Legjobb négy között az FK
2015.04.08 | 21:15
Legjobb négy között az FK Bejutott a román teremlabdarúgó 1. Liga elődöntőjébe az FK Székelyudvarhely. Szerdán a Jászvásári CSMS legyőzésével került be a legjobb négy közé Jakab Zoltán legénysége. Viszonylag kevesen látogattak ki a szerda késő délután megrendezett találkozóra, elég foghíjasan ültek a városi sportcsarnok nézőterén. Pedig nagy volt a mérkőzés tétje, hiszen a legjobb négy közé jutásért küzdöttek a csapatok. A Klein – Bíró, Csoma, Mánya, Mihály kezdősorral indítottak a hazaiak. A meccs elején rengeteg helyzetet kihagyott az FK, de a 3. percben megszerezte a vezetést Bíró révén. Ezután is az udvarhelyiek kezdeményeztek, de a moldvai csapat ellentámadásokból számtalanszor kiegyenlíthetett volna, azonban sorra elrontották lehetőségeiket. Kiemelendő Klein László teljesítménye, aki kiválóan védte az FK hálóját. Kettőre növelte előnyét Udvarhely, Miklós Tamás a 10. percben kilőtte a jászvásáriak kapujának pókhálóját. Szünet előtt szépítettek a vendégek, de pihenő után Mánya, Mihály és Szabó góljaival válaszoltak a hazaiak.  Izgalmas lett a találkozó vége, mivel a hazai helyzetek kimaradtak, és a jászvásáriak feljöttek egy gól különbségre, de egyenlíteni már nem tudtak. A két nyert meccsig tartó párharcot hamar eldöntötte Udvarhely csapata (az elsőn idegenben 4–2-re nyert), ezzel bekerült az elődöntőbe, ahol a Dunăre Călăraşi–Galaci United csata győztesével kell megmérkőzzön a fináléba jutásért. Jakab Zoltán a mérkőzés után elmondta, hogy főképp a gyenge helyzetkihasználáson kell javítani: „Két hetünk van arra, hogy a következő meccsig rendezzük sorainkat. Jó esélyünk van döntőt játszani a kupában és a bajnokságban is, nem szabad elszalasztanunk ezt a lehetőséget.” Román teremlabdarúgó 1. Liga, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés: FK Székelyudvarhely–Jászvásári CSMS 5–4 (2–1). Gólszerzők: Bíró (3.), Miklós (11.), Mánya (23.), Mihály (24.), Szabó (29.), illetve Cataramă (19., 38.), Pisică (35.), Despan (40.). Az udvarhelyieknél játszott még: Klein, Péter R. – Szécsi, Kovács, Péter L., Csoma és Birtalan. A negyeddöntő első meccseinek eredményei: Dunărea Călărași–Galaci United 5–4 Resicabányai Muncitorul–Dévai Autobergamo 4–6 Sepsiszentgyörgyi Sepsi Futsal–Marosvásárhelyi City'us 0–2 A második mérkőzések programja: United–Dunărea (csütörtök, 18) Autobergamo–Muncitorul (péntek, 18) City'us–Sepsi Futsal (kedd, 17.15).   - székelyhon.ro -

2024.04.29 | 13:30
2024.04.27 | 11:00

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00