Ma bajnok lehet a Haladás!
2021.06.05 | 09:02

Ma délután kerül sor a bajnoki döntő harmadik mérkőzésére, ami könnyen lehet, hogy egyben az utolsó lesz. Mielőtt elkezdődött a döntő első mérkőzése, megoszlottak a vélemények, hogy ki az esélyesebb, de sokan azt gondolták, hogy a Hali a sok hiányzója miatt nem biztos, hogy le tudja győzni háromszor a Mezei-Villt, főleg hogy nem náluk van a pályaelőny. Ehhez képest összesítésben 2-0 a Haladás javára, és mivel a végső sikerhez három győzelemre van szükség, ma lezárulhat a párharc.

Persze ehhez a Mezei-Villnek is lesz egy-két szava, akik még nem tettek le róla, hogy megfordítsák az állást. Ehhez az első lépés az lenne, hogy hazai pályán legyőzik riválisukat, és életben tartsák a reményt, hogy nem úszott még el a bajnoki cím. De ehhez hatalmas változásra lenne szükségük, a játék minden elemében. Mert rengeteg egyéni hibát követnek el a játékosok, ami eddig nem volt rájuk jellemző, illetve sem a kapusteljesítményük, sem a helyzetkihasználásuk nem a legjobb, finoman fogalmazva. Így pedig egy bajnoki döntőben nehéz meccset nyerni, főleg egy jó formában lévő, motivált ellenféllel szemben.

A Haladás a legutóbbi összecsapáson igen meggyőző teljesítményt nyújtott. Szombathelyen már az első 10 percben eldöntötte a találkozót. Remekül használták ki ellenfelük hibáit, így a hátralévő idő már szinte csak formalitás volt. A győzelemnek köszönhetően már tetemes az előnyük összesítésben és egy lépésre vannak a nagy álmuktól, hogy a klub története során először megszerezzék a bajnoki címet. Ami tény, hogy sokkal nyugodtabban játszhatnak, hiszen egy esetleges vereséggel is még ők lennének előnyben, ráadásul ha lenne negyedik összecsapás, arra ismét Szombathelyen kerülne sor. De Dróthék erre gondolni sem akarnak. Vélhetően már most a magasba akarják emelni a bajnoki trófeát. Ha hasonló teljesítményt nyújtanak mint legutóbb, akkor minden esélyük megvan, hogy lezárják a bajnoki döntőt.

A Mezei az utolsó szalmaszálba kapaszkodhat, a kérdés sikerül-e. Aki szeretné nyomon követni az eseményeket, annak nem kell mást tenni, mint az M4 Sport+ csatornára kapcsol, ahol élőben közvetítik a mérkőzést.