Férfi Futsal Magyar Kupa 4. forduló 2. mérkőzés

Csere: Homlok, Szakasics, V Bartha, Hajmási, Vas, Vidák, Horváth P., Simic, Gerencsér.
Edző: Calvon Rodriguez Juan Ramon.

Nyírgyulaj: Opre – Luiggi, Ferreira, Vlasovic, Lapa.
Csere: Szabó, Harmati, Csoma, Orosz, Nagy B., Domokos, Dobó, Petró
Edző: Lovas Norbert.

Gólszerzők: Nagy K. (1.), Simic (12.), Henrique (26.), illetve Baptista (3.), Orosz (24.), Nagy B. (25.).

A szombathelyiek sok hiányzóval várták a mérkőzést, Dróth Zoltán, Alasztics Marcell, Dávid Richárd, valamint Darrieer játékára sem számíthatott Calvon Rodriguez Juan Ramon vezetőedző. A párharc első meccse kemény, kiélezett csatát és 2-2-es végeredményt hozott. Érdekesség, hogy az alapszakaszban is 2-2 lett a Nyírgyulajon rendezett mérkőzés eredménye, míg hazai pályán 5-2-re nyert a Haladás.

Álomszerűen indult a kupamérkőzés a szombathelyiek számára. Ugyan a nyírgyulajiak kezdték a meccset, de el is veszítették a labdát, Nagy Kevin megszerezte, majd balról a hosszú sarokba bombázott (1-0). Nem sokáig örülhettek a hazaiak, a vasiak is eladták a labdát, Luiggi először a bal kapufát találta el, a kipattanót viszont a jobb sarokba bombázta (1-1). Változatos, élénk volt a meccs, majd a 12. percben Horváth jobb oldali passzát a hosszún érkező Simic egy védővel a nyakán a jobb sarokba gyötörte (2-1). A hazaiak jóval veszélyesebben játszottak ellenfelüknél – tovább növelhették volna előnyüket, ám két ziccert is elhibáztak.

A vendégek igyekeztek körbeadogatni a szombathelyi védőfalat, de nem jutottak komoly lövőhelyzetbe. Vagy ha igen, Gyimesi védett. Szünet után a vendégek kezdtek jobban, a 24. percben Orosz jobbról, a jobb sarokba lőtt (2-2). Egy perc múlva Nagy Bence fordult le védőjéről, majd a jobb sarokba helyezett (2-3). Kiszakadt a gólzsák, a másik oldalon Henrique lőtt távolról, szép mozdulattal a jobb sarokba (3-3). A vasiak mentek előre, helyzeteket dolgoztak ki.

A véghajrára a hazaiak edzője lehozta a kapust is, de hiába támadtak öt a négy ellen a vasiak, nem sikerült megszerezniük a final fourt érő győztes gólt.

Tehát, az idegenben rúgott több góllal a Nyírgyulaj jutott a Magyar Kupa Final Fourba, melynek a programja a következő lesz: