Magabiztos Haladás győzelem
2019.03.29 | 09:00
Magabiztos Haladás győzelem Jól kezdett a Haladás, Dróth rögtön az elején kétszer is tesztelte a vendégek kapusát. A hazai nyomás pedig gyorsan góllá érett, Simic talált be közelről egy oldalberúgás után. És lendületben maradt a házigazda: egy parádés akció végén Hajmási passzolt az üres kapuba (4. perc: 2-0). Rögtön időt kért a vendég. De nem változott a játék képe, maradt az irányítás a hazaiaknál, a vendégek helyzetbe sem tudtak kerülni – így távoli lövésekkel próbálkoztak. d5cfbfd9-04d7-471f-8c90-ea3d76bc3906Gyorsabbnak, élesebbnek, pontosabbnak tűnt a zöld-fehér gárda. A veszprémi kapusnak akadt dolga bőven – nagyon érett a harmadik szombathelyi gól. És meg is született: Simic középre belőtt labdájába ért bele szerencsétlenül Márkus, a kapuba csorgott róla a labda, öngól. A hazaiak brazil légiósa, Pocaia remek játékkal szállt be a padról, látványos megoldásokkal szórakoztatta a közönséget, könnyedén került helyzetbe. Ám kimaradtak a szombathelyi kontrák, amiért járt a büntetés. A Veszprém ugyanis váratlanul szépített (15. perc: 3-1). Sőt, egy büntetőt is kapott a vendég – amit Sásdi védett! Belelendült a Veszprém, vagy inkább magára húzta ellenfelét a Haladás. Ekkor már feszült csatát vívtak a felek. Michel lökete a kapufa tövén csattant. Az agresszív Veszprém korán begyűjtötte az öt csapatfaultot, kisbüntetőhöz is jutott a Haladás, de Michel lövését védte a kapus. A második kisbüntetőt pedig a felső lécre bombázta Dróth. Megúszta a Veszprém, nem dőlt el a mérkőzés az első félidőben. Kattints a fotóra a KÉPGALÉRIÁÉRT. f9cbf587-9a9d-4243-9968-54b0719cf1af Fordulás után rögtön betalált a Haladás. Dróth szlalomozott végig a pályán, Schmidmajer kapus állította meg, szabálytalanul, büntetőt érően – a büntetőt Simic váltotta higgadtan gólra. Hajmási szólója után pedig a kapufa sietett a Veszprém segítségére. A vendégek kapusa óriási védésekkel tartotta meccsben a csapatát. Vagy inkább a házigazda tékozolta el bőkezűen a lehetőségeit. Komoly fölényben játszott a szombathelyi alakulat. Fogyott az idő, nem tudott újítani a vendég – aztán az utolsó bő nyolc percben vészkapusra váltott. Ettől kezdve a veszprémieknél volt többet a labda, a HVSE védekezésre kényszerült. De ezt a feladatot is minden gondod nélkül megoldotta a házigazda. Michel lopott labdát a hajrában, saját hatosáról vette célba a kaput, de könnyű emelése ismét a kapufáról pattant vissza a mezőnybe. Ami már nem osztott, nem szorzott. Roppant meggyőző teljesítménnyel rukkolt elő a Haladás, könnyedén nyerte meg a rangadót. Kútház Haladás VSE – FC Veszprém 4-1 (3-1) Szombathely, 450 néző Vezette: Kovács,Wittner, Imrő HVSE: Sásdi – Michel, Simic, Dróth, Vidák. Csere: Alasztics (kapus), Sanchez, Hajmási, Horváth P., Sipos, Szakasics, Pocaia, Péter, Vas. Edző: Sziffer András. Veszprém: Schmidmajer – Tatai, Komáromi, Dávid, Bencsik Á. Csere: Spandler (kapus), Tar, Márkus, Gyurcsányi, Boromisza, Erdősi, Bencsik R. Edző: Madarász János. Góllövők: Simic 2 (2., 21.), Hajmási (4.), Márkus (10., öngól), ill. Bencsik Á. (15.) Sziffer_AndrasSziffer András: -Nagyon rajta voltunk a mérkőzésen, és amit elterveztünk azt meg is valósítottuk, így akár nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Lépéselőnybe kerültünk a Veszprémmel szemben, de nem dőlhetünk hátra mert hétfőn már az Aramis otthonában kell bizonyítanunk. Gratulálok a játékosoknak a remek és eredményes játékért! Ez igazi csapatmunka volt!    MadarászJános_vezető_edzőMadarász János:Nagyon rosszul kezdtünk, az időkérésünk után azonban elkaptuk a fonalat. Úgy gondolom, hogy a kimaradt hatméteresünk volt a találkozó fordulópontja. De el kell ismerni, hogy egyénileg is jobb játékot nyújtott, s csapatként is jobban működött ma a Hali. Megyünk tovább, nincs okunk idegeskedni, csak bonyolultabbá vált a helyzetünk. A következő meccset meg kell nyernünk, hogy visszaszerezzük az önbizalmunkat, aztán jöhet a visszavágó. Továbbra is bizakodó vagyok. Forrás: Tóth Gábor, Vaol.hu