Legyőzte a listavezető Berettyóújfalut a Haladás VSE
2018.01.16 | 09:20
Legyőzte a listavezető Berettyóújfalut a Haladás VSE A Haladás  megválaszolta a Hungary beharangozójának a kérdését, és legyőzte a bajnokság listavezetőjét. Az NB I-es futsalbajnokság 13. fordulójában a Swietelsky-Haladás VSE a listavezető Berettyóújfalut fogadta a rangadón. A Haladás három kulcsemberét (Sásdi, Gyurcsányi, Mendes) nélkülözve fogadta a bombaerős Berettyót – a találkozónak a vendégek futottak neki esélyesként. Igaz, hogy a vendégeknél se lépett pályára Rábl. Swietelsky-Haladás VSE -MVFC-Berettyóújfalu 4-2 (2-1). Szombathely, 600 néző, NB I-es futsalmérkőzés, Vezette: Wittner J., Tamási P. Fekete L. HVSE: Matyi – Öreglaki, Horváth P., Márkus, Michel. Csere: Gyimesi (kapus), Sipos G., Hegyesi, Németh P., Németh E., Hajmási, Vidák, Bencsik. Edző: Turzó József. Berettyóújfalu: Tihanyi – Sanchez Barrena, Ricardo Amilcar, Trencsényi, da Silva Rafael. Csere: Mezei (kapus), Kovács, Daróczi, Szabó, Gál, Harmati, Takács. Edző: Mullor Cabrera Sergio. Góllövők: Vidák (4.), Hajmási (5.), Michel (29.), Bencsik (31.), ill. Harmati (10.), Sanchez (35.). Kiállítva: Da Silva (28.). Agresszívan kezdett a Haladás, de a Berettyó is felvállalta a nyílt játékot, így jó iramot diktáltak a felek. A vezetést pedig egy parádés kontra végén a Haladás szerezte meg. Sőt, szűk egy percen belül jött egy újabb villámgyors HVSE-támadás, és máris 2-0-ra vezetett a házigazda. A folytatásban is az összes hazai kontra életveszélyes volt. Űzte, hajtotta ellenfelét a Haladás. Időt kért, majd rögtön szépített a Berettyó (10. perc: 2-1). Megnyugodott, rákapcsolt a vendégcsapat – egy támadásból két kapufát is rúgott. De a vasiaktól is futotta azért ellentámadásokra. A szünetben érett a meglepetés. Fordulás után óriási lendülettel nyitott a Berettyó. De a Haladás gyorsan kiszabadult a szorításból, kontrákkal próbálkozott. Többet volt a labda a vendégeknél, de helyzetet alig dolgoztak ki. A 28. percben Da Silva utolsó emberként megengedett magának egy szemtelen cselt Márkus ellen, aki elvette tőle a labdát, mire a Berettyó légiósa lerántotta – amiért kiállították. Az emberelőnyt pedig góllal használta ki a Haladás. Sőt, egy szerencsés átlövésből pedig megszerezte negyedik gólját is (31. perc: 4-1). Eldőlni látszott a mérkőzés. Vészkapusra váltott a Berettyó, és szépített. A hajrát pedig nagyon megnyomta. A Haladás hősiesen védekezett a létszámfölény ellen. A percek pedig leperegtek, és megszületett a meglepetés: a Haladás legyőzte a Berettyóújfalut. Kiérdemelték a vastapsot a zöld-fehérek. Turzó 2Turzó Józef: - Kiváló játékosokkal teletűzdelt ellenféllel találkoztunk, így azt kaptunk amit vártunk, egy nagyon nehéz mérkőzést. Amire lehetett felkészültünk az ellenfél játékából és játékosaiból, amiből nem sikerült azt lelkesedéssel, alázattal és egy kiváló kapus-teljesítménnyel kompenzáltuk. Az én megítélésem szerint megérdemeltük a győzelmet. Most már csak remélni tudom,hogy a következő fordulóban nem a szokásos forgatókönyvet követjük! - Tóth Gábor - [gallery ids="95078,95079,95082"]