Magabiztos dunaújvárosi előny a kupában
2019.01.17 | 22:59
Óriásit lépett a továbbjutás felé a Magyar Kupában a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata, mely a negyeddöntő első meccsén 7-2-es sikert aratott Csömörön.
A hazai Debrecen elleni győztes bajnoki meccs után ezúttal a Magyar Kupában lépett pályára a Dunaferr DUE Dutrade FC együttese idegenben, a Csömör ellen. Mivel a két fél legutóbbi összecsapásán csak nagy küzdelem után dőlt el a meccs az Újváros javára (2-1), így hasonlót vártuk a negyeddöntő első találkozójától is. Hatalmas meglepetésre a hazaiak már az első percben megszerezték a vezetést. Ehhez kellett a vendégek bizonytalansága, labdavesztése, valamint védők rossz helyezkedése, melyet Maruzsi használt ki, aki az üres kaput vette be (1-0). Egy percen belül majdnem a második hazai találatot jegyezhettük fel, az azonban kimaradt, míg a túloldalon Pál lövését blokkolták, majd Németh védett nagyot egy felpattanó lövés után. Az első vendég-csere kiválóan sikerült, mivel a pályára lépők közül egy szép kombináció végén Klacsák egyenlített, majd a középkezdés után megint ő lőtt gólt, aki Fridrich passzát vágta a hálóba (1-2). Nagyon feltüzelte a Dunaferrt az első percben bekapott hazai gól, mert Klacsák duplája után Fekete is betalált (1-3). A folytatás újvárosi fölényt hozott, igazi helyzetek nélkül, melyet végül Pál tört meg, aki egy tanítani való passzjáték végén szerezte meg a negyedik gólt (1-4). Pár perccel később Fridrich lövését védte lábbal nagy bravúrral Németh, aki egy oldalberúgás kombináció és Pál bomba után már tehetetlennek bizonyult (1-5). A félidő hajrájában Fridrich lőtt csattanós kapufát, majd Sáhó lőtt centikkel kapu fölé, míg a túloldalon Revelandnak kellett többször hárítania. Fordulás után Fekete előtt adódott az első lehetőség, majd Hosszú harcolt ki szabadrúgást, gólt mégis a hazaiak szereztek Nehéz révén, aki öt méterről helyezett a kapuba (2-5). Szeghyt követően Sáhó szeretett volna gyorsan válaszolni, akiknek lövéseit Németh kapujából kifutva védte. Ami nekik nem sikerült, az a ma is nagyszerűen játszó Klacsáknak igen, aki egy szóló végén helyezett az üres kapuba (2-6). A folytatásban taktikát váltott a Csömör, hiszen kapusa is mezőnyjátékosnak állt, nem is rosszul, hiszen Németh lövése okozott munkát a szünetben csereként beállt Rigónak. Ettől mezőnyfölénybe nem tudtak kerülni, bár a labdát többet birtokolták, viszont a passzolgatáson kívül nem futotta többre az erejükből. Ez, vagyis a sok labdajáratás lett a végzetük, hiszen hátul Németh csípett el egy passzt, majd egy félfordulat után saját térfeléről lőtt az üres hazai kapuba (2-7). Az utolsó percek igazi izgalmakat már nem hoztak, hiszen akkorra már eldőlt a meccs, és nagy valószínűséggel a továbbjutás is. A negyeddöntő visszavágójára február 6-án, Dunaújvárosban kerül sor. Rubeola FC Csömör - Dunaferr DUE Dutrade FC 2-7 (1-5) Rubeola FC Csömör: Németh Máté - Nehéz Krisztián József 1, Maruzsi Máté 1, Husz Attila, Józsa Tamás Norbert. Cserék: Varsányi Áron - Tősér Gábor, Beke Zsolt, Dauner Kristóf, Várkonyi Barnabás, Varsányi Botond, Miletics Zsombor, Fischer Zsigmond Lóránt. Vezetőedző: Takó Csaba. Dunaferr DUE Dutrade FC: Reveland Zoltán - Németh Péter 1, Pál Patrik Krisztián 2, Fekete Róbert 1, Hosszú Ádám. Cserék: Rigó László és Cseresnyés Alex - Klacsák Bence 3, Fridrich Dávid, Szeghy Szabolcs Géza, Szabó Kristóf, Sáhó Kristóf, Móra Viktor, Csányi Dávid István. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Góllövők: Nehéz, Maruzsi illetve Klacsák 3, Pál 2, Németh, Fekete