Magabiztosan győzött a Székelyudvarhely a Marosvásárhely ellen
2017.03.17 | 20:51
Magabiztosan győzött a Székelyudvarhely a Marosvásárhely ellen Molnár Ákos, a Futsal-Hungary berettyóújfalui tudósítója a múlt hét végén Székelyudvarhelyen tekintette meg a mindig rangadó Udvarhely-Vásárhely találkozót. Egyéni hangvételű beszámolóját adjuk most közre a mérkőzésről fotóival, és a mérkőzés felvételével.   Magabiztosan győzött a Székelyudvarhely a Marosvásárhely ellen  A rájátszásban már a négy közé kerülésért küzdhetnek egymás ellen A román első osztályú futsalbajnokság utolsó előtti fordulójában az udvarhelyi FK a marosvásárhelyi City’us-t fogadta. A tabella harmadik helyén álló hazaiak magabiztosan várhatták a találkozót, ugyanis a csapattal idén egészen jól fut a szekér, öt meccsből négy győzelem, az egyetlen döntetlenjük a legutóbb Temesváron születetett, ahonnan egy utolsó másodpercekben rúgott góllal nagyon fontos pontot raboltak. A meccs kapcsán különösebb izgalomra a szebb napokat is látott, bajnoki címvédő vásárhelyieknek sem volt okuk. Ugyan tavaly óta jelentősen meggyengültek, a „sztárok” helyét 18-19 éves tehetséges fiatalok vették át, akikkel – utolsó forduló eredményeitől függetlenül - az alapszakasz hatodik helyét szerezték meg. Mindent összevetve a találkozó elsősorban az udvarhelyeik számára bírt nagyobb jelentőséggel, számukra a harmadik hely és a veretlenség megőrzése volt a tét. 1 A kezdősípszóra a sportcsarnok szépen megtelt, pedig valószínűleg sokan voltak, akik lekésték az első perceket, mert néhány másodperccel a mérkőzés előtt még hosszú-hosszú sor kígyózott a jegypénztár előtt. A meccs hatalmas irammal indult, nem volt felesleges labdajáratás, óvatos tapogatózásnak nyoma sem volt. A vendégek mihelyst alkalmuk nyílt, azonnal vészkapus játékra váltottak, amivel nem lephették meg Szécsiéket, hiszen számítottak erre a taktikai húzásra, a vásárhelyieknek ennek ellenére mégis sikerült az első perc végére egy kapushibából megszerezniük a vezetést (0-1). Sokáig azonban nem volt idejük örülni, ugyanis az FK pár perccel később Mánya révén közelről egyenlített (1-1). A pirosmezesek nem vártak nagyon a válasszal, Csala góljával szinte azonmód újra előnybe kerültek (1-2). Tovább folytatódott az eszeveszett iram és ha döcögve is, de beindult az udvarhelyi henger. Előbb Szőcs László egalizált, majd Szőcs Lóránd, Mánya, aztán a félidő lefújása előtt Szécsi is bevette a City’us kapuját, így aztán pihenőre már biztos, háromgólos hazai vezetés mellett vonulhattak a csapatok (5-2).   A folytatásban sem panaszkodhattunk a tempóra, azonban újabb találatot sokáig nem láthattunk, a helyzetek sorra kimaradtak. A góltalanság ellenére unatkozni nem volt okunk, a minőségi meccshangulatról a Székely Medvék szurkolótábor hibátlanul gondoskodott. Ami a félidő elején még nem, az az utolsó öt percben már bement. Sorrendben Mánya, Bíró, Szőcs László, majd a hazaiak negyvenéves hálóőre Klein László is betalált a vendégek kapujába, így a végére a szurkolók már 9-2-es kiütéses hazai győzelemnek örvendhettek. Azok, akik hétfőn este programjuknak a Székelyudvarhely–Marosvásárhely futsalmeccset választották bizonyára nem bánták meg, jól döntöttek, egy remek kis derbit láthattak. Az biztos, aki idejön, ne számítson formatervezett ülőhelyekre, csillogó-villogó reklámtáblákra, pompon lányokra vagy extra minőségű eredményjelzőre, készüljön inkább hajtós mérkőzésekre, valódi meccshangulatra és feltétlenül induljon el időben, ha kezdésre be szeretne jutni a csarnokba, főleg, ha előtte még parkolni is szeretne a közelben. A találkozóra visszatérve, hétfőn este mindkét gárda kitett magáért, az udvarhelyeik mellett a nagyarányú vereség ellenére a vendégeket is maximális dicséretet illeti. A csapatokban pályára lépett srácok ambiciózusan játszottak, bátran mentek előre, nem volt alibizés, valamennyien bizonyították rátermettségüket. Belegondolva, hogy a román bajnokságban mennyi tehetséges magyar fiatal tehetség bontakozik ki hétről-hétre, akik közül sokuknak legfőbb vágya, hogy egyszer magára ölthesse a magyar címeres mezt, feltehetően nem tévedünk, ha arra gondolunk, hogy a hazai szakembereinktől igazán több figyelmet érdemelnének.

Román futsalbajnokság 1. Liga, alapszakasz, 21. forduló FK Székelyudvarhely–Marosvásárhelyi City'us 9–2 (5–2) Székelyudvarhelyi sportcsarnok, 1100 néző. Vezette: Decă Daniel (Brăila) és Georgian Ionescu (Buzău) FK: Grigoraș – Biró, Szécsi, Mánya, Szőcs László. Csere: Klein – Mihály, Szőcs Lóránd, Kedei, Miklós, Hadnagy, Gálfi, Tifán, Boda. Edző: Jakab Zoltán. City'us: Tătar – Küsmödi, Csala, Covaci, Togan. Csere: Cătinean – Iszlai, Pop, Tamás, Kiss, Dobai, Nagy. Edző: Gherman Cosmin és Lucian Nicușan. Gólszerzők: Mánya (4., 11., 35.), Szőcs László (6., 36.), Szőcs Lóránd (8.), Szécsi (19.), Biró (35.), Klein (38.), illetve Togan (1.), Csala (5.) Sárga lap: Tamás A szintén hétfőn játszott bajnokin az United Galati 4-3-ra legyőzte a Temesvárt, ez pedig azt jelenti, hogy ha az FK Székelyudvarhely az utolsó fordulóban nyer az utolsó helyezett Kézdivásárhely otthonában, akkor harmadik helyen zár az alapszakaszban és a rájátszásban valószínűleg a Marosvásárhely lesz az ellenfele.  [gallery ids="78985,78986,78987"]

Magyarország-Franciaország 2024-03-18 11:30
2024.03.18 | 08:07
Csehország - Magyarország 2024-03-16 18:00
2024.03.16 | 13:03

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45