Magabiztos ETO győzelem
2018.10.24 | 16:44
Magabiztos ETO győzelem  NB II nyugati csoport, 8. forduló   REAC-SISE – MAGLÓDI TC 3-3 A forduló meglepetését a rákospalotai alakulat okozta. Előzetesen a vendégek számítottak az esélyesnek, de a REAC ezzel nem foglalkozott. A szünetben még a Maglód vezetett, a sok kihagyott helyzet ellenére, de fordulás után fordítani tudott a hazai csapat, és úgy tűnt, meglehet az első győzelem, de a legvégén egalizálni tudott a nyugati csoport egyik gólfelelőse, Rábold Richárd, így végül sikerült döntetlenre menteni a mérkőzést. Ezzel a pontvesztéssel a Maglód egy helyet visszacsúszva harmadik. Németh Gusztáv (játékos-csapatvezető, Maglódi TC): - Esélyesként érkeztünk Csömörre az utolsó előtti helyezett REAC otthonába. Sajnos nem sikerült esélyeshez méltó játékot játszani a nagyon jól visszaálló, keményen védekező hazai csapat ellen, sőt ha a kontráikat jobban kihasználják nagy pofonba is beleszaladhattunk volna. Második félidőben már jobb volt a játékunk, de sajnos így is csak döntetlenre futotta. Érdekesség hogy mindezek ellenére 39.59-nél kaptunk egy büntetőt, amit tőle szokatlan módon Rábold Richárd sajnos kihagyott. Csapatunk igencsak megérezte Poncok Csaba és Hollauer Balázs hiányát.  8ce4b938879cb52df70ebecf85e3232ae0677e9e AIRNERGY FC – ETO FUTSAL CLUB  5-8 A forduló rangadóját rendezték Pesterzsébeten. A Győr a PAFC múlt heti botlásának köszönhetően újra közel kerülhet riválisához a tabellán, így hatványozottan fontos volt a három pont megszerzése. Ezt a játékosok is átérezték, és két góllal el is húztak, de a  vendéglátók egy perc alatt egalizálni tudtak, így minden kezdődhetett elölről. A folytatás a győrieknek sikerült jobban, akik néhány perc alatt három gólos előnyre tettek szert. Persze a fővárosi alakulat nem adta meg magát, és ismét egy perc alatt két gólt szerzett, amivel ismét nyílttá tették az összecsapást. Rohamoztak is a Gabura fiókák, az újabb gólokat az ETO játékosai szerezték, szám szerint hármat, amivel el is döntötték a mérkőzést, hiába az utolsó percben esett Airnergy gól. A maglód botlásával Harnischék második helyre jöttek fel.   ELTE-BEAC – NAGYKANIZSA FUTSAL 6-3 Remek passzban várhatta mind a két fél ezt a fordulót, hiszen az előző kört remekeltek. Az ELTE az egyetemi rangadón hozta el a pontokat a TF otthonából, míg a Kanizsa a PAFC ellen ért el értékes döntetlent. Most mind a két oldal abban bízott, hogy folytatódik a jó eredmény, de mint kiderült, ez csak a hazaiaknak sikerült. Remekül kezdtek az egyetemisták, akik hamar két gólos előnyre tettek szert, amit a szünetig újabb két találattal megfejeltek, így jelentős volt az előnyük. A Bagó legénység nem találta ellenfele játékának ellenszerét, így a második játékrész derekán már 6-1 volt az eredmény. A hajrában még ugyan szerzett két gólt a Nagykanizsa, de ez csak az eredmény kozmetikázáshoz volt elegendő. Az ELTE újabb szép győzelmével felzárkózott a középmezőnyre, és egy hajszálnyira van a felsőháztól. Béni Zoltán (megbízott edző) nyilatkozata: - Szerettük volna az első győzelmüket megszerezni hazai pályán. Ez igazi futsal ünnep volt. A vendég tábornak köszönhetően mérkőzés hangulat volt a csarnokban és egy nagyon jó ellenfelet sikerült legyőznünk. Az évben először csinálták azt a srácok amit edzőnk kér tőlünk. Ezt a győzelmet neki ajánljuk és mielőbbi gyógyulást kívánunk Neki, kár hogy nem láthatta a találkozót!   TIHANYI FC – PAFC 1-6 Legutóbbi bajnokiján botlott a Piliscsaba, hiszen Nagykanizsán csak döntetlenre futotta Fehér Krisztiánéknak, így fontos volt, hogy javítani tudjanak, nehogy vesztett pontszámban beérje őket az ETO. Ennek megfelelően játszottak a csabaiak. Remekül védekezve, szervezett játékkal szünetre eldöntötték a 3 pont sorsát. A fordulás után sem álltak le a vendégek, így végül fél tucatig jutottak. A Tihany küzdött a becsületgólért, ami az utolsó percben össze is jött, beállítva az 1-6-os végeredményt. A PAFC továbbra is veretlenül vezeti a nyugati csoportot. 44687706_1117731195049165_2230817429565472768_n   PTE PEAC R-BUS – UTE 3-0 A vendégcsapat nem utazott el a találkozóra, amit aznap közöltek az ellenféllel és a szövetséggel... A találkozót értelemszerűen a pécsiek javára írta a szövetség, és a lila-fehérektől levontak három pontot, így már ők vannak a tabella legalján...   5 STARS-ÉRDI VSE – TFSE 2-7 Nagy kérdőjelek nem voltak a mérkőzéssel kapcsolatosan. Annak ellenére, hogy a TF az előző játéknapon váratlan vereséget szenvedett hazai pályán az ELTE ellen, ők számított az esélyesnek. Az egyetemisták végig fölényben játszottak, és ez gólokban is megmutatkoztak. Már az első félidő derekán három gól volt a különbség, amit a térfélcserét követően tovább növelt a Csopaki legénység. A végén már csak a különbség volt a kérdés. Könnyed TF győzelem, ami után hatodik helyen állnak.