Lépéselőnyben az Udvarhely
2008.05.26 | 00:00

Székelyudvarhely Sportklub - CIP Déva 4-3 (1-2)

A megszokott teltház és  nagyszerû hangulat fogadta a magyar válogatott játékosait soraiban tudó Székelyudvarhely és a szinte a teljes román válogatottal megegyezõ CIP Déva csapatát a román futsal bajnoki döntõ elsõ mérkõzésén Székelyudvarhelyen.

A vendégek számára kezdõdött jobban a derby, hiszen már az 5. percben megszerezték a vezetést. Nem örülhettek azonban sokáig az elõnynek, mert a következõ percben Szõcs beadását Szabó lõtte a vendég kapuba. A félidõ befejezése elõtt a dévaiaknak sikerült még gólt szerezniük, s így 2-1-es elõnnyel, nyugodtabban mehettek az öltözõbe.

A második játékrész elején gólok nem voltak, csak a büntetõpontok gyûltek, ráadásul azok is a székelyek oldalán, így egyre óvatosabban kellett játszaniuk. Ebben a tekintetben a hazaiak mellett 4 fault, míg a dévaiaknál csupán egy hibapont állt. A 10. perc aztán minden tekintetben meghozta a fordulatot. Ekkorra már a vendégek is többet szabálytalankodtak, sõt Madarász egalizálta az állást. S a 11. percben Mihály Zoli is gólt szerzett, s elõször vezetett a székely csapat. A 13. percben már a 6. csapatszemélyit is begyûjtötték a tavalyi bajnokok, de a kisbüntetõt Klein védte. Maradt a 3-2. A 16. percben Jakab Zoltán kapusuk helyett mezõnyjátékost küldött a pályára, s ez így maradt a mérkõzés végéig. A 19. percben újabb vendég szabálytalanság, mely után Szõcs lõtte a dévaiak kapujába a büntetõt. A vége elõtt a hazaiaknak is kigyûlt a 6. hibapont, s a vendégek is kihasználták az érte járó 10 méteres büntetõt. Ezzel kialakult a 4-3-as udvarhelyi gyõzelem.

A mérkõzés végét kisebb botrány zárta, a vendégek nem értettek mindenben egyet a játékvezetõk ítéleteivel, melyet számon is kértek. A rendezõk tettek rendet.
Az udvarhelyi játékosok és a közönség pedig átadta magát az önfeledt ünneplésnek.

Kozma Mihály:
Ilyen csodálatos közönség elõtt nem lehet veszíteni. Egy magas színvonalú, nemzetközi szintû mérkõzésen gyõztünk, mondhatom a Románia válogatottja ellen, akik a legutóbbi EB döntõben a 8 között voltak. Sajnálom, hogy ez az iram, s feszültség nem megy át a TV-n. A lélektani elõny most nálunk van. Remélem tudunk vele élni Déván, de ha nem sikerül, akkor még midnig javíthatunk nagyszerû közönségünk elõtt hazai pályán.