Legyőzte a listavezetőt az Astra
2018.12.03 | 16:21
Legyőzte a listavezetőt az Astra Kétgólos hátrányból felállva 4-3-ra nyert az első helyezett Agenta Girls Szekszárd FC ellen az Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC a női futsal NB I. alapszakaszának szuper-rangadóján. A tabella második helyén álló Astra presztízsgyőzelmet ért el és egy pontra felzárkózott a veretlenségét elveszítő Szekszárdra. Mindig nagy csatát ígér az első és a második helyezett találkozása, ez most sem volt másként. Az Astra legutóbb Tolnán nyert, míg a Szekszárd döntetlent játszott a Hajdúböszörménnyel. A két csapatot négy pont választotta el egymástól, így az is biztos volt, hogy bármi is történik, a szekszárdiak maradnak az élen.

6c0ee0e1-9d10-487a-9fed-906e6d265b20

A szurkolók mindenesetre valódi futsal rangadói hangulatot teremtettek a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. A nagy létszámú vendégsereg két percet követően már a vezetésnek örülhetett egy védelmi hiba után. (0-1) Az Astra sok helyzetig eljutott, de a vendég védelem és a szekszárdi kapus jól állta a sarat egészen az első félidő utolsó másodpercéig, ekkor ugyanis Kiss Gabriella lövése utat talált kapuba. A hazai csapat erőfeszítéseit siker koronázta, döntetlen állással fordultak a felek. (1-1) A szünetet követően a második játékrészben is lendületben maradt az Astra, a vendégek kapusa továbbra is nagyokat mentett. A Szekszárd beszorult a saját térfelére, csupán a gyors ellenakciókban bízhatott.

d32255fb-e844-4e9b-8410-7b6af1bc30f8

A kihagyott Astra helyzetek végül megbosszulták magukat, szinte a semmiből ismét előnybe került a Szekszárd, sőt két gyors kontra után a második félidő közepén már 3-1-re vezetett. A játék képe alapján hiába lett volna reális a többgólos Astra vezetés, a csapat mégis nehéz helyzetben várhatta a hajrát. (1-3) A hazai együttes vert helyzetben sem adta fel, az erőfeszítéseit rövid idő alatt siker koronázta. A fáradó vendég védők hibáit kihasználva a 20 éves Rozmis Gabriella három perc leforgása alatt kiegyenlített. (3-3) [gallery ids="106445,106446,106447"] Az utolsó percekben a szekszárdi együttes mozgósította utolsó energiatartalékait, helyzetekig is eljutott, de továbbra is az Astra irányított. Öt perccel a lefújás előtt Szabó Boglárka alapvonalról belőtt labdája pattant meg egy vendég lábon, a játékvezetők rövid tanácskozást követően megadták a gólt, így végül az Astra örülhetett, 1-3-ról fordítva 4-3-ra nyert a játék képe alapján teljesen megérdemelten. Dombó János BDombó János:- A játékunk egyre jobban működik, ez most is beigazolódott. Izgalmas, közönségszórakoztató mérkőzést vívtunk, valódi rangadói hangulatban. Számtalan helyzetet dolgoztunk ki főleg az első félidőben, amiket sajnos kihagytunk. Ennek ellenére óriási fegyvertényként 1-3-ról felálltunk és fordítottunk. Szoros az élmezőny, úgy gondolom jó úton járunk.   micskóMicskó Márk: - Ha most őszintén elmondanám a véleményemet, valószínűleg örökre eltiltanának! Úgyhogy próbálok higgadt maradni, egy nappal a mérkőzés után. Nem is tudom hol kezdjem...zsinórban a második mérkőzésünk, amikor a nyilvánvaló büntető, számunkra nem ér büntetőt! Az már csak hab a tortán, hogy egy olyan góllal kapunk ki, ami nem gól, illetve nem szabályos gól! Kérdem én, oldalberúgásból érintés nélkül a kapuba kerülő labda az gól vagy nem gól?! A woki-tokit viselő játékvezetők szerint ez gól! Bár elképzelhető, hogy én nem értek ehhez a sportághoz! A játékvezető közölte velem, hogy nem egy meccset nézünk! Bónuszként megjegyezném még, hogy az ellenfelünk fiatal válogatott játékosa az egyezményes középső ujját sűrűn felém mutogatva fejezte ki véleményét irányomba, amit ugye szabad és megtehető! Én pedig mikor szóvá teszem, hogy a szabálytalan gól, nem gól, elküldenek a kispadtól! Köszönöm mindenkinek, hogy ezt megélhettem! És hogy egy kis szakma is belekerüljön...bajnoki döntőnek beillő mérkőzés volt, ahol nagyon gratulálok a lányaimnak, illetve ellenfelünk értékes győzelméhez! Köszönjük a nagyszerű szurkolótáborunk biztatását és viselkedését, nem volt egyszerű nekik se ez a mérkőzés!" Női Futsal NB I. 9. ford. 12. 02. Astra-Herbária Kiskunfélegyháza FC – Agenta Girls Szekszárd FC 4-3 (1-1) Gólszerzők: Kiss Gabriella 20. p., Rozmis Gabriella 32. p., 34. p., Vaskovets Maria 35. p. (öngól) p. ill. Megyeri Boglárka 2. p., Yarova Yulia 28. p., Horváth Katalin 31. p. Forrás: félegyházi közlöny