész hajrájában fordítani tudtak a hazaiak, így náluk volt az előny szünetben, amit fordulás után tovább növeltek, így érett a meglepetés. A vendégeknél érkezett a vészkapus játék, amivel sikerült is visszakapaszkodni, és egy gólra felzárkózni. Az egyenlítésre is megvolt a lehetősége a vendégcsapatnak, de elpuskázták a lehetőséget, ami megbosszulta magát, mert a Maglód az utolsó percben egy újabb góllal eldöntötte a rangadó sorsát. Egy igen jó és élvezhető mérkőzésen nagy győzelmet arattak a hazaiak, akik ezzel megerősítették második helyüket a tabellán, plusz nagy szívességet tettek a listavezető Piliscsabának.   REAC-SISE – PAFC 3-0-NÁL FÉLBESZAKADT A hazaiak felszálló ágban voltak, de kevesen gondolták, hogy reális esélyük lehet a listavezető elleni bajnokin. Ehhez képest nagy meglepetésre a rákospalotaiak három gólos előnyre tettek szert már az első félidőben. Érett az ősz talán legnagyobb meglepetése, a Piliscsaba már az első játékrészben vészkapus játékra váltott, hátha sikerül visszajönni a mérkőzésbe, hiszen nagyon sok volt még hátra, illetve csak lett volna... Az első félidő hajrájában a hazaiak kapusa ütközött a vendégek támadójával, Fehér Krisztiánnal, aki ritkán látható súlyos sérülést szenvedett, ami miatt ki kellett hívni a mentőket. A találkozó emiatt közel egy órát állt, ami után a vendégcsapat közölte, hogy nem folytatja a játékot, így félbeszakadt a találkozó. A mérkőzés újra játszásáról, vagy a végeredményéről a szövetség versenybizottsága fog dönteni. Egy biztos, a szabályok értelmében csak a játékvezető dönthet a mérkőzés beszüntetéséről, a csapatok számára nincs ilyen lehetőség.   TFSE – UTE 11-4 (4-1) Előzetesen nem sok kérdőjel volt a győztes kilétét illetően. Az UTE ezen az őszön nem sok ellenállást tudott kifejteni, így teljesen leszakadva áll az utolsó helyen, így nagy reményeik nem lehettek a TF otthonában. Ennek ellenére meglepetésre megszerezték a vezetést, amit egész sokáig őriztek is, majd a félidő második felére Horváth Szabolcs megtalálta góllövő cipőjét, és szünetig négy gólt szerezve eldöntötte a három pont sorsát. A fordulás után tovább folytatta a góllövést az egyetemi csapat, de a vendégek is betaláltak háromszor, amivel elkerülték a kiütéses vereséget.