Legyőzi-e ismét a Rubeola a Fradit?
2018.06.10 | 22:53

Utolsó párharcához érkezett az idei futsal szezon. Mind a férfi, mind a női bajnokságok befejeződtek. Még a férfi bajnoki döntő tarthatna, de miután a Győr három meccsen megnyerte a párharcot, az osztályozóra szegeződhet minden figyelem és szempár. Arra az osztályozóra, ahol kiderül, hogy a Rubeola a kupa után az NBI-es tagságért is le tudja-e győzni a Ferencvárost. Osztályozó az NBI-ért, odavágó   RUBEOLA FC CSÖMÖR – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 19:00 Csömör, Városi Sportcsarnok A Futsal Hungary TV-n élőben közvetítjük. Mind a két fél nagyon nagy csatán van túl. A Csömör az NBII rájátszásában játszhatott a feljutásért a BME ellen, ahol a visszavágó utolsó percében kapott góllal hiúsult meg az álom. Az első csömöri meccs 1-1-es döntetlenje után, a telt házas visszavágón is sokáig ugyan az az eredmény állt a kijelzőn, és mindenki a hosszabbításra készült, de a hajrában egy hátul eladott labda végzetesnek bizonyult, és így a Csernai alakulat készülhet az NBI-re, míg a Rubi osztályozóra kényszerült. 2 Ami a Fradit illeti, még nagyobb küzdelemre volt szüksége, hogy elkerülje az egyenes kiesést. Itt nem volt elegendő két találkozóra a Bőny ellenében, hogy eldöntsék, ki a jobb csapat, három ütközetre került sor. A zöld-fehérek az alapszakaszban elért jobb helyezésüknek köszönhetően pályaelőnnyel kezdhettek a Népligetben, de ezzel nem tudtak élni az első felvonáson. Egy utolsó percben kapott góllal veszítettek, így győzelmi kényszer mellett kellett Győrbe utazniuk, ahol sokáig úgy nézett ki, nem bírják el a terhet, és mindössze egy percre voltak a kieséstől és a másodosztálytól, de kiharcolták a hosszabbítást, ahol végül egy gólos győzelemmel egalizáltak. Ezek után érkeztünk a csütörtöki mindent eldöntő összecsapáshoz, ami szintén drámaira sikeredett. Kétszer is vezetett a Bőny, de a Fradi egyenlített, majd jöhetett ezúttal is a hosszabbítás, ami megint a fővárosiaknak sikerült jobban, és nagy erőfeszítések után búcsúztatták a Bőnyt, 2-1-es összesítéssel. A két együttes annak ellenére, hogy nem egy osztályban szerepel, összecsapott már idén a Magyar Kupa keretein belül. A negyeddöntőben találkoztak a felek, ahol rögtön az odavágó nagy meglepetéssel indult, hiszen a Tigrisek 5-0-ra verték a Fradit, ami után nem volt meglepő, hogy a visszavágó is a csömöriekről szólt, és ott is magabiztosan nyertek. Akkor a csúcson voltak Jávor István fiai, amit jelzett, hogy végül a döntőig meneteltek. Azóta a keleti csoportot is megnyerték, de ennek ellenére kisebb hullámvölgybe is került a csapat, köszönhetően a több sérültnek is. Jelzésértékű, hogy legutóbbi öt meccsükből mindössze két döntetlenre futotta, három vereség mellett. Ami jó hír a csapat háza-tájáról, hogy a maródi játékosok Füzy kivételével felépültek, így szinte teljes a keretük. Egyetlen hiányzójuk Józsa lehet az első meccsen, akit a BME ellen állítottak ki az első félidőben. A Ferencváros a jó alapszakaszt követően egy katasztrofális középszakaszt produkált. Mindössze egy győzelem, az is az utolsó, tét nélküli meccsen. Ezek fényében nem volt meglepő, hogy utolsó helyen zártak. Ami magyarázat lehet részben, hogy eléggé megcsorbult a keretük sérülések  és egyéb hiányzók miatt, akik közül szerencséjükre többen is felépültek a Bőny ellen, ami elég sokat javított a teljesítményükön. Megcsapta őket a kiesés szele, de a szakadék széléről visszatáncolva újra erőre kaptak. Most lendületben vannak, plusz hajthatja őket a visszavágás is, bár inkább az motiválja őket, hogy győzelem esetén jövőre is az első osztályban szerepelhetnek egy fárasztó, nehéz hajrá után. Sáfár mester kizárólag az elbúcsúztatott Karacsra nem számíthat, mindenki más bevethető. IMGL9587 A két csapat formáját tekintve a Fradi tűnhet bizakodóbbnak, de a kupa küzdelmek óta tudjuk, hogy itt bármi előfordulhat. Tény, hogy a Rubi kicsit megtorpant a téli bombaforma után, míg a Fradi felszállóágban van, de a Csömör a hazai oroszlánbarlangban a félelmetes szurkolói előtt képes lehet előnyt kiharcolni. Komáromiék vélhetően nem esnek még egyszer abba a hibába, mint a januári 5-0 után, és sokkal figyelmesebben fognak játszani. Akkor hat kapufát szereztek, akkor nekik semmi nem sikerült, míg ellenfelüknek minden bejött. Nagy kérdés, ki lesz a koncentráltabb, ki hoz jobb döntést a kiélezett helyzetekben. Az elmúlt egy hétben ez elég jól sikerült a Fradinak. Ahogy a BME ellen is, most is hatalmas az érdeklődés, szinte biztosan megint megtelik a sportcsarnok, így aki jó helyről szeretné nézni a találkozót, illetve szeretné, ha jutna neki a méltán híres rántotthúsos szendvics,  annak igyekeznie kell az érkezéssel. Akik nem tudnak a helyszínre kilátogatni, azok az összecsapást itt nálunk, a Futsal Hungary TV-n élőben követhetik. Mind a mérkőzés előtt és után, illetve a szünetben is interjúkkal készülünk, érdemes lesz követni a közvetítést. zzTakó Csaba, Csömör: - Nagy csalódásként éltük meg a BME elleni eredményt, mivel mindannyian úgy érezzük, hogy a csapat valós tudásának csak töredékét tudta megmutatni. Rengeteg munka van a mögöttünk hagyott szezonban, szerettük volna  kihasználni a lehetőséget a feljutásra, ám sajnos nem sikerült, mintha kicsit minden ellenünk fordult volna... Ennek ellenére nem búslakodhatunk, hiszen van egy újabb esélyünk, hogy elérjük a célunkat! A Fradi ellen a kupamérkőzések eredményétől függetlenül nem mi számítunk esélyesnek, ám egy ilyen kiélezett helyzetben ez nem sokat számít. Hiszünk magunkban és a fantasztikus közönségben, aki mögöttünk áll. Bízunk benne, hogy sikerül olyan eredményt elérni hazai pályán, amely után az ellenfél készülhet majd feszültebben a visszavágóra! FH Maha csapatmanagerMachalek Attila, FTC: - Nagyon nehéz három mérkőzésen vagyunk túl, ahol többször is vesztett állásból jöttünk vissza, ami alapján kijelenthető, hogy van tartásunk. Sokat számít, hogy sérültjeink mind felépültek, nagyobb lett a variációs lehetőségeink. Volt szerencsénk látni a Csömör legutóbbi meccseit élőben. Mind a Kincsem, mind pedig a két BME ellenit. Ha az egyetemisták ellen van egy pici szerencséjük, akkor már a feljutást ünnepelnék. Sokan azt mondják, hogy még egyszer nem fog megismétlődni az a kupameccs, amit Csömörön játszottunk, de ahhoz legalább úgy kell koncentrálnunk és küzdenünk, mint a Bőny elleni párharcban. Az elmúlt meccsek jót tettek a csapat önbecsülésének, és reméljük, hogy ez meglátszik az osztályozón is. Ha már ekkora erőket mozgósítottunk, hogy itt lehessünk, akkor szeretnénk itt is sikeresek lenni, és kiharcolni a bennmaradást.