Felkészülési mérkõzésen, vasárnap este, az Arena Savariában, izgalmas végjátékban gyõzte le a magyar futsalválogatott Görögországot.

Szombathely, 600 nézõ, felkészülési válogatott futsalmérkõzés, Vezette: Solymosi, Ábrahám, Joó-Czene, Vass.

Magyarország: Balázs - Harnisch, Gál, Trencsényi, Rábl.
Csere: Matkovics (kapus), Lódi, Lovas, Nagy I., Szabó P., Komáromi, Karacs.
Szövetségi kapitány: Sito Rivera.

Görögország: Theofilou - Manos, Delaportas, Kouvaras, Gkaifyllias.
Csere: Stolis (kapus), Konstantinou, Mantis, Alexopoulos, Ntarlas, Sykaras, Panou, Stavrakopoulos.
Szövetségi kapitány: Soilemes Stefanos.

Gólszezõ: Rábl 2 (4., 40.), Harnisch (15.), Nagy I. (22.), ill. Mantis (36.), Manos (37.).

Agresszíven, letámadással kezdett a magyar válogatott. És majdnem rögtön sikerre is vezetett ez a taktika: labdaszerzés, remek kontra után már az elsõ percben a görögök felsõ lécén csattant a labda.

A görögök masszívan védekeztek, a magyarok pedig keresték a rést a falon. Négy percet kellett várni a hazai gólra: Lovas szerzett labdát erõszakosan, Ráblt játszotta meg, aki közelrõl nem hibázta el a ziccert (1-0). A folytatásban is sorjáztak a magyar helyzetek. Öt perccel a szünet elõtt szabadrúgáshoz jutott a magyar csapat, a hatos vonala elõl, középrõl indított variációt üggyel-bajjal kivédekezték a görögök, de a lecsorgót Harnisch közelrõl a kapuba bombázta (2-0). Nem sokkal késõbb Karacs remek egyén alakítását zárta zúgó kapufával. Majd Lovas hagyott ki egy kisbüntetõt.

Magabiztos, energikus játékkal rukkolt elõ a magyar válogatott az elsõ félidõben. Fordulás után is a magyar csapat diktálta a tempót. Vagyis nem hatott meglepetésként, hogy Nagy István távolról ellõtt, több lábon megpattanó lövése utat talált a görög kapuba (22. perc: 0-3). Szinte csak a vendégek térfelén pattogott a labda, nyomasztó fölényben játszott a magyar csapat - és ordító ziccereket hagyott ki, vagy könnyelmûsködött el.

Aztán a görögök szövetségi kapitánya megunhatta a látottakat, mert az utolsó 7-8 percben bátrabb játékra, letámadásra vezényelte csapatát. Ez meglepte a kissé már leült magyar válogatottat. Így a hajrá izgalmasra sikeredett, hiszen a görögök - egy kontra, majd egy távoli bomba után -  a 37. percben már csak egy gólos hátrányban voltak (3-2). Végül a görög reményeket Rábl foszlatta szerte, aki nem sokkal a lefújás elõtt látványos góllal tett pontot a meccs végére (40. perc: 4-2).
- Örülök, hogy sikerült megnyerni a mérkõzést, a játék képe alapján rászolgáltunk a sikerre - értékelt a meccs után Sito Rivera. - Jól tartottuk a labdát, nem sok lehetõséget hagytunk a görögöknek a támadásvezetésre, azt azért sajnálom, hogy a második félidõben, háromgólos vezetésnél sok helyzetet kihagytunk, a görögök pedig két kontrából két gólt szerezve szorossá tették a meccset. A fiatalok jó teljesítményt nyújtottak, bízom benne, hogy hétfõn hasonló hozzáállással, de hatékonyabb játékkal még magabiztosabb gyõzelemmel zárunk.
Magának tette nehézzé a meccset a magyar csapat, ettõl függetlenül megérdemelten nyert.