Legyűrte a bajnok Győrt a HVSE!
2017.10.03 | 07:51
Legyűrte a bajnok Győrt a HVSE! A címvédő Győr elleni parádés győzelmmel nyitott a 2017/2018-as szezont a Swietelsky-Haladás VSE NB I-es futsalcsapata. Swietelsky-Haladás VSE-Rába ETO Győr 3-2 (1-1). Szombathely, 800 néző, NB I-es futsalmérkőzés, Vezette: Zimonyi, Tamási, Imrő HVSE: Sásdi – Öreglaki, Gyurcsányi, Márkus, Mendes. Csere: Hajmási, Horváth P., Bencsik, Németh P., Vidák, Sipos G. Edző: Turzó József. Győr: Alasztics – Fabio, Constantino, Juan Ramon, Bognár. Csere: Klacsák, Gerard, Vas, Sáhó, Dávid. Megbízott edző: Molnár Attila. Góllövők: Hajmási (15.), Bencsik (27.), Vidák (36.), ill. Fabio (9.), Constantino (24.). Nagy lendülettel, agresszív játékkal, letámadással nyitott a Győr. Rögtön a meccs elején nagyokat kellett védenie Sásdinak. A Haladás védekezésre kényszerült, sokkal többet volt a labda a Győrnél. Aztán túlélte a nehéz perceket a házigazda, kiegyenlítettebbé vált a játék – de az ETO diktálta a tempót. Látványos, kemény, gyors meccset vívtak a felek. Tetszetős góllal szerzett vezetést a Győr. A Haladás küzdött becsülettel, de kétszer is a kapufa mentette meg az újabb góltól. Közben parázs lett a hangulat a pályán. A Haladás pedig Hajmási szabadrúgásból szerzett góljával egyenlített. Az ETO egy újabb kapufával jelezte, hogy győzni akar – de akkor már vendégek kapusának is akadt dolga. Nagyszerű első félidőt produkáltak a csapatok – a Haladás pedig tartotta a lépést.

Fordulás után sem lassítottak a felek. Az ETO egy könnyű síppal befújt szabadrúgásból került ismét előnybe. Bencsik viszont óriási gólt ragasztott a győriek kapujába – nem adta fel a Haladás. A vendégek kőkemény belépőkkel borzolták a kedélyeket. Megtehették, mert a játékvezetők túlságosan tisztelték a nagynevű vendégcsapatot. A HVSE viszont nem ijedt meg a bajnoktól, már a győzelemért rohamozott. Teljesen nyílt párharcot láthatott a nagyérdemű. Olyannyira, hogy Vidák góllal fejezett be egy parádés kontrát (36. perc: 3-2). Érett a meglepetés! A Győr rögtön vészkapusra váltott. A felső léc ezúttal a vendégeknek segített, és a hazaiak egy üreskapus helyzetet is kihagytak, de nem lett belőle probléma. Bírta a nyomást a nagy szívvel játszó házigazda, leperegtek a percek, és megnyerte a mérkőzést! Komoly bravúrral nyitotta a szezont a Haladás! Turzó 2   Turzó József:Nagyon örülök, hogy legyőztük a Győrt. Persze látni kell a hibáinkat is, labdabirtoklásban például javulnunk kell. De hát egy Győr ellen soha nem könnyű játszani, főleg nem nyerni. De a lényeg az, hogy ha nem is szépen, de eredményesen játszottunk! Gratulálok a fiúknak, és köszönjük a közönség támogatását.    - Tóth Gábor, Vaol.hu - Fotó: eto.hu