Magabiztosan győzött a címvédő
2016.05.16 | 23:23
Magabiztosan győzött a címvédő   A címvédő Rába ETO háromgólos győzelmet aratott a nagy rivális Berettyóújfalu felett az élvonalbeli futsalbajnokság rájátszásának ötödik fordulójában és továbbra is magabiztosan vezeti a tabellát. Rába ETO–MVFC Berettyóújfalu 3–0 (3–0) Győr, NB I-es férfimérkőzés, 600 néző. Vezette: Farkas B., Futó. ETO: Matkovics – Solano, Juanra, Alex, Seidler. Csere: Jaison, Amrani, Drahovsky, Harnisch, Sáhó. Edző: Jordi Illa. MVFC: Tihanyi – Komáromi, Szabó P., Rábl, Dávid R. Csere: Klochko, Harmati, Trencsényi, Stanics, Nagy I., Sánta. Edző: Turzó József. Góllövők: Seidler (13.), Juanra (19.), Harnisch (19.). MAC_6701 Óriási iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, azonban Seidler szép egyéni akciója után a győriek jutottak vezetéshez. Nem változott a színvonal, remek meccset láthattak a kilátogató szurkolók. A félidő hajrájában Juanra átlövésből növelte az előnyt, majd Harnisch emelt parádésan a kapuba a kimozduló Tihanyi fölött. A szünet után okosan őrizve az előnyt fölénybe került a Rába, a vendégek még vészkapus játékkal sem tudtak közelebb kerülni. Lefújás után jogosan szólt a vastaps, az ETO sikerével a rájátszás félidejéhez érkezve újabb lépést tett a bajnoki cím felé. JordiJordi Illa: – Amit elterveztünk, jól működött. Amire készültünk, és amire számítottunk, be is következett. Tudtuk, hogy a Mezei-Vill az első félidőben agresszíven letámad, és jól zárja a területet. Tudtuk, hogy türelmesen kell játszanunk, és meglesznek a lehetőségeink. A három gólos előny megnyugtatta a csapatot, így a másodikban már felszabadultabban tudtunk játszani. Jó helyzetben vagyunk, tetemes az előnyünk, de még nem jelenteném ki, hogy megnyertük a bajnokságot. Ugyanúgy kell tovább dolgoznunk, és akkor elérhetjük a célunkat, a bajnoki címet. Turzó-J.-172x172Turzó József: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk. Az elején jól játszottunk, a hosszú út ellenére frissen mozogtunk, akadtak is lehetőségeink, de nem tudtunk élni vele, míg az ETO kihasználta a hibáinkat. 3-0 után már nem volt igazán esélyünk, el kell ismerni, hogy ezen az estén sokkal jobb volt a Győr és megérdemelten nyert.  Szeitz Tibor, Kisalföld Fotók: Machalek Attila [gallery ids="59716,59719,59720,59723,59726,59727,59728,59729,59730,59731,59734,59736,59739,59740,59742,59744,59745,59748,59751,59754,59756,59758"]