Magabiztos Újvárosi siker a DEAC ellen
2019.01.12 | 13:56
A futsal NB I tizenhatodik fordulójában hozta a kötelezőt a Dunaferr, mely a második félidőben mutatott remek játékának köszönhetően ezúttal a Debrecent győzte le 6-2-re..
A futsal NBI alapszakaszának 16. fordulójában a Dunaferr DUE Dutrade FC a győzelem szándékával lépett pályára a Debreceni Egyetem AC együttese ellen. Mivel legutóbb csak a véghajrában szerzett góllal tudták legyőzni a Csömört, így ma arra készültek Fehér Zsolt tanítványai, hogy a támadójátékuk jóval koncentráltabb, pontosabb, eredményesebb lesz. Ráadásul mától minden meccsnek óriási a tétje is, hiszen ha a Dunaferr szeretné a lehető legjobb helyezését elérni az alapszakaszban, akkor ettől kezdve egy pontot sem szabad vesztenie. Így az ötödik helyen álló DEAC ellen csakis a győzelem volt az elfogadható eredmény. Pál távoli lövésével indult a meccs, melyre a Debrecen egy formás kontrával válaszolt. A harmadik, majd az ötödik perc végén Németh dolgoztatta meg Dobit, aki remek mozdulattal ütötte az alapvonalon túlra a labdát. Pallai révén a Debrecennek akadt lehetősége, aki centikkel lőtt kapu fölé, melyre Sáhó remek kapáslövéssel válaszolt. Az igen lüktető játékba mindkét oldalon csúsztak be apró hibák, és a támadások befejezéseinél a játékosok pontatlanok voltak. A vezetés megint nem akart összejönni, még Németh szólója végén sem, de aztán Sáhó hagyta ott védőjét a 11. percben, majd pontos helyezéssel lőtte ki a bal alsó sarkot (1-0). Ezzel mintha megtört volna a jég, hiszen majdnem jött a második is, de Csányi lövése csattant a kapufán. A vendégek időkérésük után gyorsítottak játékukon, ennek hátránya az lett, hogy hátul nem értek vissza időben, így szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. Pál lövése azonban elakadt a sorfalon, míg Fekete duplázása fölé szállt. Közben a DEAC-nak is akadt lehetősége, de Vékei lövését Reveland szépen védte. A vendégek zárt védekezését távoli próbálkozásokkal próbálta feltörni a Dunaferr, ám ezek vagy elakadtak a védőkben, vagy Dobi hatástalanította azokat. Csányi hagyta ki a félidő ziccerét, aki hétméterről nem találta el a kaput, majd Sáhó tíz méterről leadott bombája szállt mellé. Fordulás után beindult a dunaújvárosi gépezet. A középkezdést követően szinte azonnal sikerült berámolni a második gólt, ehhez azonban egy taktikai húzás is kellett Fehér Zsolttól, aki a kezdő négyesbe vitte be Klacsákot. Hosszú átadást követően Fekete passzolt pontosan a felfutó Klacsák elé, aki kapásból lőtte ki a jobb alsó sarkot (2-0).

Ráadásként ismét betalált a Dunaferr, ezúttal Szeghy volt eredményes (3-0), és ezzel jelentőst előnyt kovácsolt. Ezt faragta Varga a 26. percben, aki egy Revelandról kipattanó labdát emelt a kapuba (3-1). Egy perccel később azonban ismét három lett közte, mert Pál Patrikot nem vették komolyan a vendégek védői, s ő kilenc méterről védhetetlenül lőtt a kapuba (4-1). A középkezdés után Reveland védett spárgázva, majd az ellentámadásból ismét Pál szerzett gólt: ezúttal a kapust elfektetve emelt a hálóba (5-1). Fekete ballábas lövését szedte ki a felső sarokból Dobi, majd Fehér Zsolt taktikát váltott, gyakorolva az öt a négy elleni játékot, kapusa helyett mezőnyjátékost küldött a pályára. Ezt használta ki azonnal Tóth, aki a megszerzett labdát saját térfeléről emelt az üres kapuba (5-2). A záró percekben még megpróbált közelebb férkőzni a Debrecen, ezt viszont Reveland akadályozta meg, aki több nagyszerű védést mutatott be, majd az utolsó másodpercekben Fridrich remek átadásából Klacsák állította be a magabiztos dunaújvárosi győzelmet jelentő 6-2-es végeredményt. Dunaferr DUE Dutrade FC – Debreceni Egyetem AC 6-2 (1-0) Városi Sportcsarnok, Dunaújváros Vezette: Kovács G - Apkó - Nyekita Dunaferr DUE Dutrade FC: Reveland Zoltán - Németh Péter, Szeghy Szabolcs Géza, Pál Patrik Krisztián, Fekete Róbert. Cserék: Rigó László - Danó Dominik, Klacsák Bence, Fridrich Dávid, Szabó Kristóf, Sáhó Kristóf, Csányi Dávid István, Kovács Krisztián, Németh László. Vezetőedző: Fehér Zsolt. DEAC: Dobi Attila - Szentes Bíró Tamás, Vékei Nándor, Kondás Kristóf, Varga Dániel Cserék: Faragó Ádám – Kasuba Máté Zoltán, Tóth Attila, Faragó Lajos, Pallai Zsolt, Blága Tamás. Vezetőedző: Elek Gergő. Góllövők: Pál Patrik Krisztián 2, Klacsák Bence 2, Szeghy Szabolcs, Sáhó Kristóf, illetve Varga Dániel, Tóth Attila Fehér-Zsolt-vezetőezőFehér Zsolt: - Az első félidőben nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki, amiket rendre elpuskáztunk, ha ezeknél jobban koncentrálunk akkor az első félidőben eldőlt volna a találkozó sorsa! Nem helyezett nagy nyomást ránk ellenfelünk, így kényelmesen tudtunk játszani, amikor hiba csúszott a gépezetbe, akkor többnyire kontrákból volt veszélyes ellenfelünk. Ezeknél a szituációknál viszont Reveland rendre hozta a tőle elvárt védéseit! A 2. félidő játék képe annyiban változott, hogy gólokra váltottuk a kialakított helyzeteket, szép találatokat szereztünk, amivel bebiztosítottuk a három bajnoki pont sorsát! Nagyobb arányban is meg nyerhettük volna ezt a találkozót. Az,hogy ez nem így sikerült azt Dobinak köszönheti a DEAC, aki ma nagyon jó formában védett! Sok sikert kívánok Elek mesternek és csapatának a rájátszásban! Elek Gergő Elek Gergő: - Az egész mérkőzésen hullámzott a koncentrációnk. Mind a saját, mind az ellenfél kapuja előtt sok rossz döntést hoztunk, helyzetünk ugyanannyi volt, csak ők berúgták, mi pedig nem. Az elmúlt hét napban 3 mérkőzést játszottunk 7-en, 8-an a sok sérült miatt. Bele kell gyorsan ebbe szokni, mert jövő héten újabb 2 mérkőzésünk lesz!